משמעת באמפתיה במקום "פסקי זמן"

חשוב גם להבין מדוע משמעת עם אמפתיה יעילה יותר משימוש ב"פסקי זמן"
עם זאת בחשבון, חשוב גם להבין מדוע משמעת עם אמפתיה יעילה יותר משימוש ב"פסקי זמן".
ילדים לא צריכים לבלות זמן ב"פסקי זמן" כדי ללמוד על התנהגות טובה. מה שהם צריכים זה יותר משמעת עם אמפתיה.

כל ההורים רוצים שילדיהם יהפכו לאנשים טובים, ולכן מבקשים להפוך את שיטות המשמעת שלהם ליעילות. למרבה המזל, המשמעת התפתחה יחד עם החברה. כתוצאה מכך, ענישה גופנית והמנטליות של "כי אמרתי את זה" אינן נפוצות כמו פעם. למה? כי הזמן הוכיח ששיטות אלו אינן יעילות. עם זאת בחשבון, חשוב גם להבין מדוע משמעת עם אמפתיה יעילה יותר משימוש ב"פסקי זמן".

עכשיו אנחנו יודעים שעדיף לתת לילדים פקודות חביבות ומתחשבות יותר כדי לעזור להם להבין את החשיבות של התנהגות טובה. אנחנו לא צריכים להשאיר אותם ממתינים בפסק זמן כדי שהם ישקלו בעצמם. במקום זאת, עלינו לספק להם התייחסויות למבוגרים ולהנחות אותם בהשתקפותם.

פסקי זמן יכולים להחמיר את המצב עבור כולם אם אנו מבצעים אותם בצורה גרועה. אבל, עם כמה התאמות פשוטות, הם יכולים לשרת את מטרתם, להוביל לילדים ולהורים מאושרים יותר. אז, בפעם הבאה שאתה מוצא את עצמך נאבק על פסק זמן, שקול את התהליך הזה כדי לשפר את המצב...

משמעת באמפתיה

ראשית, תירגע

זה יכול להיראות קשה להירגע כאשר הילד שלך סובל מהתקף זעם ענק בוכה על הרצפה או כועס ומכה. ההתנהגות שילדך מפגין היא, כמובן, לא מקובלת. עם זאת, זה גם לא מחושב או זדוני. חשוב לזכור שלעתים לחטוף ולהכות הם הכלים היחידים שיש לילדים כדי להביע כמה הם כועסים על משהו.

הכנסת ילדים לפסקי זמן כשהם כבר במצוקה רק תגרום להם להיות יותר מבולבלים וכועסים לפני שהם נרגעים.

במילים אחרות, ילדכם עלול להגיע למצב הישרדות מוחלטת. כלומר, לגמרי לא מסוגל לגשת לחלקי המוח שמסוגלים להגיב. כתוצאה מכך, הם אינם מסוגלים לחלוטין לעבד כל שיעור "השתמש במילים שלך ולא בידיים שלך" שאתה מנסה להעביר.

אחרי שהילדים יהיו רגועים, אפשר לקחת אותם הצידה וללמד אותם את השיעור הזה - אבל אל תהפכו את זה לעונש. במקום זאת, השתמש בשיעור כדרך לעזור להם להבין את ההשלכות של התנהגותם.

ספק מילים לרגשותיהם לפני "פסקי זמן"

ילדים זקוקים לשיעורי אוצר מילים וללמידת מילים מגיל צעיר מאוד. ברשותם המילים הנכונות לבטא את הרגשות החדשים הרבים שיש להם, יעזור להם ללמוד למיין את הרגשות הללו ולקשר אותם מאוחר יותר לתגובות מתאימות.

אז, התחל את השיחה מוקדם: "אני יודע שזה היה מאוד מתסכל כשרצית את המשאית הזו ולא יכולת לקבל אותה." או "אני יכול לראות שאתה מאוד מאוכזב מכך שמגדל הבלוק שלך נפל." אלה אולי נראות כמו מילים גדולות לילדים, אבל הם חווים רגשות מאוד גדולים. לתת להם שפה מאמת את הרגשות האלה. זה עוזר להם להבין אותם ולהגיב כראוי כשהם גדלים.

