3 תרגילים כדי להישאר רגועים במהלך המבחנים

תרגילים כדי להישאר רגועים במהלך המבחנים
תרגילים כדי להישאר רגועים במהלך המבחנים.
התמודדות עם מבחנים יכולה להיות די מלחיץ. היום, תגלו איך להישאר רגועים במצב זה.

בחינות עלולות לגרום ללחץ, מתח וחרדה אצל תלמידים, במיוחד תלמידי תיכון. לכן במאמר זה, נציע כמה טיפים כיצד להישאר רגועים במהלך המבחנים, אותם תוכלו להראות לילדיכם.

ראשית, עליך לזכור כי כישלון בבית הספר אינו תמיד נובע מקשיי למידה. פעמים רבות אנו מתקשים לשלוט בעצבנות לפני שניגשים למבחנים. וזה יכול לגרום לנו לשכוח את כל המידע שרכשנו במהלך הלימודים. בנוסף, ייתכן שיהיה לנו קשה לרשום או להביע את הידע שלנו כראוי.

3 תרגילים כדי להישאר רגועים במהלך המבחנים

רוב המורים משתמשים בבחינות כדי לגלות מה תלמידיהם למדו במהלך הלימודים. על התלמידים מוטלת גם האחריות לעבור את הבחינות. אז מובן שהם מרגישים עצבניים, לחוצים ומודאגים במצבים אלה שכל כך נפוצים במערכת בית הספר.

למרבה המזל, הם יכולים ללמוד לנהל את הרגשות והמחשבות השליליות הללו. אבל איך הם יכולים לעשות את זה? לאחר מכן, נראה לך כיצד.

1. שלטו בנשימה שלכם והירגעו

אם אתה מרגיש עצבני או חוסר ביטחון לפני הגשת הבחינות, עליך להירגע ולשלוט בנשימה שלך. הנה תרגיל קל שתוכל לתרגל:

  • שב בנוחות ליד שולחן בית הספר שלך.
  • תחשוב על משהו נחמד.
  • נשום לאט ועמוק, וספור עד 10.

עליך לבצע את השלב הזה כמה דקות לפני תחילת הבדיקה שאתה כל כך מודאג ממנה.

"כאשר נותנים לנפש להירגע, השראה מגיעה לעתים קרובות. "

-פיל ג'קסון -

2. תרגל עצירת מחשבה

טיפ שימושי נוסף כדי להישאר רגוע לפני מבחנים הוא לתרגל עצירת מחשבה. כדי לעשות זאת, אתה צריך לקטוע מחשבות או הרהורים חודרניים (אני אכשל; אני לא טוב בזה; ישאלו אותי מה אני לא יודע וכו') ולהחליף אותם במחשבות חיוביות.

כדי לעזור לך לעצור את המחשבות שלך, עליך להשתמש בגירוי ספציפי, כמו צביטה או סטירה לעצמך, הקשה קלה על חפץ או אמירת דברים כמו עצור! או מספיק! וכו'). לאחר שעשית זאת, עליך לשנות את מיקוד תשומת הלב שלך ולחשוב על דברים נחמדים ומציאותיים (למדתי מספיק; אני בטוח שאעבור את הבחינה; אני יודע שאני יכול לעשות את זה וכו').

"שנה את המחשבות שלך ואתה משנה את עולמך."

- נורמן וינסנט פייל -

3. סמוך על עצמך

אחד המרכיבים המרכזיים להשגת תוצאות טובות בבחינות שלך הוא לבטוח בעצמך וביכולות שלך. זה אומר שאם תתאמץ ותלמד כנראה תעשה את זה טוב. אז, אתה לא צריך לדאוג בקשר לזה.

עם זאת, תמיד יהיו אלמנטים מסוימים שלא תוכל לשלוט בהם. לכן, אם מסיבה כלשהי, זה לא יוצא כפי שציפיתם, אל תתייאשו, כי זה לא סוף העולם.

"לעולם אל תחשיב את הלימוד כמחויבות אלא כהזדמנות לחדור לעולם הידע היפה והמופלא."

- אלברט איינשטיין -

חשיבות השמירה על קור רוח במהלך המבחנים

שמירה על קור רוח במהלך הבחינות היא הדרך הטובה ביותר להתגבר על המצב הזה. מכיוון שראש רגוע ושקט הוא כמעט מילה נרדפת להצלחה.

כאשר אתה שולט בעצבים שלך, קל יותר לחשוב ולהביע את עצמך בבהירות. להיפך, כשאתה עצבני, אתה עלול להרגיש "ערפל" בראש ולבזבז את כל ההקרבה והידע שלך.

לסיכום, חשוב מאוד ללמוד לשמור על קור רוח במהלך המבחנים. לשם כך, אנו ממליצים לנסות את התרגילים שהסברנו במאמר זה.

פופולריים