למה אני לא מצליחה להיכנס להריון?

"למה אני לא מצליח להיכנס להריון?"
אם אתה מתחיל לשאול את עצמך, "למה אני לא מצליח להיכנס להריון?", עיין בתשובות האפשריות הבאות.
נשים רבות נאבקות להיכנס להריון ולא יודעות מה לעשות בנידון. הרצון שלהם להיות אמא כל כך חזק שהם סובלים מאוד כשהם לא נכנסים להריון. ישנן סיבות רבות ושונות מדוע ייתכן שלא תוכלי להיכנס להריון.

כשמנסים להיכנס להריון, חשוב להתאזר בסבלנות. עם זאת, חלק מהנשים מתחילות לדאוג בשלב מוקדם כשהן אינן מסוגלות להיכנס להריון ואינן יודעות את הסיבות לכך. במאמר זה נסביר כמה מהדברים שעלולים להוביל אותך לשאול את עצמך "למה אני לא מצליחה להיכנס להריון?"

ישנם דברים שונים שעלולים לגרום לבעיות פוריות אצל נשים. אבל לפני שתתחיל לדאוג לגביהם, וודא שאתה נותן לעצמך מספיק זמן לנסות ולהרות. אם אתה מנסה במשך שישה חודשים או יותר ללא הצלחה, עליך להתייעץ עם הרופא שלך.

למה אני לא מצליחה להיכנס להריון?

מלבד הגורמים הביולוגיים שהרופא שלך יוכל לאבחן, ישנם מצבים רבים אחרים שיכולים לעכב את ההתעברות. אם אתה מתחיל לשאול את עצמך, "למה אני לא מצליח להיכנס להריון?", עיין בתשובות האפשריות הבאות:

1. אכילה לא בריאה

לא צריך להקפיד על דיאטה קפדנית כדי להיכנס להריון, אבל כן צריך לאכול כמו שצריך. משמעות הדבר היא צמצום בשומנים, סוכרים ואלכוהול. אתה לא צריך להימנע מהם לחלוטין, אבל אתה צריך להפחית את הצריכה שלך ככל שאתה יכול.

אם אתה מאלה שאוכלים הרבה מזונות מטוגנים, המבורגרים או פיצות מספר פעמים בשבוע, תהיה לך סיכון גבוה יותר להפרעות בשחלות. זו יכולה להיות אחת הסיבות לכך שאת מתקשה להיכנס להריון.

אם זה המקרה, אנו ממליצים להגדיל את צריכת הפירות, ירקות, אגוזים, קטניות וקמח מלא כדי לשפר את בריאותך ולהיות במצב הטוב ביותר לשאת הריון.

2. מידע מוטעה לגבי פוריות

נשים ששואלות את עצמן "למה אני לא יכולה להיכנס להריון" לרוב אינן מבינות שיש מספר גורמים שונים שצריך ליישר. הסיבה לכך היא שההתעברות מתרחשת במהלך ימי הפוריות של האישה.

כדי לגלות מתי את יותר "קולטת", את צריכה לדעת את תקופת הביוץ שלך. זהו התהליך שבו נוצרת הביצית וזה קורה בעיקר בין היום ה-12 ל-16 למחזור שלך.

למה אני לא מצליחה להיכנס להריון
למה אני לא מצליחה להיכנס להריון?

רעיון טוב אחד הוא לעקוב אחר מחזור הווסת שלך ולחפש להיכנס להריון בימים ספציפיים. אבל זכרו גם שזרע יכול לשרוד עד 72 שעות בגוף האישה.

3. יותר מדי פעילות גופנית

ספורט טוב לבריאות שלך, אבל יותר מדי עלול למנוע ממך להיכנס להריון. ראשית, טוב לא להתאמן כל יום מכיוון שהגוף והשרירים שלך צריכים זמן לנוח ולהתאושש.

שנית, כאשר את מתאמנת בקיבולת מירבית, הדבר יוצר חוסר איזון במספר תהליכים פנימיים, כולל המחזור החודשי. אם אתה רוצה לשמור על כושר, הדרך הטובה ביותר היא אימון מתון שלוש פעמים בשבוע.

"לא צריך להקפיד על דיאטה קפדנית כדי להיכנס להריון, אבל כן צריך לאכול כמו שצריך. זה אומר להפחית בשומנים, סוכרים ואלכוהול".

4. באיזו תדירות אתה מקיים יחסי מין

כאשר זוג מחליט להביא תינוק לעולם, הם עשויים לחשוב שהם צריכים לקיים יחסי מין כל יום. אבל זה לא תמיד אפשרי, ויתרה מכך, זה יכול להיות די מלחיץ.

סקס לא צריך להיות חובה או פריט ברשימת המטלות היומית שלך. התדירות המומלצת היא כל יומיים או שלושה ל"החלפת" הזרע ללא הרף.

5. BMI נמוך

אינדקס מסת גוף נמוך יכול להוביל למספר בעיות בריאותיות כולל בעיות בכניסה להריון. הסיכונים נעים בין הפרעות בשחלות לאי פוריות, הפלות ואפילו לידות מוקדמות.

חשוב מאוד לקבל את הכמות הנכונה של קלוריות בכל יום. שוחח עם תזונאי כדי לקבוע תזונה ספציפית בהתאם לצרכים שלך.

6. למה אני לא מצליחה להיכנס להריון? זה יכול להיות גם בגלל לחץ

זה נכון שכאשר זוג מתקשה להיכנס להריון, זה יכול להגביר את המתח והוויכוחים יכולים להיות תכופים יותר. יתר על כן, אם העבודה שלך גוזלת הרבה מהאנרגיה שלך, יש לך מחויבויות רבות, או אם אתה לא לוקח חופש מהעבודה, הלחץ יכול לעצור אותך מלהיכנס להריון.

פוריות האישה היא עניין עדין וניתן לשבש אותו בקלות. כשמנסים להיכנס להריון, חשוב להישאר רגועה וליהנות מזה. אם לא הצלחת להיכנס להריון לאחר שישה עד שמונה חודשים, קבע תור לרופא שלך.

פופולריים