טיפים לשיחה על מחזור עם בתך

טיפים לשיחה על מחזור עם בנותיך
טיפים לשיחה על מחזור עם בנותיך.

לדבר על מחזור עם הבנות שלך לא צריך להיות קשה. הרבה פעמים אנחנו האמהות הן שמציבות את המחסומים ומפריעות לתקשורת עם בנותינו.

עם זאת, מה שאנחנו באמת צריכים לעשות זה להיות פתוחים וזמינים. זה ייתן לנו את ההזדמנות לדבר על הנושא בחופשיות עם בנותינו.

למרות שכל הנושא של שינויים הורמונליים ומחזור הוא משהו די טבעי, הורים רבים עדיין מתקשים לגשת לנושא בצורה נכונה.

לדבר על מחזור עם בנותיך חשוב מאוד. כך הם יהיו מעודכנים יותר ולא ירגישו מבוכה כשהנושא יעלה בשיחה. הבנות שלנו צריכות לדעת שהן יכולות לסמוך על האמהות שלהן כשהן צריכות.

לכל בחורה שעומדת להיכנס לגיל ההתבגרות צריכה להיות הזדמנות לדבר על כל השינויים שגופה חווה.

יש אמהות רבות ששמחות לשתף את בנותיהן בנושאים אלו. הם עשו את הצעד החיובי של להיות כנים ואסרטיביים בתקשורת שלהם. בכך הם קוטפים את הפירות של תקשורת טובה וכנה, ונוצרים ביניהם קשרים חזקים.

דיבור על מחזור לא אומר שעלינו להתמקד תמיד בהיבט הביולוגי. זה גם אומר שעלינו להיות פתוחים לגבי ביטוי אי הנוחות, התשוקות, הרגשות שלנו וכו'.

זה גם לא חייב להיות נושא מלחיץ. אמא ובת יכולות ללמוד לצחוק על הקשיים וליהנות מהרגעים השקטים ביחד, אולי תוך כדי צפייה בסרט בבית ואכילת שוקו!

טיפים לשיחה על מחזור עם בנותיך

1. הודיעו והתכוננו

כשזה מגיע לדבר על התבגרות, רבייה ומיניות, ההורים צריכים לקבל מידע טוב. לשם כך תוכל לבקש ייעוץ של איש מקצוע, או להתייעץ עם מקורות מקוונים אמינים. אתה יכול גם להכין את בתך לשינויים שעומדים לפניך באמצעות הניסיון שלך.

2. תן לה לדעת את הצד החיובי של המחזור החודשי

נשים רבות רואות בתקופות משהו שמגביל אותן מלעשות דברים או לחיות את חייהן במלואן. ודא שבתך יודעת שלמרות שיש תסמינים שליליים, אתה יכול להמשיך בחייך הרגילים.

תגיד לה גם שמחזור לא אומר שהיא חולה. להיפך, מחזורי הווסת הם סימן לכך שהגוף שלה מתפקד כהלכה.

3. הראה לה באילו מוצרים היא יכולה להשתמש

ממגבות היגייניות ועד טמפונים... אתה צריך לספק לבת שלך את המידע והמשאבים הדרושים לה כדי לעשות את הבחירות הנכונות בעצמה.

אם תנסה לכפות את הבעיה על בתך
אם תנסה לכפות את הבעיה על בתך, אתה תכניס אותה ללחץ מיותר.

דבר איתה על היתרונות והחסרונות של כל מוצר, ואפשר לה להסיק את המסקנות שלה. אם היא שואלת אותך, אז הראה לה איך משתמשים בכל אחד מהם כדי למנוע תאונות ורגעים מביכים לאחר מכן.

המחזור החודשי אצל נשים יכול להביא אי נוחות ושינויים בדפוס השינה שלהן. במהלך המחזור יש עלייה באסטרוגן עד הביוץ, ומכאן ואילך עולה הפרוגסטרון
-Dr. א.פרה-

4. הימנע מלהפחיד אותה על חוויות המחזור הרעות שלך

אתה צריך להגיד לה שהיא כנראה תרגיש קצת כאבי בטן ושיהיו שינויים מסוימים בגופה, אבל חשוב תמיד לנקוט בגישה חיובית. כשהתסמינים מתפתחים, תנו לה דרכים להתמודד איתם בצורה בריאה. אם תדבר איתה בצורה חיובית, אז היא תוכל להתמודד עם המחזור החודשי שלה באותה גישה.

5. תן לשיחה לזרום בטבעיות

אם תנסה לכפות את הבעיה על בתך, אתה תכניס אותה ללחץ מיותר. נסו לתת לשיחה להיות נעימה, פתוחה וכנה. ספונטניות היא יסוד.

כשמדברים על הנושא הזה לא צריכות להיות שאלות טאבו. בנות צריכות לדעת שזה תהליך די טבעי שפשוט אומר שהן מתבגרות פיזית ורגשית. ענה על כל השאלות של בתך, בלי להסתובב.

6. לערב את אביה

גם אבות חייבים ללמוד, ולקחת חלק בחוויית הלמידה של בתם. זה לא רק "דברי נשים"; זה צריך לערב את כל המשפחה. צריך לדעת לערב את שני המינים בשיחה.

כמו נשים, גם גברים חווים שינויים רבים בגיל ההתבגרות, ומומלץ גם לגברים לדבר על רגשותיהם. בדרך זו, בנות ירגישו בטוחות יותר כשהן מביעות את דאגותיהן, שאלותיהן ודעותיהן.

7. היגיינה אישית במהלך המחזור שלה

לדבר על מחזור פירושו גם ללמוד על היגיינה, ובעיקר היגיינה של האזור האינטימי שלהן. הקפד להסביר לבתך באיזו תדירות עליה להחליף את המגבות או הטמפונים, וכיצד עליה לנהוג בהיגיינה האישית שלה כדי למנוע תאונות מביכות.

8. למד אותה איך לעקוב אחר המחזור שלה

המחזור הראשון של נער יכול להיות לא סדיר. כדי להבטיח שהיא מוכנה למחזור החודשי שלה, למד אותה לשים לב לתאריכים. קל לעשות זאת כיום באמצעות אפליקציות לסמארטפון. כך היא תמיד תהיה עם המידע בקצות אצבעותיה, וגם תקבל הודעות או תזכורות.

אז, עכשיו כשאת יודעת לדבר על מחזור עם בנותיך, תהיה לך הזדמנות מצוינת לתמוך ולהדריך אותן בסבלנות ובאהבה לאורך גיל ההתבגרות. לבנות שלך יהיה הרבה יותר קל להתמודד עם ההתבגרות בתמיכת משפחתן.

להורים לא קל לקבל שהבנות שלהם עוזבות את הילדות ומתקרבות לנשיות. אבל זכרו לראות בכל השינויים האלה משהו שהוא די טבעי. אם אתה מסתכל על הדברים כך, אז הבנות שלך ילמדו לעשות את אותו הדבר.

פופולריים