איך ילדים מגלים את האישיות שלהם?

בעוד שילדים אחרים נראים רציניים יותר ונוטים יותר לכעס
נראה שחלק מהילדים שמחים כל הזמן, בעוד שילדים אחרים נראים רציניים יותר ונוטים יותר לכעס.

בעולם הזה, אין שני אנשים זהים לחלוטין. ילדים מתחילים לפתח את האישיות שלהם ברגע שהם נולדים.

אם יש לך יותר מילד אחד, אז אתה כבר יודע שמה שעובד עם אחד מהם עלול לא לעבוד עם השני.

המדע אומר לנו שכמעט 70% מתכונות האופי שלנו נקבעות על ידי גנטיקה. 30% הנותרים קשורים לסביבה ולחינוך.

נראה שחלק מהילדים מחייכים כל הזמן, ולעתים רחוקות אתה רואה אותם בוכים. ילדים אחרים הם בדיוק ההיפך.

ברגע שנולדים ילדים, הם מתחילים להפגין את הטמפרמנט השונה שלהם. עם זאת, לאחר גיל שנה, אנו באמת מתחילים לשים לב לאישיות הספציפית שלהם.

בעבר אנשים חשבו שההתנהגות של ילד היא תורשתית. הטמפרמנטים סווגו לארבע קטגוריות שונות או "הומורים" - סנגוויני, כולרי, מלנכולי או פלגמטי.
אתה יכול כביכול לקבוע את האישיות של האדם על ידי התבוננות בתכונות הפיזיות שלו ובפעילות הבלוטה.

עם זאת, היום אנו יודעים שהתנהגותו של אדם היא תוצאה של למידה יותר מכל דבר אחר. גירוי רגשי והדרך שבה ילדים לומדים להגיב במצבים שונים הם המשפיעים ביותר על האופי שלהם.

גם לבריאותו ולאיזון האנדוקריני של הילד יש השפעה על התפתחות המזג שלו.

מאפיינים המגדירים את אופיו של הילד

חברותיות

יש ילדים שמרגישים יותר בטוחים כשזה מגיע לשיחה עם מבוגרים. אין בזה שום דבר רע, כמובן. אבל זה יכול להיות מסוכן, תלוי במה שהם אומרים ועם מי הם מדברים.

לכן, עדיף ללמד אותם לנהל את החברותיות שלהם, מה שיעזור להם לפתח את האופי שלהם.

יחד עם זאת, ישנם ילדים שמורים יותר בכל הנוגע ליצירת קשרים חברתיים. במקרה כזה, חשוב לא ללחוץ על ילדכם. במקום זאת, כדאי לתת להם את הזמן שהם צריכים וללוות אותם.

למרות שזה עשוי להיראות כאילו האישיות של ילדך כבר נוצרה, אולי הוא זקוק לעזרה בשיפור בתחומים מסוימים.

רמת פעילות

אם יש לך ילדה מאוד פעילה, אז כדאי לספק לה פעילויות שמעסיקות אותה. זה לא עניין של התנהגות רעה. הילד שלך פשוט חסר מנוחה וצריך להישאר עסוק.

לכן, ילד בעל מאפיינים אלו זקוק למרחב, הן בפנים והן בחוץ. עם זאת, עליך להימנע מאותן טיולים נרחבים שבהם ילדך נע בחופשיות.

במקום זאת, אם ילדכם רגוע יותר, אז הוא יהנה מזמנו הפנוי ללא צורך בפעילויות רבות. אבל מקרים קיצוניים של כל אחד מהמאפיינים - אי שקט או פסיביות - יכולים להוות אינדיקציה לבעיה.

סדירות

חלק מהילדים נוטים להקל על הפעילויות היומיומיות עבור הוריהם
חלק מהילדים נוטים להקל על הפעילויות היומיומיות עבור הוריהם.

חלק מהילדים נוטים להקל על הפעילויות היומיומיות עבור הוריהם. אין להם בעיה לעקוב אחר שגרה לגבי אוכל, שינה, משחק וכו'. עם זאת, כאשר מתעוררים שינויים בלתי צפויים, כגון נסיעות, הדברים עלולים להסתבך.

יש גם ילדים שיש להם מעט או אין להם שגרה כלל. הם נוטים לא לאכול או לישון טוב. הם ילדים רגילים מאוד, אבל בתוך הפרעה של רוב הפעילויות שלהם. עם זאת, לעתים קרובות הם מתקשים להסתגל לשגרה.

רמות רגשיות

יש ילדים שיש להם רגשות עזים מאוד. למשל, הם צוחקים ובוכים חזק מאוד. במקרה זה, חשוב להבחין אם הבכי או הצחוק הם אותנטיים או מאולצים.

יחד עם זאת, כאשר ילד מראה רגשות פחות עזים, חשוב לא להתעלם מרגשותיו. כדאי לשים לב להבעותיו של ילדכם על מנת לעזור לו לפתח אופי מוצק.

סגילות

יש ילדים שמאוד קל להם להסתגל. בדיוק אותו הדבר, ההורים שלהם צריכים לכבד את השגרה שלהם, כי הילדים שלהם צריכים את זה. אם לילדכם קשה להסתגל, אז תצטרכו לגלות סבלנות בזמן שאתם משלבים לאט שגרות חדשות בפעילויות היומיומיות שלכם.

רגישות

ילדים רגישים מאוד לא מקבלים בקלות וריאציות של טעם, מרקם, תאורה, ריח או טמפרטורה. כשהם יגדלו הם כנראה יהיו קשובים במיוחד לפרטים או לפרפקציוניסטים.

יחד עם זאת, ילדים שהם פחות רגישים לא יתקלו באותם קשיים לקבל וריאציות. אבל גם קשה יותר לזהות את הדברים שעלולים להפריע להם.

הומור

נראה שחלק מהילדים שמחים כל הזמן, בעוד שילדים אחרים נראים רציניים יותר ונוטים יותר לכעס. קל מאוד לגלות את חוש ההומור של ילדכם.

ילדים בעלי אישיות עליזה יותר נוטים להיות יותר נוחים. עם זאת, חשוב שתהיו ערניים כדי לגלות את התסכול והכעס שלהם. ילדים שמחייכים כל הזמן נוטים להתקשות יותר להביע כעס, עצב וכו'.

כאשר ילדים נוטים יותר לרצינות או לכעס, עלינו לקבל את המאפיינים הללו כחלק מהאישיות שלהם. זה עשוי להיות מועיל ללמד אותם לבטא את האושר שלהם לאט לאט.