אב מעורב הוא לא יסולא בפז

אב מעורב הוא לא יסולא בפז
אב מעורב הוא לא יסולא בפז.
בתקופה האחרונה הנוהג של האבהות משתנה. יותר ויותר גברים מבצעים את תפקידם במעורבות ומחויבות אמיתית.

באופן מסורתי, הורות הייתה עבודתה של אישה. האם הייתה זו שציפו לטפל בילדים, ללוות אותם ולטפח את התפתחותם הפיזית והרגשית. למרבה המזל, יותר ויותר גברים מחליטים לממש אבהות במחויבות אמיתית. וזה מתורגם, באופן טבעי, לילדים בריאים ומאושרים יותר, שכן אבא מעורב הוא לא יסולא בפז.

זה בשום אופן לא אודה להורים גברים שמחליטים להיות אבות נוכחים. בסופו של דבר, הם לא עושים יותר ממה שהוא תפקידם המהותי. כמו שאמהות עושות דור אחרי דור.

עם זאת, יש צורך להדגיש עד כמה מועיל לילדים לקבל את האהבה, תשומת הלב והתמיכה הבלתי מותנית של שני האנשים שהביאו אותם לעולם.

הורות משתנה

כולנו היינו עדים כיצד, בעבר, זה היה מנורמל לחלוטין שגברים יהיו הספקים ושנשים יהיו המטפלות. תפקידים משפחתיים היו מוגדרים ומתוארים בצורה מושלמת. משימותיו של האב לא כללו לעזור לילדיו בשיעורי הבית, לרחוץ אותם או לקרוא להם סיפור לפני השינה. וכמובן, זה היה בלתי נתפס עבורו להשתתף בחיי היומיום ובהתפתחות הרגשית של צאצאיו.

האב היה בעבר דמות נעדרת, מרוחקת וסמכותית. זה שסיפק את הכסף והטיל משמעת, אך לעתים רחוקות הציע נוכחות מתמשכת וחיבה לילדיו.

הדורות האחרונים של אבות הם דוגמה מלאת תקווה לאופן שבו הדינמיקה הזו מתחילה להשתנות. יותר ויותר גברים לוקחים אחריות ומאמצים בהתלהבות את תפקידם בגדילת ילדיהם.

למרות זאת, יש עוד דרך ארוכה לעבור עד לחלוקה שווה של משימות משק הבית וההורות בין שני בני הזוג. גברים רבים חושבים שהכל מסתדר כי הם "עוזרים בבית". או בגלל שהם אלה שלוקחים את הילד שלהם לבית הספר. עם זאת, ההגדרה של אב מעורב הולכת הרבה יותר רחוק.

מה זה אבא מעורב?

אבא מעורב עוזר כל אחר הצהריים בשיעורי הבית
אבא מעורב עוזר כל אחר הצהריים בשיעורי הבית.

אב מעורב הוא כזה שמודע לחלוטין לכך שתפקידו אינו לעזור, לא בבית ולא בחינוך ילדיו, שכן יש לו אותה אחריות כמו בת זוגו. הוא זה ששואף בכל יום ליצור קשר משמעותי עם הילדים הקטנים שלו, להודיע להם שהוא לצידם להקשיב, להדריך ולתמוך בהם.

הוא אדם שנהנה לבלות עם ילדיו, לשוחח איתם, להכיר את אהבותיהם, לא אוהבות ופחדים. זה שרוצה לדעת מה שלומו בבית הספר, מי החברים שלו ואיך הם מתקדמים בפעילויות מחוץ לבית הספר.

אבא מעורב עוזר כל אחר הצהריים בשיעורי הבית. כמו כן, הוא משתף פעולה עם הקטנטנים בבחירת התחפושת שלהם לקרנבל, מכין חטיפים ויושב על השטיח לשחק עם הקטנים.

והוא עושה את כל הדברים האלה בהנאה ומתוך אהבה. אין צורך שמישהו יתעקש שישתתף בחיי ילדיו. מעשיו נובעים מהרצון ללוות אותם בצמיחתם וליהנות מהשהות איתם.

יתרה מכך, אב מעורב מבין שאבהות דורשת זמן, מאמץ, קורבנות ואחריות. אבל, למרות זאת, הוא רואה בזה מתנה.

אב מעורב הוא לא יסולא בפז

ילדים שהתמזל מזלם לגדול עם אב כזה נהנים מבריאות פסיכולוגית ורגשית טובה יותר. הם מפתחים הערכה עצמית חזקה ומקימים קשרים חברתיים בקלות ובביטחון. הם ילדים שמרגישים אהובים, מקובלים ומלווים, ואין מתנה גדולה יותר מילדות כזו.

ברור שתפקידה של האם חשוב לא פחות. עבור ילדים, ההורים שלהם הם שני האנשים החשובים בעולם, נקודות ההתייחסות הגדולות ביותר שלהם.

לכן, קבלת האהבה, הנוכחות והמעורבות של שניהם מותירה בנפשם חותם חיובי שילווה אותם לכל אורך חייהם. לבסוף, לגדול עם אב מרוחק או נעדר רגשית יכול ליצור ליקויים חמורים אצל הילד. מאוחר יותר, הילד הזה יכול להרגיש חוסר ביטחון, אומללות וצורך באישור.