עזור לתלמידים לבחור מסלול קריירה על סמך החוזקות שלהם

איך הורים יכולים לעזור לילדיהם לבחור מסלול קריירה שמתאים להם
איך הורים יכולים לעזור לילדיהם לבחור מסלול קריירה שמתאים להם?
לפעמים, תלמידים מרגישים אבודים בבואם לבחור מסלול קריירה. לכן חשוב שההורים יעזרו להם בתהליך הזה. מתוך מחשבה זו, אנו רוצים לדבר על איך לעזור לסטודנטים לבחור מקצוע על סמך החוזקות וההעדפות האישיות שלהם.

ישנם תלמידים רבים שמרגישים מוצפים בכל הנוגע להחלטה מה הם רוצים לעשות לאחר התיכון. זה מובן, בהתחשב בניסיון החיים המוגבל שלהם. עם זאת בחשבון, אנחנו רוצים לדבר על איך אנחנו יכולים לעזור לילדים לבחור מסלול קריירה שמתיישר עם החוזקות והתחומי עניין שלהם.

סקרים מצביעים על כך שארבעה מכל עשרה תלמידים אינם בטוחים במסלול הקריירה שבחרו. מה שכן, הם מאשימים גורמים חיצוניים. במילים אחרות, הם טוענים שגורמים חיצוניים הובילו אותם לבחור במסלול קריירה שלא ממש הוחלט עליו.

בבחירת מקצוע עתידי, חשוב שהתלמידים יוכלו לסמוך על הוריהם לעזרה והכוונה. אחרי הכל, זו החלטה מרכזית בחייהם. אז, האם תרצה עצה כיצד לכוון את ילדך לגבי מה ללמוד לאחר סיום התיכון? להלן, אנו אגיד לך מה שאתה צריך לדעת.

איך הורים יכולים לעזור לילדיהם לבחור מסלול קריירה שמתאים להם?

כל הורה רוצה את הטוב ביותר עבור ילדיו. עם זאת, מדי פעם, חוסר מידע לגבי שינויים והתקדמות בעולם המקצועי מקשה על שני הצדדים להבין.

לפעמים ילדים רוצים ללמוד דברים שכהורים אנחנו לא מתלהבים מהם - מכל סיבה שהיא. עם זאת, עלינו לזכור שאנו חיים בעידן הדיגיטלי וטכנולוגיה חדשה מתפתחת ללא הרף. וכתוצאה מכך, יש עכשיו מקצועות ותחומי לימוד חדשים שלא היו קיימים כשהיינו צעירים. לכן, חשוב שנתעדכן לגבי מקצועות חדשים וקריירות מתפתחות.

זוהי החלטה חשובה בחיים שתשפיע רבות על עתידו הכלכלי של הילד ועל שביעות רצונו המקצועית. לכן, כדי להיות מסוגלים להדריך מתבגרים, אנחנו צריכים לדעת איך לעזור ולכוון אותם.

עצות כיצד לעזור לילדים לבחור מסלול קריירה

נקודת המוצא: מה הם אוהבים ומה לא אוהבים?

לפעמים, ילדים לא בטוחים מה הם באמת רוצים. עם זאת, הם בטוחים מאוד כשזה מגיע למה שהם לא אוהבים. כשהם בתיכון, יש מקצועות שהם נהנים בהם ומצליחים בהם, אבל אולי הם לא יוכלו לבחור מועדף.

עצות כיצד לעזור לילדים לבחור מסלול קריירה
עצות כיצד לעזור לילדים לבחור מסלול קריירה.

עם זאת, הם יודעים היטב אילו נושאים הם לא אוהבים. ברגע שברור להם מה הם עושים ומה לא אוהבים, אז הם יכולים להתחיל לחפש קריירה שמתאימה לתחומי העניין שלהם.

זכור את התשוקות שלהם

תשוקות ותחביבים יכולים להיות עוד נקודת התחלה מצוינת בבחירת מסלול קריירה. אלה עוזרים לזהות את הכישרונות הטבעיים של הילד. כמובן, אנחנו לא אומרים שהם צריכים לבחור מקצוע על סמך התחביבים שלהם. עם זאת, כדאי לשאול את התלמידים אם הם רוצים להקדיש יותר זמן לתחביבים שלהם. ואז, תשאלו אם הם רוצים להפוך את זה למקצוע.

דע את נקודות המבט שלהם

אם תשאל אותם שאלות מפתח, תוכל לעזור להם להגדיר את העדפותיהם. לדוגמה, שאלות כמו "האם אתה רואה את עצמך עובד במשרד?" "איזו עבודה תרצה?" "האם תרצה לעבוד עם ילדים? " שאלות אלו משמשות כמדריכים.

מה שכן, יש יותר ויותר משרות פנויות. לכן, חשוב שיהיה מידע זמין שיעזור להם בהחלטתם.

חפש מידע איכותי והגבר חשיבה ביקורתית

כהורים, עלינו להיות אחראים תוך כדי הנחיית ילדינו בהחלטה זו. עם זאת, הילדים שלנו הם אלה שבסופו של דבר צריכים להחליט בעצמם מה הם רוצים ללמוד. אנחנו צריכים לתת להם מידע ונתונים אובייקטיביים, כמו גם דעות אישיות המבוססות על ניסיון. זה יכול לעזור להם לבחור ולקבל החלטות עצמאיות משלהם.

אתה לא צריך ללחוץ או להכריח את ילדך ללכת במסלול קריירה מסוים רק בגלל שאתה חושב שיש יותר הזדמנויות עבודה. זכרו שזו בחירה שתשפיע מאוד על עתידם - כולל האושר והסיפוק שלהם. לעשות משהו שאתה אוהב זה הרבה יותר מתגמל מאשר לעשות משהו שאתה לא נהנה ממנו.

שמור על ראש פתוח

חשוב להימנע מדעות קדומות משלך לגבי עבודות שונות. מה שאתה צריך לעשות הוא לעזור לילדים שלך לחשוב על הכישורים שלהם, החולשות, המטרות, ואיזה סוג של חיים הם רוצים לחיות. כדי לעשות זאת, הם צריכים להרגיש בטוחים ושהוריהם מבינים אותם. כך הם יכולים לבחור מסלול קריירה המתאים להם ביותר.

פנה לייעוץ קריירה מקצועי

לפעמים, ייתכן שתצטרכו להיעזר ביועץ שיוכל לעזור לבני נוער בהחלטתם. בהתבסס על פרופיל הילד, יועץ קריירה יכול לספק מידע נוסף לגבי תוכניות הכשרה, יכולת תעסוקה וכו'.

למקסם את החוזקות של הילדים כדי לעזור להם לבחור את מסלול הקריירה הנכון

במהלך תהליך זה, חשוב לתלמידים לתפוס את התמיכה וההבנה של הוריהם. זה המפתח כשמדובר בקבלת החלטה אחראית ועצמאית המתאימה להם. אנו מקווים שהטיפים הללו יעזרו לכם בכל הנוגע לסיוע לילדיכם בבחירה טובה.