למה עדיף לילדים לישון בחושך?

מדענים מאמינים שכאשר ילדים ישנים בחושך
מצד שני, מדענים מאמינים שכאשר ילדים ישנים בחושך, הגוף שלהם מייצר כמויות גדולות יותר של מלטונין.

מחזורי השינה של תינוקות וילדים הם תמיד דילמה עבור ההורים. שאלת התאורה היא בעיה חשובה במיוחד. אור רך או חושך? מהי האפשרות הטובה ביותר עבור ילדכם למנוחת לילה טובה? למדע יש דעה בנושא זה. כנראה שנוח לילדים לישון בחושך.

כעת, כדאי לשאול את השאלה, מה הופך את מצב השינה האידיאלי? ראשית, גיבור השינה של הילד הוא הורמון הנקרא מלטונין. לפי מחקרים ההורמון הזה מיוצר רק כאשר יש חושך מוחלט.

לכן, חוקרים מייעצים שאסור לאפשר לשום דבר להפריע לשינה של ילדינו בבית. חלק מהגורמים שיכולים להשפיע לרעה על שנתו של הילד הם: טלוויזיות ומחשבים מופעלים, והאור משעונים ומנורות דיגיטליות.

חוקרים בנושא זה נחושים ומתעקשים שכדי שילדים ישנו טוב יותר ויתפתחו כראוי, ישנם מספר טיפים שכדאי לקחת בחשבון. שימו לב לנתונים הבאים. יישום טיפים אלו יכול לשפר את איכות השינה עבור כל אחד בבית.

סיבות לילדים שלך לישון בחדר חשוך

בין אם מדובר באור הראשי או באור צד קטן, התוצאות זהות. מחקר שפורסם בכתב העת Nature, קושר בין תאורה בזמן שינה לעלייה במקרי קוצר ראייה. על מנת לבצע מחקר זה, נסקרו 479 ילדים והתוצאות היו חד משמעיות.

השערת המחקר טענה שהעין עדיין בפיתוח במהלך שנות החיים הראשונות, מה שהופך אותה לפגיעה יותר לאור. דיווח אחר גם מצביע על כך שגורם זה יכול אפילו לשנות את הקצב הצירקדי של התינוק.

כנראה שנוח לילדים לישון בחושך
כנראה שנוח לילדים לישון בחושך.

מצד שני, מדענים מאמינים שכאשר ילדים ישנים בחושך, הגוף שלהם מייצר כמויות גדולות יותר של מלטונין. זהו הורמון שאחראי על שמירה על מחזורי שינה. כאשר ילד לא מייצר מספיק מלטונין זה מוביל להפרעות שינה.

שגרות שינה כדי לגרום להם לנוח בחושך

אחת האפשרויות הטובות ביותר לגרום לילדכם לנוח בצורה הטובה ביותר היא ליצור שגרת שינה. איך זה נעשה? זה מאוד פשוט, בצעו כל לילה סדרה של שלבים פשוטים שנותנים לילד דפוס כדי שיבינו שהגיע הזמן לישון.

שימו לב לעצות הבאות על מנת להבטיח את רגיעה של ילדכם בלילה. כך, לא רק שתחלקו עם ילדכם רגעים יפים יותר, תוכלו גם ליהנות מבקרים טובים יותר.

  • זמן אמבטיה. הכינו להם אמבטיה חמה ומרגיעה לפני שהם הולכים לישון.
  • וילונות בקרה. וודאו שכל הווילונות בחדר בו הילד ישן סגורים, כך ששום דבר לא יכול להפריע למנוחתם.
  • חפצי מעבר. בעלי הברית הטובים ביותר שתוכלו להשיג כדי לעזור לילדכם לישון הם חפצי מעבר. לכל אחד מאיתנו הייתה פרווה אהובה או שמיכה.
  • ספר סיפור יפה או השמעת מוזיקה מרגיעה. זה האס בשרוול שלך שאתה תמיד צריך להשתמש בו. שום דבר לא מסוגל להרגיע את ילדיכם יותר מאשר הקול שלכם. בנימה מתוקה, היו המספרים לסיפורים שמושכים אותם. אתה יכול גם לנגן מוזיקה אינסטרומנטלית רכה ועדינה כדי להרגיע את הקטן שלך.

"אין דבר מרגיע יותר לתינוק מאשר קולה של אמו" - מחבר לא ידוע

  • חלב חם. זה גם יכול לעזור לילדך לישון טוב בלילה; אתה יכול לתת להם את זה אחרי האמבטיה שלהם. במקרה של תינוק יונק, מה יותר טוב מחלב אם?
  • בגדים נוחים. כדאי להימנע מלבוש קל מדי או חם מדי. מצעי מיטה "מפוארים" יכולים להיות לא נוחים לילדים. במקרים אלו עדיף ליישם את כלל "פחות זה יותר".

בעקבות העצות הפשוטות הללו, תוכלו לעזור לילדכם לנוח טוב יותר בחושך. זה גם יקדם בריאות טובה. זה מובן מאליו, כדי ליישם את כל העצות הללו תצטרכו להשתמש בהרבה אהבה, חיבה והכי חשוב סבלנות.

אחרי הכל, שום דבר לא שווה יותר מהעובדה שהילד שלך יכול לחלום חלומות מתוקים, ולהיות מסוגל לנוח כמו מלאך קטן.

פופולריים