חיבוק התינוק שלך: השפעות על המוח של אמא

חיבוק תינוקך משפר את הקשר שלך איתם
חיבוק תינוקך משפר את הקשר שלך איתם, ואמהות אינן היחידות שנהנות מחיבוקים אלו.
חיבוק תינוקך הכרחי וחיוני גם לך וגם לקטן שלך. למד על ההשפעות של חיבוק על המוח.

עבור התינוק שלך, אתה מלאי אינסופי של החיבוקים הטובים בעולם. אתה תמיד שם כדי לקחת אותם בזרועותיך ולחבק אותם, בין אם זה בגלל שהם עצובים, כואבים, בוכים, או פשוט בגלל שאתה רוצה לתת להם חיבוק. החיבוק החם שלך גורם להם להרגיש טוב יותר באופן מיידי בגלל אפקט ההרגעה העוצמתי שלו. אבל, האם אתה יודע מה קורה למוח שלך כשאתה מחבק את התינוק שלך? המשך לקרוא כדי לגלות.

לחבק את התינוק שלך זה קסום

הידעתם שחיבוקי תינוקות הם קסומים לאמהות?

למעשה, מחקר מכתב העת European Journal of Maternal/Child Nursing קובע שהוא יכול למזער, ואפילו לעזור, דיכאון לאחר לידה.

בנוסף, אותו מחקר מצא כי חיבוק תינוקך יכול להפחית חרדה אימהית ולעודד קשר בטוח בין האם לתינוק.

כמו כן, אן ביגלו, פרופסור לפסיכולוגיה התפתחותית וחוקרת באוניברסיטת סנט פרנסיס אקסבייר, מציעה שחיבוקים יכולים לשנות את האופן שבו אתה מתעסק כהורה.

"נראה שהם רגישים יותר לאותות התינוק שלהם והתינוקות מגיבים טוב יותר לאם במהלך שלושת החודשים הראשונים". הם מזהים את אמם מוקדם יותר, כך שלקשר בין האם לתינוק יש התחלה קלה".

השפעות של חיבוק תינוקך על המוח

למה חיבוקי תינוק כל כך קסומים? זה קשור לכימיקלים במוח שלך. מחקרים מראים שהפעולה הפיזית של חיבוק או החזקת ידיים יכולה לעזור לאנשים להרגיש פחות לחוצים. הסיבה לכך היא שרמות הקורטיזול שלך, ההורמון השולט במתח, צונחות כשנוגעים בך בצורה ידידותית.

כמו כן, מחקר משנת 2015 שפורסם ב- Proceedings of the National Academy of Science מצא שחיבוק של תינוקך יכול להגביר את שחרור האוקסיטוצין. זהו "הורמון החיבוק", שעוזר לקרב אנשים וליצור קשרים רגשיים טובים יותר.

חיבוק משפר את הקשר שלך עם התינוק שלך

חיבוק תינוקך משפר את הקשר שלך איתם, ואמהות אינן היחידות שנהנות מחיבוקים אלו. כמובן שחיבוק ילדך ידוע כמשפר את הרווחה הנפשית, הרגשית והפיזית שלך. עם זאת, החיבוקים האלה גם עוזרים להתפתחות המוח של תינוקך, לחזק את המערכת החיסונית שלו, ללמד אותם לווסת את רגשותיו ולטפח הערכה עצמית חיובית.

המוח של אמא צריך חיבוקים מהתינוק שלה

אז, אל תהססו ללכת לחבק את התינוק שלכם בהקדם האפשרי, כי הוא צריך את זה יותר מכל דבר בעולם. עם זאת, לא רק שהם צריכים את החיבוקים שלך, אלא שאתה גם צריך את החיבוקים שלהם יותר מכל דבר אחר. החזקת תינוקך תגרום לך להרגיש טוב באופן מיידי.

לכן, כדאי להפסיק להקשיב לאותם אנשים שאומרים לך לא לחבק את התינוק שלך יותר מדי כי זה יקלקל אותם. לחבק את התינוק שלך ולהעניק לו אהבה זה לא לקלקל אותם. במקום זאת, עליך לשמור אותם בזרועותיך זמן רב ככל האפשר.

זכור, אתה לא מקלקל אותם. אתה מגדל אותם להרגיש בטוחים ואהובים, כמו גם מכובדים. הם יידעו שההורים שלהם דואגים להם בכל פעם שהם צריכים. תן לתינוק שלך את כל החיבוקים כי זה מועיל לשניכם! וכל ילד צריך בית אוהב ודואג.

פופולריים