בקבוקי פלסטיק או זכוכית לתינוק: מה לבחור?

כאשר בוחרים בין בקבוקי פלסטיק או זכוכית לתינוק
כאשר בוחרים בין בקבוקי פלסטיק או זכוכית לתינוק, ישנם מאפיינים מסוימים שכדאי לקחת בחשבון.
כאשר בוחרים בין בקבוקי פלסטיק או זכוכית לתינוק, ישנם מאפיינים מסוימים שכדאי לקחת בחשבון. גלה כאן.

יותר ויותר הורים תוהים אם עדיף להאכיל את הקטנים שלהם בבקבוקי פלסטיק או זכוכית לתינוק. הסיבה מאחורי הספקות שלהם קשורה לעובדה ששוק הילדים מציע אינספור אפשרויות לבחירה וזה יכול לבלבל את הראשונים.

כיום הכלים הללו אינם משמשים רק כאשר הורים בוחרים להאכיל את תינוקם בפורמולה. כאשר ההנקה מתבצעת, ייתכן שאמהות יצטרכו להיעזר בבקבוקים כדי לחזור לכוח העבודה או לנוכח קשיים בצימוד הפה-פטמה.

לכן, לא משנה באיזה סוג חלב נעשה שימוש, ייתכן שיהיה צורך ברכישת בקבוק. והכרת האפשרויות טוב יותר תאפשר להורים לקבל החלטות טובות יותר לגבי האכלת הקטנה שלהם.

מאפייני בקבוק תינוק

לפני שתבחרו בבקבוק פלסטיק או זכוכית, כדאי להכיר את המאפיינים המבדילים ביניהם. בין התכונות הייחודיות שלהם, אנו מדגישים את הדברים הבאים:

 • משקל: בקבוקי פלסטיק קלים יותר וקלים יותר לטיפול. מצד שני, אלה העשויים מזכוכית הם הרבה יותר כבדים.
 • עמידות: בקבוק זכוכית עמיד בפני שריטות ומקורות חום. מצד שני, פלסטיק יכול לסבול מדמעות כאשר חיידקים מצטברים ומשחררים רעלים בעת חימום.
 • צבע: בקבוקי פלסטיק וזכוכית מאופיינים בהיותם שקופים, אם כי הראשונים נוטים להיות בעלי גוון אטום יותר. זה נפוץ שפלסטיק מתכהה עם הזמן ומכתים עם מאכלים מסוימים.
 • ריח: פלסטיק יכול לספוג ריחות בעוד שזכוכית לא יכולה.
 • הפסקות: בקבוקי פלסטיק יכולים להיחשב בלתי שבירים. עם זאת, מיכלי זכוכית הם שבירים למדי ואם הם נופלים, סביר להניח שהם ישברו. זה מגביר את הסיכון לחתכים ופציעות.
 • בלאי: הפלסטיק מתקלקל עם השימוש, במיוחד כאשר הוא נתון למקורות חום כגון עיקור. זכוכית, לעומת זאת, לא מתבלה או משתנה עם הטמפרטורות.
 • תחזוקה: גם בקבוקי פלסטיק וגם בקבוקי זכוכית עשויים לדרוש החלפה תכופה. יש צורך להחליף פלסטיק לאחר זמן מה עקב הידרדרות משימוש יומיומי. אלה העשויים מזכוכית נוטים להישבר בתדירות גבוהה יותר בטעות.
 • השפעה על הסביבה: זכוכית נחשבת לחומר הרבה יותר ידידותי לסביבה מפלסטיק.
 • גודל: גם בקבוקי פלסטיק וגם זכוכית מגיעים בגדלים שונים. מבקבוקים קטנים של 2 עד 4 גרם בשבועות הראשונים, ואחרים של 5 עד 10 גרם לזמן שהילד יגדל.

ההבדלים בין בקבוקי פלסטיק וזכוכית לתינוק

כפי שראית, ישנם הבדלים בולטים בין בקבוק פלסטיק לבקבוק זכוכית. הבחירה באחד או באחרים תתבסס על הצרכים של ילדכם, גילו והעדפות שלכם.

לאחר מכן, נזכיר את המאפיינים המדהימים של כל אחד מהחומרים הללו.

בקבוקי פלסטיק לתינוק

בקבוקי פלסטיק לתינוק
בקבוקי פלסטיק לתינוק.

חומר זה מאופיין בהיותו קל, נייד ועמיד בפני זעזועים ונפילות. מסיבה זו, זוהי האפשרות הנוחה ביותר כאשר מסתובבים או כאשר הקטן שלך כבר מפעיל את הבקבוק בעצמו.

