11 טעויות שאמהות בפעם הראשונה עושות

הטעויות הנפוצות ביותר לאמהות בפעם הראשונה
הטעויות הנפוצות ביותר לאמהות בפעם הראשונה.

זה נורמלי לעשות כמה טעויות בעת גידול ילדים, במיוחד עבור אמהות בפעם הראשונה. אף אחד אינו מושלם, אבל ידע הוא כוח. אז אם תלמדו על הטעויות הנפוצות הללו מראש, תוכלו להימנע מלבצע אותן בעצמכם.

אם את אמא בפעם הראשונה, סביר להניח שעשית כמה מהטעויות ברשימה זו. אל דאגה, יש תקווה לכולם.

רשימה זו יכולה לעזור לך להבין טוב יותר מה קרה לך ויכולה גם למנוע ממך לעשות כמה טעויות בעתיד.

הטעויות הנפוצות ביותר לאמהות בפעם הראשונה

בפאניקה מכל דבר קטן:

אמהות רבות מגיבות יתר על המידה על כך שהילד שלהן מקיא או מחזיר מזון. התינוק בדרך כלל קולט את רגשותיה ומצבי הרוח של אמו, והחרדה והעצבים שלך יכולים לגרום לילד להרגיש יותר עצבני וחרדה. נסו לעשות הכל בצורה רגועה וחלקה.

עיקור כל הכלים של התינוק שלהם במשך כל השנה הראשונה שלהם:

היגיינה לתינוקות היא ערך עליון במהלך השבועות הראשונים לחייהם, אך אל תהיי אובססיבית לגביה. נסו לשמור על חפציכם נקיים כך שהתינוק יבוא במגע עם כמות מסוימת של חיידקים כדי לעזור להם לפתח מערכת חיסון משלו, אך לא מספיק כדי לגרום לזיהום.

להעיר את ילדם לאכול:

תינוקות מתעוררים כשהם רעבים והורים בדרך כלל אינם צריכים להפריע להם לישון. אם הם לא מתעוררים בעצמם, תנו להם להמשיך לישון. מומחים ממליצים לתינוקות לאכול כל 3 שעות במהלך השבועות הראשונים לחייהם, מה שלא אומר שצריך להעיר אותם משינה שלווה כדי להאכיל אותם.

מאגד אותם יותר מדי:

תינוקות נוטים להתקרר בקלות במהלך השבועות הראשונים לחייהם, ואם מחממים אותם יותר מדי, הם מזיעים הרבה.

המפתח הוא לשמור על טמפרטורת הגוף שלהם מווסת. אתה יכול לדעת אם קר להם על ידי בדיקת טמפרטורת הידיים והרגליים, או אם הגפיים שלהם מעט סגולות. אם הם מזיעים סביב הראש והצוואר, זה בגלל שהם עשויים להיות מאוד חמים ולהרגיש חם.

דורשים מהבית לשתוק במהלך היום כשהתינוק ישן:

ברגע שהם בני חודש וחצי, דפוס השינה של הילד מתחיל לעקוב אחר מחזורי אור-חושך והם מסוגלים לישון יותר בלילה. לכן, התינוק צריך להתרגל לשמוע רעשים ברחבי הבית בזמן תנומות על מנת לדעת מתי זה שעות היום.

מצד שני, אם תמיד יש שקט מוחלט בזמן שהילד ישן, כל רעש יבהל אותם ויעיר אותם.

השווה את התינוק שלהם לאחרים:

זה נורמלי שאמהות לראשונה מרגישות שהן צריכות לבלות כל דקה עם התינוק שלהן
זה נורמלי שאמהות לראשונה מרגישות שהן צריכות לבלות כל דקה עם התינוק שלהן.

אתה לא צריך להשוות ילד אחד לאחר. כל ילד מתפתח בקצב שלו וכל עוד הוא בטווח הנחשב נורמלי, אין צורך לדאוג.

במהלך בדיקות רפואיות, אחראי רופא הילדים לבדוק אם התינוק מתפתח כרגיל. אז אל תשווה את הניסיון שלך עם זה של אמהות אחרות. כל אחד יחווה את הצמיחה של ילדו בצורה שונה.

לרחוץ את התינוק שלהם כל יום:

רופאי ילדים אומרים שרחצת תינוקות פעמיים או שלוש בשבוע מספיקה. אם מנקים אותם במגבונים ושוטפים ידיים לאחר כל החלפת חיתול, אין צורך להשתמש באמבטיה מדי יום, ולהשתמש בסבון על העור לעתים קרובות, גם אם הוא עדין.

לא לנצל את הזמנים שהתינוק שלהם ישן כדי לנמנם קצת:

זוהי טעות נפוצה מאוד שאמהות בפעם הראשונה נוטות לעשות. בדרך כלל הם מעדיפים להתעדכן בעבודות הבית או במשימות אחרות בזמן שהתינוק שלהם ישן, אבל בעוד כמה שבועות רובם ישימו לב עד כמה הם מרגישים עייפים. ההערכה היא שאמהות לראשונה מאבדות בין 400 ל-750 שעות שינה במהלך שנת החיים הראשונה של תינוקן.

לעולם אל תיתן לאף אחד מלבדם לגעת או להחזיק בתינוק שלהם:

זה נפוץ מאוד אצל אמהות לראשונה ומנוסות לפחד שמישהו יחלה את הילד שלהם אם ינשק אותם או יחזיק אותו. עם זאת, הגיון בריא לדעת שאם מישהו חולה, אסור ללדת את תינוקך בקרבת אותו אדם על מנת למנוע התפשטות אפשרית של מחלה.

חותכים את השיער שלהם כדי שיצמח עבה יותר:

מומלץ לגזור את שיערו של תינוקך לאחר שנת חייו הראשונה. האמונה שהשיער יצמח עבה יותר היא מיתוס, שכן השיער החדש שלהם יהיה זהה.

מצד שני, אם התינוק קטן מאוד הוא יכול לאבד חום דרך הראש. מרקם השיער, הצבע והסוג האמיתי שלהם לא יתבררו עד גיל שנה וזה נקבע בעיקר על ידי גנטיקה.

הזנחת בן הזוג שלהם:

זה נורמלי שאמהות לראשונה מרגישות שהן צריכות לבלות כל דקה עם התינוק שלהן. אבל זה גם הכרחי עבורם להקדיש זמן לבן הזוג שלהם בכל עת שאפשר. לעתים קרובות ככל שאתה יכול להרשות לעצמך, שכור בייביסיטר או בקש עזרה מבן משפחה פעם בשבוע או כל 15 יום, כדי ששניכם תוכלו לעשות דברים מהנים ביחד ולזכות ברגעים של אינטימיות.