מתי אפשר לקיים יחסי מין לאחר הריון?

השיעור והקושי לקיים יחסי מין לאחר הריון גבוהים ושכיחים יותר ממה שנדמה לך
למעשה, השיעור והקושי לקיים יחסי מין לאחר הריון גבוהים ושכיחים יותר ממה שנדמה לך.
זה קצת מסובך לקיים יחסי מין לאחר הריון, מכיוון שנשים עוברות שינויים רגשיים ופיזיים רבים במהלך השלב הזה. כמובן, זה לא בלתי אפשרי. הכל תלוי בכל אדם, וידרוש הרבה סבלנות, הבנה ואהבה.

לאחר ההריון, קשה מאוד לחדש את היחסים עם בן הזוג על בסיס קבוע. ייקח זמן ליהנות שוב מאינטימיות; אובדן עניין במין הוא מצב אמיתי שתצטרך להתמודד איתו. לכן קיום יחסי מין לאחר הריון יכול להיות התחלה חדשה, שכן ייתכן שהתשוקה התפוגגה.

למעשה, השיעור והקושי לקיים יחסי מין לאחר הריון גבוהים ושכיחים יותר ממה שנדמה לך. לדוגמה, מחקר עוקבה של נשים אוסטרליות הראה שמתוך קבוצה של 1500 אמהות, 89 אחוז הכירו באי נוחות מינית במהלך שלושת החודשים הראשונים לאחר הלידה. כמו כן, 51 אחוז אמרו שעדיין יש להם את הבעיה לאחר 12 חודשים.

המציאות לאחר הלידה

בוא נראה באיזו מידה השתנה המצב שלך. אתה פחות אינטימי עכשיו כי אתה צריך לנצל את הזמן שלך כדי לטפל בתינוק שלך. התשישות תשפיע על המצב הפיזי והרגשי שלך יותר מדי מכדי שתוכל להיות אינטימי עם בן הזוג שלך במהירות.

כמו כן, בכל הנוגע להיבט הפיזי, קחי בחשבון שבמהלך ההריון, הרחם שלך גדל בגודלו. ובזמן הלידה, הנרתיק שלך מתרחב או מתרחב יותר מהרגיל. לכן יידרש קצת זמן לחזור למצב שמאפשר לך להרגיש בנוח, במיוחד אם היה קרע או חתך בתהליך הלידה. בנוסף, תיתכן תקופה שבה עלול להיווצר דימום מסוים.

מצד שני, הגוף שלך מפתח את ההורמון פרולקטין, שיאפשר ייצור חלב אם ויפחית אסטרוגן; זה יתנה את התגובה המינית שלך.

מתי זה יכול להיות בטוח להתחיל יחסי מין לאחר הריון?

ראשית, עליך להבין שהסיבה האמיתית להימנע מקיום יחסי מין לאחר הריון היא לתת לגוף שלך זמן להתאושש כראוי. למה? זכרו שהגוף שלכם עבר שינויים רגשיים, פיזיים והורמונליים, וזה בהכרח משפיע על התגובה שלכם למין.

עם זאת, קיום יחסי מין לאחר הריון משתנה מאישה לאישה. אמנם זה חכם להמתין עד לחלוף התקופה, המכונה הסגר, אבל זה יכול להשתנות בהתאם לסוג המשלוח.

לדוגמה, הוועדה המדעית של החברה הספרדית למניעת הריון (SEC) מזכירה שאם לא היו סיבוכים, לאחר ניתוח קיסרי, ניתן לחדש את היחסים המיניים לאחר 20 יום. עם זאת, חשוב להקפיד על מיקום כך שהאישה תהיה נוחה.

מצד שני, אם הלידה הייתה בלידה טבעית, יש להמתין חמישה עד שישה שבועות.

קיום יחסי מין לאחר הריון משתנה מאישה לאישה
עם זאת, קיום יחסי מין לאחר הריון משתנה מאישה לאישה.

אם תנסה לקיים יחסי מין מוקדם מדי, זה לא רק יגרום לכאב. זה גם יפריע לתהליך הריפוי הטבעי של הגוף שלך. אתה יכול לגרום לקרע שמצריך הליך כירורגי או לפתח זיהום שיש לטפל בו.

"הרוב המכריע של הנשים מדווחות על אי נוחות מינית במהלך שלושת החודשים הראשונים לאחר הלידה. כמו כן, יותר ממחצית טוענות שיש להן לאחר שנים עשר חודשים."

ההיבט הפסיכולוגי לקיום יחסי מין לאחר הריון

כאישה וכיום אמא, היכולת להבין מה קורה בגוף שלך תעזור לך לחדש או לקיים יחסי מין לאחר ההריון. היבט חשוב מאוד לעבוד עליו הוא ההיבט הפסיכולוגי.

את עדיין אישה עם צרכים, כולל צרכים מיניים. השגת רגעים של אינטימיות עם בן/בת הזוג, בהם תוכלו להתכרבל, לנוח ביחד, ואפילו ללטף אחד את השני ללא דרישות אירוטיות, תעיר את החשק המיני שלכם שוב.

סיבוכים אחרים

האלמנט הפסיכולוגי הוא לא רק הנקודה המרכזית לקיום יחסי מין לאחר ההריון. יהיו גם מצבים אחרים שצריך לטפל בהם, כגון:

עקומת למידה חדשה כזוג

זכור גם להיות ציפיות ריאליות בשלב החדש הזה. אל תחשוב שאתה תוכל להראות את אותה התרגשות על קיום יחסי מין לאחר ההריון בבת אחת.

קח את הזמן שלך להיות נוח; אם השותף שלך ישתף פעולה, אפילו טוב יותר. דברו איתו וגרמו לו להבין את הצרכים, החששות והרגשות שלכם. זה יאפשר לך להוריד את המתח ואת הדרישות לחידוש חיי המין שלך בהקדם האפשרי.

לכן העמדת פנים שהכל נשאר אותו דבר לאחר ההריון והלידה היא טעות. קיום יחסי מין לאחר הריון הוא תחילתו של תהליך למידה חדש.

אתה צריך לחקור מה נותן לך הנאה עכשיו, אילו תרגילים אתה אוהב, כמו גם את הדברים שמדליקים אותך וכיצד הם מבוצעים. בסופו של דבר, ישנה אפשרות שהכל יחזור להיות כפי שהיה קודם, ישתנה מעט, או אפילו ישתנה לחלוטין; כל אישה היא ייחודית לחלוטין.