למה אתה לא צריך להציק לילדים שלך?

אנחנו רוצים לבחון מקרוב מדוע לא כדאי לך להציק לילדים שלך
עם כל זה בחשבון, אנחנו רוצים לבחון מקרוב מדוע לא כדאי לך להציק לילדים שלך.
בלי לשים לב, הורים לפעמים מציקים לילדים שלנו. אבל זה הכרחי שנשנה התנהגות זו בהקדם האפשרי, כדי למנוע כמה השלכות שליליות.

על כל הילדים לגדול בסביבה בטוחה המבטיחה רווחה רגשית. אם זה לא יקרה, בעתיד, הם עלולים לסבול מבעיות הקשורות לבריאות הנפשית שלהם. לאף הורה אין מדריך הורות, והמניע העיקרי שלהם הוא לרוב אהבה, הדרכה וחיבה. אבל לפעמים, אנחנו יכולים להגזים ולגמור להפחיד ילדים בשוגג. זה משהו שעלינו לבחון ולשנות בהקדם האפשרי. עם כל זה בחשבון, אנחנו רוצים לבחון מקרוב מדוע לא כדאי לך להציק לילדים שלך.

דרכים להציק לילדים שכדאי להימנע מהם

למרות שאולי אינך מבין זאת, בריונות בילדים שלך עלולה לגרום להם נזק רגשי ניכר.

כל ההורים רוצים את הטוב ביותר עבור ילדיהם ולפעמים, בניסיונותינו המוגזמים להפוך אותם לטובים ולהתנהג בצורה טובה, אנו נופלים להפחדה. בואו נסתכל על כמה דוגמאות.

1. שליטה יתר (הורים מגינים יתר על המידה)

הורים עם חינוך אוטוריטרי מפעילים שליטה יתרה על ילדיהם. התנהגויות קפדניות אלו, יחד עם חוסר אהבה וחום, תורמים למצב מפחיד עבור ילדים.

רבים מההורים הללו קובעים כללים חד צדדיים, כלומר מבלי להתחשב בדעת ילדיהם או לתת מקום למשא ומתן. חוסר האמפתיה הזה של הורים כלפי ילדיהם גורם לילדים לאבד את האמון בהם.

2. תוקפנות (הורים מתעללים)

גם הורים המשתמשים בתוקפנות כטכניקת הורות עושים שימוש בהפחדה או התעללות כלפי ילדיהם.

סוג זה של הורות כרוך באיומים, צעקות ותוקפנות מילולית ופיזית. לילד או מתבגר שגדלו כך עלולות להיות השלכות קשות בבריאותם הרגשית. בהתחלה זה נורמלי שהם מגיבים בפחד, אבל הם יכולים גם להראות התנהגויות מרדניות.

3. הורות נרקיסיסטית

למה אתה לא צריך להציק לילדים שלך
למה אתה לא צריך להציק לילדים שלך.

הורים נרקיסיסטים מאמינים שהם דוגמה להורים מושלמים, אבל בבית, לא הכל כל כך מושלם. למרות המראה החיצוני, הורים מסוג זה אינם מגלים אמפתיה אמיתית או אהבה ללא תנאי לילדיהם.

באופן כללי, הם מתמקדים רק בהישגים ובניצחונות של ילדיהם הקטנים כסוג של סיפוק אישי. לרבים מהם יש ליקויים רגשיים והילדים הם אלה שבסופו של דבר מטפלים בהם.

הורים נרקיסיסטים הם גם בריונים ויכולים להפוך למתעללים ורעים כלפי ילדיהם. אבל, עבור שאר העולם, הם נותנים את הרושם שהם ההורים האידיאליים.

למה אתה לא צריך להציק לילדים שלך

כל צורה של בריונות של ילדים מביאה רק השלכות רגשיות וחברתיות שליליות. בנוסף, זה מעודד אותם לעקוב אחר דפוס זה בעתיד, גם כאשר הם מגדלים את ילדיהם.

אם, כאשר הורה כועס, הם מתפוצצים מבלי להפגין כבוד ומשתמשים בכעס למשמעת, ילדיהם ילמדו את דפוס ההתנהגות הזה כדרך לאינטראקציה עם אחרים.

חשוב לציין שהתנהגויות בריונות של ילדים מסוימים לא תמיד מעידות על כך שהוריהם נוהגים בהתנהגות כזו בבית. אבל יתכן שהורים אלה מבצעים כמה טעויות בהורות שלהם, כמו חוסר כבוד או טיפול בילדיהם. זה יכול לקרות גם מרצון וגם לא מרצון.

מסקנות לגבי לא להציק לילדים שלך

אם לאחר הקריאה אתה מרגיש שאתה יכול להזדהות עם כל אחד מסגנונות ההורות הללו, חשוב שתשקול לשנות אותו בהקדם האפשרי. חשוב שתעשו זאת למען ילדכם, אך גם למען שלכם.

אם אתה מרגיש שאתה לא מסוגל לשנות את ההיבטים האלה של הורות בעצמך, פנה לעזרה מאיש מקצוע בתחום הורות ופסיכולוגיה. כך תוכלו להעניק לילדיכם את החינוך הבריא שאתם רוצים.

פופולריים