איך ללמד ילדים להעריך אחרים?

ילדים צריכים לראות את המבוגרים סביבם דוגלים באמפתיה
בעוד שחלק מהילדים ניחנים בלבבות רגישים באופן טבעי, ברוב המקרים, ילדים צריכים לראות את המבוגרים סביבם דוגלים באמפתיה.
ללמד ילדים להעריך אחרים הוא בסיסי עבורם כדי שיוכלו ליצור קשרים בין אישיים חזקים. אבל איך אנחנו יכולים לעשות את זה?

אמפתיה היא אחת מאותן תכונות נדירות, משהו שכמעט כולם רוצים אבל מעטים יודעים לתת או לקבל בפועל. בעולם ששם דגש על סיפוק עצמי, אמפתיה היא במחסור אך ביקוש גבוה. זו עוד יותר סיבה ללמד את הדור הבא מה זה אומר להיות אמפתיה לסובבים אותם. זה חשוב ביותר ללמד ילדים להעריך אחרים.

מהי אמפתיה?

אנשים רבים מבלבלים בין אהדה ואמפתיה, אך מדובר בשני ערכים שונים. אמפתיה היא לא רק היכולת להבין את הרגשות של מישהו. פושעים מנצלים לעתים קרובות אנשים בכך שנראה שהם מבינים את רגשותיהם ולאחר מכן רוכשים את אמונם.

אמפתיה היא הרבה יותר מזה. זו לא רק היכולת לזהות איך מישהו מרגיש, אלא גם להעריך ולכבד את הרגשות האלה. זה אומר להתייחס לאחרים באדיבות, בכבוד ובהבנה.

ילדים צריכים לראות מבוגרים מפגינים אמפתיה, כך שהם יתחילו להעריך אחרים. בעוד שחלק מהילדים ניחנים בלבבות רגישים באופן טבעי, ברוב המקרים, ילדים צריכים לראות את המבוגרים סביבם דוגלים באמפתיה.

למד את ילדך להעריך אחרים.

זה מתחיל עם איך ההורים מתייחסים לילדיהם. הורים שמגלים עניין בדברים החשובים לילדיהם ומגיבים לרגשות בצורה חיובית ואכפתית מלמדים את מיומנות האמפתיה. מענה לצרכים רגשיים הוא דוגמה אחת. כשילדים מקבלים מענה לצרכיהם הרגשיים, קורים שני דברים.

ראשית, הם לומדים לענות על הצרכים הרגשיים של אחרים, ושנית, הם מעוגנים במה שהם מקבלים. זה אומר שהם בטוחים מספיק כדי לתת לאחרים כשמתעורר הצורך. אבל קודם הם צריכים לקבל - קנקן ריק לא יכול למלא כוס. שוחח עם ילדים על צרכים רגשיים כדי שיבינו את הצרכים שלהם ושל אחרים.

מבוגרים רבים מתקשים לדבר על צרכים רגשיים או כל דבר שקשור לרגשות. כתוצאה מכך, הם על קצות האצבעות בחייהם סביב נושא הרגשות. מדובר באנשים שאינם יודעים כיצד להתמודד עם רגשות אחרים ואינם נוחים בכל מצב הדורש תגובה רגשית.

שוחח עם ילדים על צרכים רגשיים כדי שיבינו את הצרכים שלהם ושל אחרים
שוחח עם ילדים על צרכים רגשיים כדי שיבינו את הצרכים שלהם ושל אחרים.

לפעמים, הם מפחדים מהרגשות שלהם, כי הם מעולם לא למדו איך להתמודד עם צרכים רגשיים. מומלץ לדבר עם ילדים על רגשות ואיך אנשים אחרים חווים אותם. בהקשר זה, עליכם לתת לרגשות שמות (למשל, קנאה, כעס, אהבה וכו') וללמד את ילדיכם שהם נורמליים. הם צריכים להבין אותם כדי לנהל אותם.

שוחח איתם על איך להתמודד עם רגשות בצורה חיובית והצביע על מצבים שבהם אנשים אחרים חווים רגשות. למדו אותם לכבד את רגשותיהם של אחרים והראו להם כיצד לפעול במצב בו נדרשת תגובה רגשית. חפש מצבים אמיתיים כדי לתרגל אמפתיה.

אתה הדוגמה הטובה ביותר שלהם

אין כמו דוגמה מהחיים האמיתיים למודל של מה שאתה מלמד. חפשו מצבים שמשפיעים על מישהו אחר ודברו עם ילדיכם על המשמעות של האנשים המעורבים וכיצד הם עשויים להרגיש. לדוגמה, אם אתה רואה אמבולנס דוהר, דבר על איך בני משפחתו של האדם החולה עשויים להרגיש.

ילדים צעירים יותר, במיוחד, אוהבים להעמיד פנים שהם מישהו או משהו אחר. אתה יכול להשתמש ברגעים המהנים האלה כדי ללמד אמפתיה. תנו לילדים שלכם לשחק את התפקיד של מישהו אחר. זו יכולה להיות דמות בספר או בטלוויזיה, או אפילו מישהו שהם מכירים שעבר חוויה משמעותית לאחרונה.

זה ימקד את תשומת הלב שלו ברגשות שאדם אחר עלול לחוות כאשר הוא נמצא במצב מסוים. אתה יכול לבקש מהם לעשות פרצופים שמשקפים את הרגשות של הדמות שלהם.

למדו את ילדיכם את ההבדל בין נכון ורע כבר מגיל צעיר. זה יעזור לילדיכם לבנות מצפן מוסרי פנימי טוב שינחה אותם לקבל החלטות טובות, כמו גם להבין ולהעריך אחרים.

במצבים הדורשים החלטה, עזרו לילדיכם לראות כיצד הבחירות וההתנהגות שלנו משפיעות על אחרים. דבר איתם על האופן שבו מעשים רעים פוגעים באחרים ועזור להם לראות את הנזק שהוא יכול לגרום. אז הם יוכלו להעריך אחרים ואת עצמם.

פופולריים