כיום רוב בקבוקי הפלסטיק עשויים מחומרים בטוחים ומתאימים להאכלת תינוקות. עם זאת, זמן השימוש וטמפרטורת העיקור מתכלים לאט לאט.

זה נפוץ שצבע הבקבוק הופך אטום יותר, מקבל ריח מסוים וסובל משריטות או קרעים. חיידקים מתרבים בפגמים אלו וזו הסיבה שאנו מתעקשים לשמור על מיכלים אלו נקיים מאוד.

באופן אידיאלי, כדאי להימנע מלהכניס אותם למיקרוגל כדי למנוע הידרדרות וכדי להאריך את החיים השימושיים שלהם.

היבט חשוב שיש לקחת בחשבון

בבחירת בקבוק פלסטיק כדאי לדעת שיש תקנות לייצור כלים אלו. למשל, איסור השימוש בביספנול A (BPA) בין מרכיביו.

כימיקל זה משמש בדרך כלל לייצור פלסטיקים שונים. עם זאת, הצטברות של חומר זה בגוף של תינוקות יכולה להיות מזיקה למדי. בין חלק מהמחלות הקשורות ל-BPA, תוארו הפרעות מטבוליות, הורמונליות, כבד ואפילו גידולים.

השימוש והמכירה של בקבוקים המכילים BPA אסורים באיחוד האירופי ובאירופה. לכן, כדי לבדוק את איכות הבקבוק שאתה הולך לקנות, עליך להקפיד על שני היבטים:

 • תיוג: אם האגדה "UNE-EN14350" מופיעה על האריזה, זה אומר שהיא תואמת את התקנות האירופיות. לחלופין, התווית עשויה לקרוא "ללא BPA".
 • תחתית הבקבוק: שם, אתה צריך למצוא משולש עם מספר. באופן אידיאלי, עליך להימנע מאלה עם הספרות 3, 6 ו-7 או האותיות PC, מכיוון שהם עשויים להכיל BPA. אלה עם המספרים 1, 2, 4 או 5 בטוחים.

בקבוקי זכוכית לתינוק

בקבוקי זכוכית לתינוק מומלצים לעתים קרובות בשל היותם אחד הקלים ביותר לניקוי ועיקור. מאפייני החומר מונעים מחיידקים להיצמד לדפנות המיכל.

לכן, בקבוקי זכוכית נחשבים בטוחים יותר לבריאות התינוק מבחינת הסיכון להידבקות.

בנוסף, השחיקה של החומר הזה כמעט אפסי: הוא אינו משתנה עם הזמן, אינו מכתים, אינו רוכש כל ריח או טעם ואינו מתדרדר עם הטמפרטורה. זה הופך אותו למתאים לחימום ישיר במיקרוגל, מכיוון שהוא אינו מבטל כל רעילות בחשיפה לחום.

ההבדלים בין בקבוקי פלסטיק וזכוכית לתינוק
ההבדלים בין בקבוקי פלסטיק וזכוכית לתינוק.

לבסוף, זהו חומר שקוף, קשיח ועמיד למים, אינו נקבובי, ויש לו עמידות רבה בפני שריטות. תכונות אלה מעניקות לו עמידות מצוינת אלא אם כן הוא נפל ונשבר.

בכל מקרה, זכוכית היא חומר ידידותי יותר לסביבה, ובמקרה של שבירה ניתן למחזר אותה.

אחד החסרונות בכל הנוגע לבקבוקי זכוכית הוא משקלם שעלול להוות בעיה בהובלתם.

חיסרון נוסף הוא השבריריות שלהם, כך שזה לא חפץ שילדים צריכים לתפעל בעצמם.

בחירה אישית...

כפי שראיתם, בחירת בקבוק פלסטיק או זכוכית תלויה במידה רבה בהעדפות ובצרכים של כל משפחה. לכל אחד מהחומרים יש את היתרונות והחסרונות שלו, אבל הם מגיבים טוב יותר למצבים שונים.

בקבוקי זכוכית יכולים להועיל בחודשים הראשונים של התינוק. אבל כשמדובר בשימוש בהם מחוץ לבית או כשהתינוק רוצה להחזיק את הבקבוק שלו, הפלסטיק קלים ובטוחים יותר.

על מנת לבחור בקבוק פלסטיק או זכוכית, עדיף לחשוב על מועדי השימוש בבקבוק, גיל הילד והעדפות המשפחה. לשתי האפשרויות יש את היתרונות שלהן ואתה והתינוק שלך תוכל למצוא את האחת שהכי מתאימה לצרכים שלך.