מהו דימום השתלה במהלך ההריון?

אם כי יש נשים שחוות דימום שמריח פשוט של דם "ישן"
בין שאר המאפיינים הפיזיים של דימום ההשתלה, חשוב להזכיר שעבור רוב הנשים הריח שלו אינו מורגש, אם כי יש נשים שחוות דימום שמריח פשוט של דם "ישן".
עלינו להיות מודעים לשינויים המתרחשים בגופנו במהלך ההריון, כדי שנוכל לומר לרופא אם יש אי סדירות. דימום שתל אינו שינוי שאנו צריכים לדאוג ממנו.

דימום שתל לא אמור לגרום לדאגה אם הוא מתרחש במהלך שני השליש הראשון של ההריון. זה רק איבוד קטן של דם שהוא מאוד נורמלי ובקושי מורגש.

עכשיו, למה זה קורה? ואיך נוכל להבדיל בין מחזור או שטף דם? במאמר הבא נדון בתשובות.

דימום בהשתלה מתרחש כאשר הביצית המופרית נוסעת למטה לתוך הרחם. כתוצאה מכך, מספר ורידים ועורקים בדופן הרחם נקרעים ומדממים.

אז מתי זה קורה? בדרך כלל, זה מתרחש בין 5 ל-10 ימים לאחר ההפריה של הביצית. מבחינת משך, זה קצר למדי, נמשך בין 1 ל-3 ימים. ובהתחשב בכך שכמות איבוד הדם היא מינימלית, אינך צריך לדאוג יותר מדי. הדימום ייפסק מעצמו.

איך ולמה זה מתרחש?

התהליך מתחיל בתוך 12 השעות הראשונות מהתמזגות הביצית עם הזרע. מיד לאחר ההפריה, בזמן שהזיגוטה עוברת אל הרחם, גרעין הזרע והביצית מתמזגים וגורמים לחלוקת קריאה מהירה, חלוקת תאים זו היא תחילתו של העובר.

לאחר היווצרות העובר מתחיל להתפתח ברחם. הוא משתיל את עצמו לתוך דופן הרחם, שם הוא ממשיך להתפתח. ניתן לחוות דימום שתל בכל שלב של תהליך זה.

במקרים מסוימים, דימום ההשתלה כל כך קל עד שהוא בקושי מורגש. זה מתרחש רק אצל 1 מתוך 5 נשים, וזה קל יותר אצל חלק מהנשים מאחרות.

דימום שתל נחשב לאחד התסמינים הרבים המופיעים במהלך ההריון. עם זאת, חשוב לזכור שכל אישה היא שונה.

תסמינים של הריון המלווים דימום השתלה

  • נפיחות.
  • הקאות או בחילות.
  • החזקת מים.
  • סלידה או תשוקה למזונות מסוימים.
  • רגישות יתר באזורים שונים בגוף, כמו השדיים.
  • תשוקות לאוכל: השתוקקות המתרחשות במהלך ההריון חושפות לרוב צורך פיזיולוגי. הרצון לאכול דברים מתוקים, למשל, עשוי להיות בגלל שאתה מאבד כמות סוכר גבוהה מהרגיל דרך השתן.

מאפיינים של דימום השתלה

תסמינים של הריון המלווים דימום השתלה
תסמינים של הריון המלווים דימום השתלה.

מבחינת הצבע, זה משתנה בין ורוד לחום בהיר. לעולם אל תשווה את זה לצבע הכהה של דם תקופתי. זה לא דימום, אלא כתם קטן שתבחין בתחתונים. מבחינת הכאב, זה צריך להיות קל.

חלק מהנשים סובלות מאי נוחות רבה יותר כאשר הן חוות דימום שתל. אפשר לחוות התכווצויות באזור האגן שלך, עם זאת, זה לא אמור להיות יותר מאשר אי נוחות קלה.

במקרים הגרועים יותר, הכאב יהיה משהו דומה יותר לכאבי המחזור שחווים בתחילת הווסת.

אם אישה פעילה מינית, בין אם היא בהריון ובין אם לא, עליה להיות מודעת לשינויים בגופה, ובעיקר לשינויים במחזור.

לחלופין, אתה צריך לבקר את רופא הנשים שלך אם אתה חווה כאבי אגן חזקים במיוחד, מכיוון שהם עלולים להיגרם על ידי ציסטות או אנדומטריוזיס.

בין שאר המאפיינים הפיזיים של דימום ההשתלה, חשוב להזכיר שעבור רוב הנשים הריח שלו אינו מורגש, אם כי יש נשים שחוות דימום שמריח פשוט של דם "ישן".

כפי שהוזכר קודם לכן, מבחינת משך הזמן שהדימום נמשך, הוא די קצר ואינו נוטה להימשך יותר מיומיים או שלושה. אם זה נמשך מעט יותר מזה, מומלץ לבקר אצל מומחה כדי שיוכל לשלול כל חריגה גינקולוגית: כגון הפלה או הריון חוץ רחמי.

עצה

אם אתה חווה דימום שתל, נסה לא לדאוג יותר מדי בקשר לזה. עקוב אחר עצתו של המומחה שלך ושאף לחזור לשגרה לאחר יומיים עד שלושה של דימום. אם אתה דואג יותר מדי, הלחץ עלול להשפיע עליך ולגרום לגוף שלך להפוך את הדאגות שלך לסומטיות.

מבחינת חיי היומיום שלך, זה לא אמור להשתנות מכיוון שאתה לא צריך לעשות שום דבר במיוחד (אלא אם הרופא שלך אמר לך לעשות זאת). תזונה מאוזנת, שמירה על לחות ופעילות גופנית סדירה יעזרו לנקות את דעתך ולאפשר לך ליהנות מאורח חיים בריא.

במקרים מעטים מאוד, הרופא שלך עשוי להמליץ לך לקחת צורה כלשהי של משכך כאבים (במינון נמוך) על מנת להקל על כאבי אגן. זכור, אתה לא צריך לנקוט בתרופות עצמיות בשום מצב.

פופולריים