סיפורי ילדים על בריונות

לסיפורי ילדים על בריונות יש את המטרות הבאות
לסיפורי ילדים על בריונות יש את המטרות הבאות.
על ידי קריאת סיפורים, ילדים יכולים להטמיע וללמוד ערכים אתיים שונים. במאמר זה, גלה כמה סיפורי ילדים על בריונות.

רוב הילדים אוהבים סיפורים, מכיוון שהם משעשעים. אבל הם גם משאב חינוכי אידיאלי להנחלת ערכים אתיים לילדים. כך תוכלו להשתמש בהם למניעת בריונות בצורה דידקטית ושובבה. מסיבה זו, החלטנו להכין את המאמר הבא על סיפורי ילדים על בריונות.

סיפורים הם כלי שימושי לחינוך ילדים. לכן, הורים צריכים לקרוא לילדיהם במשך כמה דקות בכל יום. זה עוזר לחזק את הקשרים המשפחתיים ומאפשר לילדים ללמוד ערכים שונים.

"יש לנו חובה להקריא לילדים שלנו בקול. להקריא להם דברים שהם נהנים מהם. להקריא להם סיפורים שכבר נמאס לנו מהם. ולעשות את הקולות, לעשות את זה מעניין, ולא להפסיק לקרוא להם רק בגלל הם לומדים לקרוא לעצמם. יש לנו חובה להשתמש בזמן הקריאה בקול כזמן חיבור, כזמן שבו לא בודקים טלפונים, כאשר הסחות הדעת של העולם מונחות בצד".

- ניל גיימן -

סיפורי ילדים בחינוך

אחד היתרונות בשימוש בסיפורים ככלי חינוכי הוא שיש להם את היכולת להעביר ערכים בצורה משעשעת. לסיפורים יש עלילות הגיוניות שקושרות את החלקים השונים יחד, מה שהופך אותם להרבה יותר קלים לזכור. הזיכרון האנושי אוגר קווי עלילה וניגש לשאר הפרטים של הסיפורים.

למעשה, מוסר השכל הוא הסיכומים הטובים ביותר של סיפורים, ולכן מה שאנשים זוכרים מהם. מכל הסיבות הללו, קריאה לילדים היא חיונית, מכיוון שהיא מאפשרת להם ללמוד דברים שונים בצורה מהנה.

"הספרים הם הדבורים הנושאות את האבקה המהירה ממוח אחד לאחר."

- ג'יימס ראסל לואל -

סיפורי ילדים על בריונות

לסיפורי ילדים על בריונות יש את המטרות הבאות:

אך כאשר אתם בוחרים את הסיפור, עליכם לקחת בחשבון את גילו ורמתו החינוכית של הילד, שכן סיפור לילד בן שש יהיה בעל אוצר מילים פשוט יותר ועלילה פשוטה בהרבה מסיפור המומלץ לגיל 12. -ישן.

סיפורי ילדים על בריונות
סיפורי ילדים על בריונות.

אתה יכול למצוא סיפורים רבים מאת פדרו פבלו סקריסטן באתר סיפורים חינם לילדים. סיפורים אלו מסווגים לפי הערכים שהם רוצים ללמד. לכן, בעקבות סיווג זה, בחרנו שלושה סיפורים חינוכיים לטיפול בבריונות.

בנוסף, חשוב לציין שאם הורים או מורים קוראים את הסיפורים האלה בבית או בבית הספר, עליהם להיות אחראים לשאול סדרת שאלות על מוסר ההשכל של הסיפור בסוף, ולכן עליהם לפתוח דיון או שיחה להרהר בהוראת הסיפור.

טוני, הצרעה האנושית

סיפור זה מושלם להתייחסות לנושא אומץ וללמד ילדים כיצד להתמודד עם בריונות. הסיפור הקצר הזה מומלץ לילדים מגיל שש ומעלה.

הדמות הראשית היא טוני, ילד רגיש ואינטליגנטי שהוא קורבן לבריונות. אבל יום אחד, הוא מחליט להתעמת עם התוקפים שלו. לפיכך, קריאת הסיפור הזה מראה שגם אם אתה חלש יותר, אתה יכול להגן על עצמך מפני בריונים, תוך ניצול הדברים שהם מפחדים מהם.

המתנות הגדולות

המתנות הגדולות הוא סיפור מומלץ לילדים בתשע ומעלה. הסיפור הזה נועד לגרום לילדים לחשוב על בריונות.

סיפור זה מספר את סיפורו של מונטי, ילד בעל אישיות ייחודית. למעשה, הוא היה כל כך מוזר שהוא לא השתלב עם הילדים האחרים בגילו והציק לו בגלל זה.

אבל, יום אחד, חבריו לכיתה מבינים שמונטי הוא ילד מאוד מיוחד, וזו הסיבה שהם מחליטים להפסיק להציק לו ולעזור לו למצוא את המתנה המיוחדת שלו. לכן, עם הסיפור הזה, ילדים לומדים שאסור להפלות אף אחד בגלל היותו כפי שהוא, כי לכל אחד יש משהו חיובי לתרום.

זנב האריה

זנב האריה הוא סיפור על ילד בשם אריה, שהיה קטן וחי בפחד מכמה נערים מכפר שכן שהציקו לו והציקו לו.

הסיפור הזה מורכב יותר מהאחרים. לפיכך, זה מומלץ לילדים מעל גיל 11. יתר על כן, הוא מתייחס בעיקר לשלוש תורות:

  • אומץ להתמודד עם בריונות.
  • קורבנות של בריונות יכולים לטפל בהתעללות והטרדה.
  • גישה אמיצה היא התרופה הטובה ביותר לבעיה זו.

פופולריים