מה לאכול כדי להילחם בבחילות והקאות במהלך ההריון?

תכנן נכון מה לאכול אם יש לך בחילות והקאות במהלך ההריון
תכנן נכון מה לאכול אם יש לך בחילות והקאות במהלך ההריון.
אם אתה חווה בחילות והקאות במהלך ההריון, עליך לדעת שישנם מזונות מסוימים שיכולים לעזור לך להרגיש טוב יותר.

בחילות והקאות במהלך ההריון הן בעיות נפוצות, במיוחד בשלבים המוקדמים. עם זאת, עליך לנסות להתאים את התזונה שלך כדי למנוע נפילה למחסור אנרגטי או תזונתי שמשפיע על בריאותך. לכן, אנחנו הולכים להגיד לך מה לאכול אם יש לך בחילה כדי להקל על אי נוחות ולספק לגוף שלך חומרי הזנה איכותיים.

קודם כל, אתה צריך לדעת שיש מנגנונים מסוימים לשלוט בתחושה הזו. אפשרות יעילה היא צריכת ג'ינג'ר, אבל אתה יכול גם להיעזר בתרופות. עם זאת, אלה חייבים להירשם כראוי על ידי הרופא שלך ולעולם אל תשתמש בהם ללא אישור של מומחה.

מזונות לאכול אם יש לך בחילות בהריון

המזונות הבאים שאנו עומדים להציג בפניכם מיועדים לצריכה לנוכח בחילות אופייניות בשלבים המוקדמים של ההריון. לא רק שהם עוזרים לך להקל על אי נוחות, אלא הם גם משמשים לספק חומרים מזינים איכותיים ואנרגיה לגופך.

1. קרקרים

קרקרים מלוחים הם מזון שניתן לעכל בקלות. הם מתאימים כאשר אתה חסר תיאבון, מכיוון שהם כמעט לא דורשים לעיסה. בנוסף, הם עוזרים לשלוט באיזון האלקטרוליטים שלך (איזון של מים ומלחים בגוף), שכן חוסר איזון יכול לפעמים לעורר בחילה.

2. ג'ינג'ר

ג'ינג'ר הוא אחד המוצרים המומלצים ביותר לטיפול בבחילות, כפי שהוכיח מחקר שפורסם ב- Family canadien's Canadian Family Physician Medicine Journal. מומלץ לצרוך אותה כאבקה וניתן להוסיף אותה כמעט לכל חליטה חמה.

3. אורז לבן

אחד המאכלים הנסבלים ביותר עבור קלקול קיבה הוא אורז לבן. בנוסף להיותו חלק מהתזונה הרגילה, מומלץ מאוד להילחם באפיזודות של שלשולים.

סוג זה של דגן מצליח לספק כמות טובה של אנרגיה, פחמימות מורכבות ומינון של סיבים. מרכיב אחרון זה הוכח כמכריע בהבטחת תפקוד טוב של המיקרוביוטה, המסייע לייעל את מצב בריאות המעיים.

4. מרק עוף

מזונות לאכול אם יש לך בחילות בהריון
מזונות לאכול אם יש לך בחילות בהריון.

חיוני להבטיח צריכת חלבון במהלך ההריון, גם אם את סובלת מבחילות או דחף להקיא. האפשרות הטובה ביותר לכך היא להשתמש במרק עוף, נוזל חלק מאוד ודל שומן עמוס בחומצות אמינו חיוניות.

בצריכה חמה, תכשיר זה יכול לייצר אפקט מנחם ולמנוע החמרה של תחושת העיכול. יחד עם זאת, הוא מצליח להבטיח מצב טוב של הידרציה מכיוון שהוא מורכב בעיקר ממים.

5. חליטות

ישנן מספר חליטות שניתן לצרוך במהלך ההריון ושאינן מהוות סיכון לבריאות העובר. אלה כוללים קמומיל ופנירויאל. עדיף לשתות אותם חמים וללא תוספת סוכר.

זכור כי שתיית מספיק נוזלים היא המפתח להימנעות משינוי בטמפרטורת הגוף שלך, דבר שלילי למדי עבור העובר.

מתי ללכת לרופא?

אתה צריך לזכור שבנסיבות מסוימות, עדיף ללכת לרופא. אם הדחף להקיא נמשך יותר מיומיים, את מקיאה יותר מ-3 פעמים ביום אחד, או אם כל מה שאת אוכלת גורם להקאות, עדיף להתייעץ עם הרופא המיילד.

במקרה שתופעה זו מלווה בחום ובכאבי בטן, זו יכולה להיות הרעלת מזון. בהקשר זה, טיפול תרופתי עשוי להיות נחוץ כדי למנוע סיכונים גדולים יותר.

תכנן נכון מה לאכול אם יש לך בחילות והקאות במהלך ההריון

כפי שראית, ישנם מספר מזונות אופטימליים לאכול כשמדובר בחילות בוקר. זכור כי תחושה זו שכיחה יחסית ואינה מעידה בהכרח על הפרעה בריאותית חמורה. הוא פשוט מגיב לשינויים ההורמונליים והפיזיולוגיים המתרחשים לאורך התהליך הזה.

לבסוף, זכור כי ניהול נכון של התזונה שלך במהלך ההריון חשוב מאוד על מנת להבטיח התפתחות תקינה של העובר. לכן, ניתן למנוע מחלות עתידיות בתינוקך הקשורות לחילוף חומרים או להרכב המיקרוביוטה של המעי. עם זאת, אם יש לך שאלות נוספות בנושא, אל תהסס להתייעץ עם מומחה.

פופולריים