כניסה להריון בגיל 20: מה שאתה צריך לדעת

כניסה להריון בשנות ה-20 יכולה להיות חוויה נהדרת
כניסה להריון בשנות ה-20 יכולה להיות חוויה נהדרת, אבל זה גם לא נוח אם את לא ממש מוכנה.
כניסה להריון בשנות ה-20 יכולה להיות חוויה נהדרת, אבל זה גם לא נוח אם את לא ממש מוכנה.

הטבע הוא חכם, אבל כשזה מגיע לתכנון משפחה, זה די שנוי במחלוקת. הסיבה לכך היא שבעוד הגוף שלך במצב אופטימלי להיכנס להריון בגיל 20, ייתכן שהמוח שלך והרצונות שלך לא מתאימים לזה.

כמו כמעט בכל היבט של החיים, לאמהות בשנות ה-20 שלך יש יתרונות וחסרונות. הדבר החשוב ביותר הוא שתהיו מעודכנים ותבחרו בקפידה את הדרך הטובה ביותר עבורכם.

אז אם אתה מוצא את עצמך בתחילת העשור הזה, שעובר בין 20 ל-30 שנה, המשך לקרוא את המאמר הזה!

אף פעם אין זמן אידיאלי להיכנס להריון

זה אולי נראה כמו ביטוי קצת פסימי, אבל כשתתכנן את האמהות שלך בפעם הראשונה, תבין שאנחנו לא מגזימים. למעשה, אין זה פסול לקבל שאין תרחישים אידיאליים ושהאמיתיים, למרות שאינם מושלמים, יכולים להיות אפילו טובים יותר.

כאשר האינסטינקט האימהי מתעורר, מאות שאלות מרחפות סביב ראשך: איך, מתי, איפה ועם מי. וגם אם החרדה לקבל החלטה תוקפת אותך, חשוב לעצור ולנתח כל אחד מהם.

אמהות זה יפה אבל זה משנה לא מעט את חייה של אישה. בהתאם לנסיבות, זה יכול להיות פחות או יותר חיובי, פחות או יותר פשוט... אבל בדרך זו או אחרת, זה מרמז על פרק חדש בחייך.

לכן, אם את בשנות ה-20 לחייך ואת רוצה להיות אמא, חשוב שתיקחי בחשבון את כל ההיבטים שנציין בהמשך.

היתרונות והחסרונות של כניסה להריון בגיל 20

למרות מה שגורמים מבחוץ אומרים, ההחלטה על ביצוע הריון נתונה בידי ההורים. לכן, עם בן זוגך, תוכל לחפש עצות ומידע באינטרנט או לדבר עם הורים בסביבתך על חוויותיהם. ובכל זאת, ההחלטה הסופית בידיים שלך.

הדבר הטוב בלהיות אמא בגיל 20

למרות המגמות החברתיות של העשורים האחרונים, מבחינה ביולוגית, העשור בין הגילאים 20 ל-30 הוא הזמן הטוב ביותר להרות ולשאת תינוק.

השכיח ביותר שנשים יולדות את ילדן הראשון קרוב יותר לגיל 30 מאשר לגיל 20
למעשה, באירופה, השכיח ביותר שנשים יולדות את ילדן הראשון קרוב יותר לגיל 30 מאשר לגיל 20.

הפוריות שלך אופטימלית בגיל זה, ולמעט יוצאים מן הכלל, רוב הנשים מתחת לגיל 25 נכנסות להריון במהלך השנה הראשונה של הניסיון. למעשה, שיעור הפריון מתחיל לרדת לאחר גיל 30 ומגיע לערכים נמוכים מאוד לפני גיל 40.

מצד שני, ככל שגיל האם מתקדם, עולה גם הסיכון להפלות. במונחים סטטיסטיים, אם ההריון מתרחש לאחר גיל 40, ההסתברות לאבד אותו גבוהה פי 5 מאשר בגיל 20.

נושא נוסף שיש לקחת בחשבון הוא שעם הזמן, הסיכון לסבול מסיבוכים מיילדותי עולה, וכך קורה גם עם מחלות גנטיות מסוימות אצל התינוק.

תופעה זו קשורה קשר הדוק לאיכות וכמות הביציות, הפוחתות עם הזמן. אך בנוסף לגיל, ישנם גורמים נוספים הגורמים לנשים להזדקנות תאית, כמו צריכת טבק ואלכוהול והשמנה.

לבסוף, בגיל 20, יש לך רמת סובלנות טובה לעייפות ויש לך יותר אנרגיה לגדל ילד מאשר כשאתה מבוגר.

החסרונות בלהיות אמא בגיל 20

בעשור האחרון נצפתה הנטייה לדחות את האימהות במקומות שונים בעולם. למעשה, באירופה, זה הנפוץ ביותר שנשים יולדו את הילד הראשון שלהן קרוב יותר לגיל 30 מאשר לגיל 20. אבל זו לא אופנה גחמנית, יש לה הסבר הגיוני למדי.

לדור המאה יש מעט מאוד במשותף עם אלה של האמהות והסבתות שלנו. צעירים כיום מכריזים על עצמם כ"דור החדשני " ונראה שיש להם הרבה מה לעשות לפני שיביאו ילדים לעולם.

לפי סקר שנערך בבריטניה ב-2006, נשים בריטיות צעירות החליטו לדחות את האימהות מסיבות שונות:

  • בעיות פיננסיות: יש להם עבודות לא רווחיות, חובות מכללות, אין להם את היכולת להסתדר בעצמם והם גרים עם ההורים שלהם.
  • קריירה: עקב העלייה בתוחלת החיים, הנשים הצעירות של היום מקדישות זמן רב יותר להתפתחות והתבססות מקצועית. למעשה, זה מאפשר להם לגשת לעבודות טובות יותר ולעלות על חבריהם הלא מקצועיים.
  • היעדר בן זוג יציב: למרות שזה לא נתפס כמשהו שלילי, רוב הנסקרים הסכימו על הרצון להתיישב עם בן זוג לפני שהם יוצאים לדרך האימהות.

כמה שיקולים אחרונים

בנוסף לכל מה שניתחנו, האמת היא שכניסה להריון בגיל 20 מגבילה רבות מהחוויות שחלק מהנשים רוצות לחוות בשלב זה. ולמרות שאמהות היא חלק יפה מהחיים, ראוי לחוות אותה כשאתה באמת רוצה.