שפת הסימנים לתינוק: תקשורת לא מילולית

ועם שפת הסימנים של התינוק
תקשורת חיונית, ועם שפת הסימנים של התינוק, התינוק מרגיש קרוב יותר להוריו מגיל צעיר.
שמעת פעם על שפת הסימנים לתינוק? במאמר של היום נספר לכם על הכל ועל היתרונות שלו עבורכם ועבור תינוקכם.

שפת הסימנים לתינוקות מעניקה לך את היכולת לתקשר עם תינוקות ללא מילים. זה מועיל במיוחד לתינוקות שיכולים להבין יותר ממה שהם יכולים לדבר, כי הם רוכשים שפה אבל לא יודעים איך להביע את עצמם בבהירות. צורת תקשורת זו מפחיתה את תחושות התסכול אצל ילדים שאינם יכולים להביע במילים את מה שהם באמת רוצים.

מהי שפת הסימנים לתינוק?

כפי שהזכרנו בעבר, זוהי צורת תקשורת לא מילולית. הוא כולל מחוות וסימנים שונים שעוזרים לך לתקשר עם תינוק שעדיין לא יכול לדבר. כמו כן, ילדכם לומד להשתמש בסימנים כדי להראות למבוגרים מה הם צריכים או רוצים, מבלי להיות מתוסכל.

תינוק שמתפתח כרגיל יכול להתחיל להשתמש בשפת סימנים מסוג זה לאחר גיל תשעה חודשים. בגיל זה הם יכולים להבין מחוות ולהשתמש בהן לצורך שיפור התקשורת עם הוריהם.

מה שאתה צריך לדעת

כדי שהורים יוכלו ללמד את ילדיהם מסוג זה של כלי עבודה, עליהם להיות סבלניים. הסיבה לכך היא שחלק מהילדים יוכלו ללמוד את זה מהר יותר מאחרים. זה לא דבר טוב או רע, זה רק אומר שאתה צריך לכבד את קצב הלמידה של הקטן שלך.

כדי ללמד את הקטן שלך, תצטרך ללוות את המילים או הביטויים הקטנים שבהם אתה משתמש במחוות בעת אינטראקציה עם תינוקך. כך, הם יתחילו ללכוד את המחוות הפשוטות ובסופו של דבר יוכלו לשחזר אותן בכל פעם שהם רוצים להביע שהם צריכים או רוצים משהו.

חשוב לזכור כי יידרש הרבה עקביות וחזרות כדי שילדך ילמד את הסימנים הללו. הלמידה שלהם איטית ואי אפשר לצפות שהקטנים שלכם ילמדו אותה ברגע שהם רואים את המחווה.

שפת הסימנים לתינוקות מעניקה לך את היכולת לתקשר עם תינוקות ללא מילים
שפת הסימנים לתינוקות מעניקה לך את היכולת לתקשר עם תינוקות ללא מילים.

זכור, הם יצטרכו ממך לחזור על המחווה בזמנים רבים ושונים כדי שיבינו שכל מחווה משרתת מטרה מסוימת. אל תמהר. במקום זאת, תן לילדך ללמוד בקצב שלו. הדבר החשוב ביותר הוא שאתה גם צריך להשמיע את המילה בזמן שאתה עושה את המחווה שאתה רוצה שהם ילמדו.

יתרונות וחסרונות של שפת הסימנים לתינוק

כמו לכל דבר, לכלי זה יכולים להיות היתרונות והחסרונות שלו. חשוב להבין אותם כדי שתוכל להשתמש בכלי זה ביעילות. כך תוכל לעזור לילדך לתקשר איתך, גם אם הוא עדיין לא יכול לדבר.

כמה מהיתרונות של שפת הסימנים לתינוק הם:

  • זה עוזר לך להגביר את התקשורת עם התינוק שלך, גם אם הוא עדיין לא יכול לדבר.
  • ילדים לא כל כך מתוסכלים מכך שהם לא מסוגלים לדבר עדיין, כי הם מסוגלים לבטא את הצרכים והרצונות שלהם בפני אחרים.
  • מקל על דיבור לילד כי יש לו כבר כישורי תקשורת וכוונות.
  • זה מחזק את הקשר הרגשי והרגשי בין הורים לילדים. תקשורת חיונית, ועם שפת הסימנים של התינוק, התינוק מרגיש קרוב יותר להוריו מגיל צעיר.
  • הורים פתוחים יותר בכל הנוגע לחיבור עם הקטנים שלהם.

אין הרבה חסרונות בשפת הסימנים לתינוק. עם זאת, אם היינו צריכים לציין אחד כזה, היינו אומרים שנושא אחד הוא שהתינוק שלך עשוי להסתגל לשפת הסימנים שעלולה לעכב את השפה המדוברת שלו. זה יקרה רק אם תשתמש לרעה באסטרטגיה. לדוגמה, אם אתה נותן את הסימנים מבלי לומר גם את המילה מילולית בכל פעם שאתה משתמש בשפת הסימנים של התינוק.

סיכום

שפת הסימנים לתינוקות היא כלי שסוזן גודווין ולינדה אקרדולו יצרו. אם אתה מעוניין בשיטת תקשורת לא מילולית זו, אתה יכול לבקר באתר האינטרנט שלהם כדי למצוא מידע נוסף על נושא מעניין זה. אתה יכול לשפר את התקשורת עם התינוק שלך, גם אם הקטן שלך לא יכול לדבר. זה בגלל שמחוות קלות יותר לילד הקטן שלך ללמוד מאשר מילים.

אז למה אתה מחכה? התינוק שלך יחשוב שזה משחק ויהיה לך קל יותר לתקשר איתו. בנוסף, תוכל לחזק את הקשר שלך עם הקטן שלך. מה עוד אפשר לרצות?

פופולריים