8 דברים על השליש הרביעי שאתה צריך לדעת

יש דברים לגבי השליש הרביעי שאתה צריך לדעת כי אתה תהיה מוכן טוב יותר למה שמצפה לך
יש דברים לגבי השליש הרביעי שאתה צריך לדעת כי אתה תהיה מוכן טוב יותר למה שמצפה לך.
אל תחמיצו את 8 הדברים האלה שאתם צריכים לדעת על השליש הרביעי של ההריון, הידוע גם כפוסט לידה.

בין אם את יולדת בפעם הראשונה ובין אם ילדת לאחרונה, זה עתה קיבלת מתנה נפלאה: הילד שלך. אולי למדת הרבה על התינוק שלך ועל תהליך הלידה במהלך ההריון. עם זאת, לא השקעת מספיק זמן בלמידה על השליש הרביעי של ההריון, לאחר הלידה. גם לא לגבי שלב היילוד באופן כללי, שלעיתים קרובות יכול להיות מבלבל.

אין דרך בטוחה להפוך למומחית ליולדות, כי הניסיון הזה יעניק לך את הידע שאתה צריך. עם זאת, זה דורש תרגול וזמן. יש דברים לגבי השליש הרביעי שאתה צריך לדעת כי אתה תהיה מוכן טוב יותר למה שמצפה לך.

8 היבטים חשובים לגבי השליש הרביעי

1. פשוט לא אומר קל במהלך השליש הרביעי

טיפול ביילוד יכול להיות פשוט בתיאוריה, אבל אל תטעו - זה מפתיע כמה זה יכול להיות קשה. חוסר שינה ממלא תפקיד מרכזי באיך ירגישו דברים קשים, בהחלמה הפיזית שלך ובקבלה שלך להיות אמא.

2. אתה צריך את הקצב שלך כדי להתאושש

לא תתאוששי לפחות 16 שבועות, וסביר להניח שלא תרגישו שהתאוששו לגמרי עד שנה לאחר מכן. אל תרגיש רע עם ההחלמה האיטית הזו, כי זה די נורמלי. אל תחשוב אפילו על לדבוק במה שהחברה מכתיבה, כי זו לא המציאות של החלמה לאחר לידה.

אתה לא תישן טוב, יכאב לך לעמוד ולשבת, אתה תדמם הרבה, תרגיש חולשה, השדיים שלך ידלפו חלב כל הזמן, ואפילו להתקלח יכול להיות ייסורים. אתה צריך להיות אדיב לעצמך - לגוף שלך לקח תשעה חודשים (פחות או יותר) לגדול, להסתגל, וללדת את התינוק שלך. אז באופן הגיוני למדי, זה גם צריך זמן כדי להחזיר דברים למקומם.

3. גם התינוק שלך צריך להתאושש במהלך השליש הרביעי

גם תינוקות צריכים זמן להתאושש, מכיוון שזה תהליך לא קל עבורם. כשהתינוק שלך בוכה ואינו מנוח, היו אמפתיים אליו. גם הם צריכים להתאושש מתהליך הלידה, בדיוק כמו שאת עושה. ובנוסף, התינוק שלך צריך להתרגל לחייו החדשים.

4. קח איתך מישהו לפגישות הרפואיות שלך

עם חוסר השינה, ההורמונים שלך בכל מקום, והכל כל כך חדש, פגישות לרופא עלולות להיראות כמו ניסיון עצום. אז זה הזמן לבקש מבן הזוג, אמך, אחותך או אפילו מחבר קרוב להתלוות אלייך.

הם יקשיבו להכל, ישאלו את השאלות שאולי לא חשבת לשאול, ויעזרו לך לזכור דברים שהרופא אמר לך בפגישה.

5. האנשים שנכנסים לחייך באופן בלתי צפוי

אחת החוויות שתחווה גם במהלך ההריון וגם אחריו (בתקופה שלאחר הלידה) היא שיהיו אנשים שיגיעו אליך להציע לך אהבה ותמיכה. תופתעו לגלות כמה אנשים יפנו אליכם לשאול מה שלומכם, מבלי לצפות לתמורה.

