היפוך הרגל לטיפול בטיקים עצבניים אצל ילדים

היפוך הרגל הוא ההליך היעיל ביותר לטיפול בטיקים עצבניים בילדים
היפוך הרגל הוא ההליך היעיל ביותר לטיפול בטיקים עצבניים בילדים.
האם ילדכם כוסס ציפורניים, מושך בשיער או מגמגם? למרבה המזל, היפוך הרגלים הוא הליך שיכול לעזור להפוך אותם.

כסיסת ציפורניים, תלישת שיער, גמגום... ישנם טיקים עצבניים רבים שיכולים להיות לילדים. בהתחלה, אלה נראים לא מזיקים, אבל עם הזמן, הם יכולים להתגבר ולהתחיל להפריע לחיי היומיום של הילדים. למרבה המזל, יש לנו נהלים מוכחים לטיפול בבעיות מסוג זה, ביניהן בולט היפוך הרגלים.

זה נפוץ שהורים מנסים להימנע מהופעת טיקים על ידי נזיפה או ענישה של ילדיהם. מצד שני, הם עשויים לנסות לתגמל אותם אם יפסיקו לעשות זאת. עם זאת, אף אחת מהטקטיקות הללו לא תהיה יעילה מכיוון שלא מדובר במעשה רצוני שהילד יכול לשלוט בו.

לכן, עם האסטרטגיה הזו, ההורים יכולים לוודא לספק לילדים שלהם את הכלים הדרושים להם כדי להילחם בטיקים העצבניים שלהם.

מהם טיקים עצבניים?

טיקים עצבניים הם התנהגויות פשוטות או מורכבות שילדים מבצעים שוב ושוב או שלא מרצונם. אלה יכולים להיות מוטוריים, כמו נשיכת אצבעות או נדנוד קדימה ואחורה, או קוליים, כמו שיעול מתמיד או חזרה על המילה האחרונה שהם שמעו.

הם מתעוררים בתגובה למצב של חרדה או עצבנות שילדים חווים, והם נעלמים במהלך השינה. לטיקים עצבניים אלו קודמת תחושה פנימית של חוסר שקט, עצבנות ואי נוחות המוקלת רק עם החזרה על ההתנהגות. לכן, באמת קשה לעמוד בפני הדחף.

בנוסף, עם הזמן הם הופכים להרגל וכבר לא מופיעים רק בעת חרדה, אלא גם ברגעים של תסכול או שעמום.

מהו היפוך הרגלים?

היפוך הרגל הוא ההליך היעיל ביותר לטיפול בטיקים עצבניים בילדים. הוא כולל סדרה של טכניקות ותרגילים שעוזרים לילדים להפסיק את ההרגל שמפריע להם בחיים.

הגדרה ורישום

ישנם טיקים עצבניים רבים שיכולים להיות לילדים
ישנם טיקים עצבניים רבים שיכולים להיות לילדים.

קודם כל צריך להגדיר, בצורה קונקרטית ומבצעית, ממה מורכבים הטיקים העצבניים. כמו כן, עליך לעקוב אחר התדירות שבה הם קורים ואיזה מצבים גורמים להם. לשם כך, מבוגר חייב להתבונן בילד ולציין מתי קורים הטיקים.

הרפיה

אם ניקח בחשבון שהטיק נובע מתחושות פנימיות של חרדה ואי שקט של הילד, קל להבין מדוע טכניקות הרפיה מועילות מאוד. על ידי אימון הילד באסטרטגיות אלו, אתה נותן לו כלי שיאפשר לו להפחית את רמת החרדה הכללית שלו, כמו גם לווסת את העצבנות במצבים מסוימים.

תגובה לא תואמת: המפתח להיפוך הרגלים

זהו המפתח להתערבות זו. אתה צריך לבחור התנהגות שאינה תואמת את הטיק העצבני עצמו שילדים יכולים לעשות בכל פעם שהם רוצים לבצע את הטיק הזה. לדוגמה, החזקת עט בידם למשך מספר דקות תעזור למנוע את הפיתוי לגרד את הקרקפת.

הילד צריך לתרגל זאת מספר פעמים בכל יום עד שזה ירגיש לו טבעי. לאחר מכן, הם צריכים ליישם את זה מרצונם בכל פעם שהם מרגישים את הטיק מגיע כדי למנוע מהם לעשות את זה.

חיזוק חיובי

חשוב לתגמל את ילדכם על המאמץ שהוא עושה, עוד לפני שנפטרים לחלוטין מההפרעה הזו. אז, קבע יעדים שבועיים, כמו לחתוך את תדירות הטיק לחצי. לאחר מכן, אם הם עומדים במטרה, תגמלו את הילד בשבחים ובברכות או אפילו בפרס חומרי קטן כדי להמשיך להניע אותם.

למה היפוך הרגל עובד?

היפוך הרגלים הוא הליך שדורש תרגול והתמדה. עם זאת, זה פשוט ויעיל. המפתח להצלחתו טמון בשני דברים.

ראשית, זה גורם לילד להיות מודע לטיק העצבני שלו בכל מצב. זו כבר לא תגובה אוטומטית שלא מורגשת. יחד עם זאת, הוא מספק התנהגות לא תואמת שמונעת מהטיק לחזור על עצמו, ולכן הטיק פוחת בתדירות עד שהוא נעלם לחלוטין.

בקיצור, חוקרים הוכיחו את יעילותו בילדים עם כל מיני הרגלים עצבניים, וזה הראה תוצאות טובות. המוטיבציה של הילד ועזרת ההורים והמורים יסייעו להפחית או להעלים את הטיקים הללו שגורמים לילד אי נוחות.

פופולריים