אל תכריחו ילדים לסיים את האוכל בצלחת שלהם

הנקודה של כל זה היא שאנחנו צריכים להכריח את הילדים שלנו לסיים את האוכל בצלחת שלהם
הנקודה של כל זה היא שאנחנו צריכים להכריח את הילדים שלנו לסיים את האוכל בצלחת שלהם.
כהורים, אנו יודעים את החשיבות של ילדינו לאכול בריא. עם זאת, לעולם אל תכריח את ילדיך לסיים את האוכל בצלחת שלהם.

כהורים, אנו יודעים את החשיבות שילדינו יאכלו בריא. עם זאת, אין להכריח ילדים לסיים את האוכל בצלחת שלהם. בפוסט זה ניתן לכם את ההמלצות שאתם צריכים כדי שתאכילו את ילדכם בצורה מאוזנת ותוכלו להירגע.

זה טבעי לדאוג כשהילדים שלנו לא אוכלים כמו שהיינו רוצים כי אנחנו חושבים שהם עומדים לסבול מתת תזונה, או שאנחנו מקדישים יותר מדי תשומת לב להערות מצד שלישי כגון : "אתה ילד כל כך רזה", "אתה מאכיל אותו טוב? הוא נראה כמו ילד חולה.", וכו'. כמובן, אנחנו לא יכולים שלא להרגיש רע או לחשוב שכן, הילד שלנו "מאוד רזה".

אנחנו צריכים להתחיל בהסרת דעות מסוג זה מהמוח שלנו, שכן זה גורם לנו לרצות להיות כל הזמן אובססיבי לגבי האכלה של ילדים עד כדי כך שאנו מאלצים אותם "לאכול הכל בצלחת שלהם". אם אתם עוברים בעיה מסוג זה, התחל תחילה בקביעה אם לילד באמת יש הפרעת אכילה או שהוא סובל ממחלה כלשהי; אם כן, זה כמובן צריך להיות מטופל על ידי מומחה.

תוכנית לגרום לילדים לאכול את האוכל שלהם באופן ספונטני

 • קביעה אילו מזונות הם אוהבים תחילה תעזור להגביר את הדחף שלהם לאכול.
 • אם הילד אוכל הרבה ממתקים לפני הארוחות העיקריות, זו יכולה להיות אחת הסיבות לכך שהוא לא מסיים הכל בצלחת שלו.
 • נסו להגיש להם מנה נחמדה, כדי שיהיה להם חשק לאכול הכל. עם זאת, אם כל מה שהם עושים זה לאכול כמה כפות, זה כבר בונוס - אל תכריחו אותם לאכול יותר!
 • מנע מהם להסיח את דעתו בזמן האוכל, כלומר, אל תיתן להם לאכול ליד צעצועים או בזמן צפייה בטלוויזיה. סוגים אלה של הסחות דעת גורמים למינימום התיאבון שלך.
 • אל תגזימו בחוקים בשולחן, מושיבים את הילד ואומרים מההתחלה "אתם חייבים לאכול הכל" כי זה כבר גורם להם לרגשות שליליים ולפעמים טוב לתת להם לקבל את ההחלטות שלהם.
לעולם אל תכריח את ילדיך לסיים את האוכל בצלחת שלהם
עם זאת, לעולם אל תכריח את ילדיך לסיים את האוכל בצלחת שלהם.

התבוננות במצב הרוח של ילדכם חשובה מאוד. לילדים רבים אין לעתים קרובות תיאבון בגלל בעיות מתח, אכזבות ועצב. לעודד אותם ואז לפנק אותם עם המנה האהובה עליהם!

הנקודה של כל זה היא שאנחנו צריכים להכריח את הילדים שלנו לסיים את האוכל בצלחת שלהם. טבעי שתגיב ותחשוב "זה על הבריאות שלהם, התזונה שלהם", וזה נכון, אבל קודם כל צריך לנסות לגלות מה הסיבות שמובילות אותם לא לאכול טוב או להשאיר תמיד אוכל מאחור.

קח בחשבון כמה עצות

 • בזמן הארוחה, הוסף מסר מעורר מוטיבציה, כגון: "אמא הכינה לך ארוחה טעימה מאוד עם הרבה אהבה כדי לעזור לך לגדול בריא וחזק."
 • לשאול את הכמות שהם רוצים לאכול היא טכניקה טובה לנסות לכלול אותם בהגשה. התחל בשאלה: האם אתה רעב מאוד? אתה רוצה להגיד לי כמה אתה רוצה לאכול? האם כל מה שהכנתי נראה לך טוב או שאתה רוצה לבחור משהו מסוים? מוטיבציה היא חיונית - מחויבות אינה טובה לקטנטנים שלנו.
 • הליווי שלהם בזמן האכילה הכרחי מאוד, שכן כל מי שיושב כמשפחה יאפשר להם לראות שהגרעין המשפחתי מסיים את כל האוכל שלו. לכן, הם ילמדו על ידי התבוננות.
 • לברך אותם כשכל האוכל שלהם נגמר יניע אותם ותיצור רמת סיפוק אצל ילדך.
 • זה יהיה טבעי שבימים מסוימים הם לא ירצו לאכול כל כך הרבה מסיבה כלשהי. באותם ימים, נסו להבין אותם ולעזור להם להבין שאין שום חובה.
 • אין להכריח ילדים לסיים את כל האוכל בצלחת שלהם, כי זה עניין של זמן וסבלנות להאכיל אותם בצורה טובה ובריאה. טכניקה טובה היא של גמילה בהנחיית תינוק. זה מורכב מהשארת מזונות שונים בהישג ידך להתנסות איתם. הוכח כיעיל בשיפור הסבילות של ילדים כלפי מזונות שונים.
 • שלבו שגרות פעילות גופנית ביום שלהם. ראשית, זה עוזר להם לשרוף אנרגיה ולהפעיל את הגוף שלהם. שנית, זה עוזר להם ללמוד מיומנויות חדשות. ושלישית, זה יגרום להם לחזור הביתה עם הרבה יותר תיאבון ויגרום להם לרצות לבקש שניות. לפי מחקר שפורסם בכתב העת Nutrients, פעילות גופנית עוזרת לילדים להיות בעלי נטייה טובה יותר לאכילת מזון.

לצמיחה טובה, ילדים צריכים לאכול נכון

עכשיו, רק זכור שהכל יכול להשתפר ככל שהם גדלים. אם יש להם התקפי זעם, הם יתגברו עליהם, ועוד יותר בעזרתכם. אם התיאבון שלהם פעיל יתר על המידה, קח שליטה על מנת למנוע השמנת יתר אצל הקטנים שלך. אבל אם הם אוכלים מנות נאות, זה לא דבר רע אם הם משאירים שאריות של אוכל כלשהו בצלחת שלהם.

פופולריים