התינוק שלך צריך גם להתאושש במהלך השליש הרביעי
התינוק שלך צריך גם להתאושש במהלך השליש הרביעי.

הם עשויים להיות אנשים שחוו את החוויות שלך לאחרונה ומבינים איזו תקופה קשה תעבור. אם אין לכם קרובי משפחה או חברים שחוו את מה שעובר עליכם עכשיו, ייתכן שתחוו תחושות של בדידות.

עם זאת, כאשר מישהו מושיט את ידו, קח אותה, כי זה עשוי להיות בדיוק מה שאתה צריך, וחיזוק נפלא בדיוק בזמן הנכון. בנוסף לכך, הם עשויים לעבור את מה שעובר עליך בעתיד ואולי יזדקקו לעזרתך.

6. לחגוג ניצחונות קטנים במהלך השליש הרביעי

אחד הדברים החזקים והחשובים ביותר שאתה יכול לעשות הוא לחגוג ניצחונות קטנים ולהיות אסיר תודה על אותם רגעים קטנים של שמחה ואושר.

אולי, בהתחלה, אתה פשוט רוצה לעשות את הדברים הפשוטים בחיים, כמו לעשות ציפורניים, לכתוב כרטיס תודה או לשתות כוס תה עם קצת שקט ושלווה. לאחר זמן מה, תוכל להיות קצת יותר הרפתקני ולפגוש חברים וקרובי משפחה לארוחת צהריים, לצאת לטייל עם התינוק שלך, ללכת לסופרמרקט וכו'.

אלו דברים שיגרמו לך להרגיש טוב עם עצמך, ואתה תראה שאתה מתקדם. כשאתה אמא טרייה, זה בהחלט מקובל להיות גאה בעצמך כשאתה באמת מסוגל לאכול ארוחת ערב ליד השולחן כמו תמיד, או כשאתה מסוגל לבצע משימה. ובכן, כמובן שאתה צריך להיות! למעשה, אתה צריך להיות זוהר בגאווה. עשית את זה!

7. אל תתבייש לבקש עזרה במהלך השליש הרביעי שלך

כשמדובר במומחים, יש שפע של ידע להתבסס עליו. לרשותך יהיו מומחי הנקה, יועצות שינה, פיזיותרפיסטים של רצפת האגן, דולות לאחר לידה וכו'.

עם זאת, בקשת עזרה יכולה להיות גם לבקש מאמא שלך לבוא לשמור על התינוק שלך כדי שתוכל לנמנם, או לבקש מחבר להביא שקית חיתולים. וכמובן, אסור לשכוח את האפשרויות לפנות לתמיכה בחרדה או דיכאון לאחר לידה. זה חיוני ויכול לעשות הבדל גדול בהחלמה שלך.

8. הכל עובר...

הכל עובר, והכל נעשה קל יותר וטוב יותר. אולי שמעת אנשים אומרים דברים כמו, "זה לא נהיה קל יותר, זה פשוט נהיה שונה." זה פשוט לא נכון.

זה נהיה קל יותר. תוכל לישון טוב יותר, ההנקה (אם את מניקה) תהיה קלה יותר, הקוליק נעלם, ותינוקות שזה עתה נולדו הופכים לתינוקות חמודים, חייכניים, מקסימים. אם אתה לא אוהב את שלב היילוד, אז אתה לא לבד - זה די בסדר!

להיות אמא טרייה עשוי להיראות כמו מנהרה ארוכה, אינסופית ללא אור בקצה. אבל אל דאגה, בקרוב תמצאי את הדרך החוצה, ומצד שני, תגלי את עצמך שוב - וגם תגלי את התינוק הכי מתוק בעולם! תגיעי לאמהות אמיתית, ותרגישי גאה שמצאת את האמא הלוחמת ההיא ששכבה בך רדומה כל כך הרבה זמן.