איך ללמד נימוס לילדים?

הדרך הטובה ביותר ללמד ילדים נימוס היא לתרגל כללים אלו בעצמנו
כהורים, הדרך הטובה ביותר ללמד ילדים נימוס היא לתרגל כללים אלו בעצמנו.
אם אתם צריכים לדעת איך ללמד נימוס לילדים, הנה מדריך ברור ופשוט שתוכלו ליישם בבית. המשך לקרוא!

מיומנויות חברתיות חיוניות לדו קיום בריא. לכן כל כך חשוב ללמד ילדים נימוס. למעשה, זו אחת הדרכים הטובות ביותר להתחיל לפתח אותם.

אדיבות, נימוסים טובים ואדיבות חיוניים כדי שהילד הקטן שלך יוכל להתנהג בצורה הולמת בכל המקומות שבהם הוא הולך. באופן דומה, כאשר אתה חולק פעילויות עם אנשים אחרים, בין אם הם באותו גיל או לא.

בין אם בעסק, בטיול בפארק או בעת שימוש בתחבורה ציבורית, יישום כללי האדיבות מאפשר ליזום אינטראקציה חברתית הולמת ללא קשיים.

מה זה נימוס?

כשאנשים נולדים, הם כמו גיליונות נייר ריקים שעליהם כתובים הלמידה, הכישורים והידע השונים. אחד הדברים שנלמדים זה כללי האדיבות, וזה קורה קודם כל בבית, עם המשפחה, ואחר כך מתחזקים בבית הספר.

על פי האקדמיה המלכותית הספרדית, אדיבות מוגדרת כדלקמן:

"הפגנה או מעשה המראה תשומת לב, כבוד או חיבה שיש למישהו לאדם אחר."

מושג זה מבהיר שזו מיומנות חברתית, וככזו, היא יכולה להשתנות במסגרות משפחתיות שונות, בקבוצות תרבותיות ובמדינות שונות. עם זאת, זה תמיד הכרחי כדי להבטיח דו קיום טוב.

איך ללמד נימוס לילדים?

כללי האדיבות כוללים שורה של ביטויים ומילים שאתה עצמך אומר לילדך מלידה. לדוגמה, "בוקר טוב" או "לילה טוב". משהו פשוט כמו ברכה חמה יכול לעשות הבדל גדול בעתיד.

אבל זה לא רק להגיד שלום. ישנם מצבים שונים של אינטראקציה עם אחרים שלגביהם עלינו לדעת כיצד לפעול כראוי. לכן, טוב שהורים ידעו ללמד את כללי האדיבות כדי שילדים יוכלו להתרגל אליהם בהדרגה ולהשתמש בהם בבוא העת.

הדוגמה שלך היא המורה הטוב ביותר

איך ללמד נימוס לילדים
איך ללמד נימוס לילדים?

כהורים, הדרך הטובה ביותר ללמד ילדים נימוס היא לתרגל כללים אלו בעצמנו. באמצעות התבוננות, הילד יכול להעתיק ולאחר מכן ללמוד כיצד ליישם את הכללים הללו. אתם הדוגמה שממנה ילדכם לומד כל יום!

למידה מוקדמת

לפני הליכה, תינוקות לומדים לנופף, וזוהי צורה בסיסית של נימוס. נצלו את ההזדמנות כדי לברך אותם כשהם מתחילים לעשות את המחווה הזו!

מתודולוגיית הוראה פשוטה נוספת היא דרך משחק. לדוגמה, כאשר הילד נותן לך צעצוע, אתה עונה " תודה!" ואז, אתה מחליף תפקידים כדי שיודו לך ויחקו את המחווה הקודמת שלך.

מילות קסם

ברגע שילדים מתחילים לדבר, חשוב ללמד אותם לברך אחרים כשהם מגיעים או עוזבים מקום. הסבירו למה אתם עושים את זה וגם, את החשיבות של אימוץ ביטויים מסוימים כמו " תודה רבה", "סליחה" או "בבקשה" .

נימוסים

נימוסים טובים הם חלק מכללי האדיבות והפעלתם משפרת את הדו-קיום המשפחתי והחברתי. לכן, חשוב שמגיל צעיר תלמדו את ילדיכם את ההרגלים הבאים:

  • אל תצעק על אחים או חברים ללימודים.
  • אל תפריעו לשיחות ותדעו לחכות לתורכם לדבר.
  • לברך את השכנים.
  • לבקש רשות.
  • כסה את הפה בעת שיעול או התעטשות.
  • אל תשתמש בשפה רעה.

סבלנות, הבנה והערכה

כמו בכל למידה, הפנמת כללי הנימוס לוקחת זמן. לכן, אתה צריך להיות סבלני והבנה עם ילדים.

בטח צריך לחזור על כך הרבה פעמים שהם צריכים להגיד שלום כשהם מגיעים לאנשהו, אבל אחרי כמה זמן הם יידעו לעשות את זה לבד. כשזה קורה, תן להם מחמאה כדי שהם ירגישו את התמיכה שלך וידעו שהם עושים עבודה נהדרת. זה אפילו רעיון טוב להקים מערכת תגמולים.

לבסוף, אם אתה צריך לתקן אותם, עשה זאת בפרטיות. כמו כן, תמיד הסבירו לילדיכם מה היתרונות של נימוסים טובים ואדיבות.

כלי לעתיד ילדיכם

"חינוך ואדיבות פותחים את כל הדלתות". -תומס קרלייל-

כאמא או אבא, את רוצה את הטוב ביותר עבור ילדיך ועלייך לדעת שכשאת מלמדת אותם להשתמש בכללי האדיבות, את בדרך הנכונה. מיומנויות חברתיות אלו משלימות חינוך הקשור לידע ותורמות לגיבוש אינטגרלי של אנשים.

חשבו בנימוס ככלי מצוין לעתיד ילדיכם, שכן הדרך להצלחה מתחילה בפרטים הקטנים: שלום ידידותי, תודה כנה או התנצלות בזמן.