איזו גבינה אפשר לאכול בהריון?

תוכלו לאכול גבינת חלב כבשים מפוסטרת
בעקבות רעיון זה, תוכלו לאכול גבינת חלב כבשים מפוסטרת, גבינת עיזים וגבינת פרה.
למרות שגבינה עשירה בחומרים מזינים, ישנם סוגים מסוימים שאסור לאכול במהלך ההריון.

מוצרי חלב מומלצים בדרך כלל, מכיוון שהם מזונות עשירים בחומרים מזינים. עם זאת, מכיוון שהצרכים התזונתיים משתנים במהלך ההריון, לפעמים עדיף להימנע ממזונות מסוימים. אז איזו גבינה אתה יכול לאכול במהלך ההריון?

חשוב לזכור שבתקופה זו יש להימנע ממזון שעלול לגרום לסיכון מיקרוביולוגי. הסיבה לכך היא שזה יכול להוביל לבעיות עיכול שונות. לכן, תצטרך להתאים את התזונה שלך כדי לתרום להתפתחות בריאה של העובר.

איזו גבינה אפשר לאכול בהריון?

אחד הדברים החשובים ביותר שיש לזכור הוא שכל הגבינות חייבות להיות מפוסטרות. כתוצאה מכך, תמנע מליסטריה, חיידק הקיים בחלב גולמי, שעלול לגרום להרעלת מזון.

בעקבות רעיון זה, אתה יכול לאכול גבינת חלב כבשים מפוסטר, גבינת עיזים וגבינת פרה. מנקודת מבט מיקרוביולוגית, מוצרים אלה בטוחים לחלוטין.

אלו הן כמה דוגמאות לגבינות בטוחות, שלא יגרמו נזק לאם או לעובר: צ'דר, אדאם, אמנטל, פטה, גאודה, מסקרפונה, פרובולון, קוטג', גבינת שמנת וגבינה טרייה.

הימנעי מאכילת גבינה רכה במהלך ההריון

למרות שסוגי הגבינות שהזכרנו קודם בטוחים לאכילה במהלך ההריון, כדאי להימנע מאכילת גבינה רכה, טרייה וכחול. הסיבה לכך היא שסוגי גבינה אלה אינם עוברים את טיפול החום המתאים הדרוש כדי למנוע גידול חיידקים.

למרות שהם עלולים לא לגרום להרעלת מזון, במהלך ההריון, עליך להימנע מכל מיני סיכונים אפשריים.

נסו להימנע ממוצרלה (כאשר מכינים אותם ללא חלב מפוסטר), גבינת בורגוס, קממבר, רוקפור, גורגונזולה או גבינת קברלס (גבינה כחולה עזה מספרד).

האם זה טוב לאכול גבינה בהריון?

טוב לך לאכול מוצרי חלב וגבינות במהלך ההריון
למעשה, טוב לך לאכול מוצרי חלב וגבינות במהלך ההריון.

למעשה, טוב לך לאכול מוצרי חלב וגבינה במהלך ההריון. מוצרים מסוג זה כוללים סידן, מינרל המשפר את התפתחות העצם ובריאותו.

יתר על כן, הם מכילים חלבונים בעלי ערך גבוה, הכוללים חומצות אמינו חיוניות וערכי עיכול תקינים. על פי המגזין Food & functions, רכיבי תזונה אלו חיוניים כדי להבטיח בריאות טובה ומסת גוף רזה בריאה.

על פי מחקר של Advances in Nutrition, צריכת מוצרי חלב במהלך ההריון מביאה למשקל לידה גדול יותר של התינוק.

חשיבותם של מוצרי חלב אחרים במהלך ההריון

מלבד גבינה, נשים בהריון צריכות לכלול בתזונה שלהן גם מוצרי חלב מותססים. מוצרים אלו מכילים חיידקים פרוביוטיים המתיישבים באופן סלקטיבי את מערכת העיכול, דבר המועיל לגוף.

כתוצאה מכך, זה מפחית את הסיכון לסבול מהפרעות עיכול או מטבוליות. דוגמאות להפרעות אלו הן שלשולים ועצירות, הנפוצים מאוד במהלך ההריון. למעשה, הבעיות הללו גורמות לנשים להתקשות בתקופה זו, וזה משפיע על אורח חייהן באופן שלילי.

כפי שניסינו להסביר במאמר זה, בטוח לאכול גבינה במהלך ההריון. עם זאת, זכור כי כל מוצרי החלב צריכים להיות מפוסטרים. כך תפחיתו סיכונים מיקרוביולוגיים המובילים להרעלת מזון, שעלולה להשפיע על העובר.

לבסוף, אם יש לך חששות לגבי סוג מסוים של גבינה, עדיף להימנע מכך. במהלך ההריון, השתדלו להימנע מכל הסיכונים התזונתיים האפשריים.

קריאת התוויות על מוצרי החלב תהיה רעיון טוב כדי לראות אם החלב המשמש בהם עבר פסטור. אם יש לך שאלות נוספות בנושא זה, שאל את הרופא או התזונאי לייעוץ.