אל תבלבלו הסחת דעת עם הצלחה

ילדים לא צריכים לבלות זמן ב"פסקי זמן" כדי ללמוד על התנהגות טובה
ילדים לא צריכים לבלות זמן ב"פסקי זמן" כדי ללמוד על התנהגות טובה.

ילדים תמיד מחפשים דרכים ללמוד ולצמוח. והסחת הדעת לא מלמדת דבר על שליטה בהתנהגות. תקופת המתנה מוצלחת לא מסתיימת בכך שהילדים שלכם אומרים לכם שהם פישלו או מתנצלים באומרם שיום אחר יהיה טוב יותר.

במקום זאת, זה מסתיים בכך שילדים יהיו רגועים ומסוגלים לדבר על דרכים מתאימות ובריאות להביע את רגשותיהם. להיות נוכח כשהילד שלך הכי לחוץ תיצור גם תחושת ביטחון. זה מלמד אותם שאתה תהיה שם בשבילם בכל פעם שהם לחוצים לאורך השלבים הרבים של הגדילה שלהם... כולל שנות העשרה הקשות. זו משמעת עם אמפתיה.

משמעת באמפתיה מכינה את הבמה לעתיד

יש מקרים שבהם ילדים קטנים מפסיקים לבכות ואומרים שהם לא צריכים פסק זמן רק בגלל שהם לא רוצים להיות לבד. אבל, שוב, אמפתיה תהיה הכלי הטוב ביותר שלך. כשאתה משתמש בפסקי זמן, ילדים לומדים שאתה עוזב אותם לבד כשהם הכי צריכים אותך.

זה יגרום לילדים שלך להגיע אליך כשהם צריכים עזרה בזמנים קריטיים אחרים. למשל, בגיל ההתבגרות, או כשהם מרגישים עצובים, מפוחדים או צריכים עזרה בהרגעה והתמודדות עם מצב שמטריד אותם.

ללא עזרתכם המתמדת, ילדיכם לא יידעו כיצד לווסת את הסערה הרגשית שהם חשים. ולכן, הם לא ילמדו להגיב טוב למצבי לחץ. לכן יש צורך לעזור לקטנטנים ללמוד להירגע. עם זאת, זה לא יקרה רק אחרי כמה פעמים... הילדים שלכם יזדקקו לכם לאורך כל חייהם.

תמיד יהיה צורך לעזור לילדיכם לקבל את היכולת "להירגע" על ידי מתן מילים מתאימות לתיאור רגשותיו. ילדכם צריך לדעת שאתם תמיד תהיו נוכחים וזמינים, מה שיעזור לו להבין את הרגשות החזקים הללו.

אי אישור התנהגות מסוימת והבנת רגשות היא המתנה הטובה ביותר שהורה יכול לתת. הילדים שלכם יידעו שהם תמיד יכולים לבוא אליכם, לא משנה מה.

אולי אתה זה שזקוק לפסק זמן

בקיצור, כשהילדים שלכם רגועים, הקדישו כמה דקות לחשוב על התגובה שלכם. צעקת עליהם? כעסת? בעיצומה של המערבולת של גידול ילדים, הורים זקוקים לעתים קרובות לעזרה קטנה כדי לווסת את רגשותיהם.

במידת האפשר, התרחקו והקדישו כמה דקות לבד. אם אינכם יכולים, נסו לגרום לילדכם להתעניין במשהו אחר בזמן שהוא נרגע ונושם. לאחר מכן, אתה יכול לדבר על מה שקרה.

זכרו, אם בלהט הרגע אתם שוכחים ומוצאים את עצמכם בקרב אחר, זה בסדר. קח נשימה עמוקה. אתה והקטנה שלך לומדים ביחד.