8 משחקים שיעזרו לילדיכם לפתח מיומנויות מוטוריקה גסה

החדשות הטובות הן שיש הרבה משחקים לשחק עם ילדיכם כדי לעזור להם לפתח מיומנויות מוטוריות גסות
החדשות הטובות הן שיש הרבה משחקים לשחק עם ילדיכם כדי לעזור להם לפתח מיומנויות מוטוריות גסות.
החדשות הטובות הן שיש הרבה משחקים לשחק עם הילדים שלך כדי לעזור להם לפתח מיומנויות מוטוריות גסה. הנה שמונה מהם.

כשמדברים על התפתחות מוטורית גסה אצל ילדים, אנחנו בעצם מדברים על תנועת השרירים הגדולים יותר בגוף. אז אנחנו מדברים על פעולות כמו קפיצה, ריצה, טיפוס, ריקוד וכו'. החדשות הטובות הן שיש הרבה משחקים לשחק עם הילדים שלך כדי לעזור להם לפתח מיומנויות מוטוריות גסה.

משחק משחקי תנועה בבית הוא דרך מצוינת להגביר את התפתחות המוטוריקה הגסה של ילדכם. אז אל תחמיצו את ההזדמנות לשחק במשחקים שאנו הולכים לחלוק אתכם במאמר זה. ילדכם יוכל לעבוד על מגוון מיומנויות, כגון תיאום עין-יד, שיווי משקל, קפיצה, מודעות מרחבית, כוח שרירים וזריזות.

משחקים לפיתוח מוטוריקה גסה

1. באולינג

ניתן לשחק בפעילות זו עם ערכת באולינג מפלסטיק או תוצרת בית. אתה יכול להשתמש בבקבוקי פלסטיק ריקים ולשפוך לתוכם קצת חול או מים כדי לשמור אותם יציבים.

אפשר גם להפוך את זה לפעילות יצירתית ולצבוע את הבקבוקים בצבעים שונים. בנוסף לזה, אתה יכול לשנות את כמות החול או המים בבקבוקים כדי לשנות כמה קל או קשה להפיל אותם עם הכדור. מסדרים את הבקבוקים בצורת V ומתחלפים לשחק.

2. הופסקוטש

המשחק הזה הוא משחק ישן, אבל ילדים עדיין אוהבים אותו. עדיף לשחק בהופסקוץ' בחוץ, לצייר את הריבועים עם גיר על רצפת הבטון או הבטון. אתה יכול לעשות תורנות עם ילדך לקפוץ על פני הריבועים.

קפוץ על רגל אחת בריבועים בודדים ושני רגל בריבועים כפולים (רגל אחת בכל אחד). כשתגיעו לסוף, הסתובבו וחזרו להתחלה. ללמוד לקפוץ על רגל אחת או שתיים היא מיומנות חשובה לגיל הרך וזה משחק נהדר ללמוד.

כאשר הילד שלך ישלוט איך לקפוץ, אז אתה יכול לשנות את המשחק. השתמשו באבן והשליכו אותה לריבוע הראשון לפני שמתחילים. לאחר מכן, הילד צריך לקפוץ ישירות לריבוע השני ולהימנע מהאבן. אז הם צריכים לקפוץ ממש עד לריבוע מספר 10, להסתובב ולחזור שוב. כשהם מגיעים לריבוע מספר 1 הם צריכים להתכופף רק באמצעות רגל אחת ולהרים את האבן.

3. משחקי איזון

למשחק זה אתה יכול להשתמש בקורת גינה או קורה מאולתרת מעץ או חומר אחר (לבנים או שרפרפים נמוכים). תרגל ללכת עליו מבלי ליפול ולהפוך אותו למשחק. העמידו פנים שיש תנינים מתחת ל"גשר" שאתם הולכים עליו. אתגר את ילדך לחצות אותו, ואז להסתובב בסוף וללכת אחורה מבלי ליפול.

4. כולם להיכנס למנהרה!

עמדו במרחק קצר מילדכם עם הרגליים פשוקות לרווחה וגרמו לו לגלגל כדור דרך המנהרה, כלומר דרך הרגליים.

משחקים לפיתוח מוטוריקה גסה
משחקים לפיתוח מוטוריקה גסה.

בעזרת תרגול, אתה יכול להתחיל להתרחק יותר מילדך ולצמצם את המנהרה על ידי קירוב הרגליים זו לזו, ואפילו על ידי שימוש בכדור קטן יותר. זהו משחק טוב לפיתוח כישורי כדור ותיאום עין-יד.

5. מסלול מכשולים

עבדו על הכוח והזריזות של ילדכם עם מסלול מכשולים מהנה תוצרת בית שניתן לבנות בבית או מחוצה לו. מה שחשוב כאן הוא שתהיה יצירתי. שימו מספר אביזרים ב"קורס" ותנו לילדיכם לקחת על עצמם את הקורס בתורות ואפילו לרוץ בו.

ספק שילוב של פעילויות בכל קורס, כגון הזדמנויות לטפס, לקפוץ, לזרוק וכו'. הנה כמה רעיונות לאביזרים ופעילויות:

  • דריכה או טיפוס על כיסאות
  • הליכה לאורך לוחות
  • שימו קופסאות נעליים על הראש שלהם כדי לעבוד על שיווי המשקל שלהם
  • קפיצה על מדרגות
  • איזון על ענפי עצים

6. מירוץ ביצה וכפית

המירוץ הזה הוא מועדף בימי ספורט לפעוטות; הילדים שלך יאהבו להתחרות איתך במשחק המהנה הזה. פשוט לאזן ביצה על כף ולרוץ מקו הזינוק לקו הסיום.

עדיף קודם להרתיח את הביצים, אלא אם כן אתה באמת במצב רוח לכיף מבולגן! שום דבר לא יחדד את הכישורים והריכוז שלך מהר יותר מהאיום של שבירת ביצה!

7. אומר סיימון

סיימון אומר שהוא משחק שאפשר לשחק כדי לפתח הרבה מהכישורים של ילדכם, כולל מיומנויות הקשבה, ריכוז, תפיסה שמיעתית וכו'.

השתמש במשחק זה כדרך לעורר את השרירים הגדולים של ילדך. הפוך את זה ליותר כיף על ידי תורנות ולתת לילדך לתת לך גם הנחיות לעקוב. כמה רעיונות עשויים לכלול:

  • לחקות סרטן ולצעוד אל הקיר ובחזרה
  • רוץ לעבר עץ, קפוץ 4 פעמים ורוץ אחורה
  • לעשות 3 סלטות, להסתובב ולשכב עם הפנים למעלה

8. זריקת בלונים לפיתוח מוטוריקה גסה

המטרה כאן היא לראות כמה זמן אתה יכול להחזיק את הבלון באוויר, לפגוע בו מצד לצד, לפני שהוא נופל על הקרקע. לאחר מכן, כאשר הם שולטים באופן שבו הבלון עף, אתה יכול להקשות ולנסות עם שני בלונים באוויר בו זמנית.

בקיצור, אין דבר טוב יותר מלעזור לילדכם לפתח את מיומנויות המוטוריקה הגסה שלו, תוך כדי הנאה ממשחק ובילוי זמן איכות ביחד. למה אתם מחכים כדי ליישם את כל הפעילויות הללו?!