4 דברים שמפריעים לשנת הילדים

אך גורמים רבים מפריעים לשנת הילדים
ילדים בגיל בית הספר צריכים לישון בין 9 ל-11 שעות, אך גורמים רבים מפריעים לשנת הילדים.
ילדים בגיל בית הספר צריכים לישון בין 9 ל-11 שעות, אך גורמים רבים מפריעים לשנת הילדים. גלה מה הם.

בין הגילאים 6 עד 12 ילדים צריכים פחות שינה מאשר כשהם צעירים, אבל הם עדיין זקוקים ליותר שינה מאשר מבוגרים. ילדים בגיל בית הספר צריכים לישון 9-11 שעות בכל יום. עם זאת, גורמים רבים מפריעים לשינה של הילדים ומונעים מהם לקבל את המנוחה הדרושה להם.

חוסר שינה על בסיס קבוע עלול להוביל לבעיות קשב והתנהגות אצל ילדים, כמו גם בעיות בביצועים בבית הספר, סיכון מוגבר לעלייה במשקל, ואפילו בעיות בריאותיות, שכן מערכת החיסון מושפעת גם מחוסר שינה. להלן, נבחן את הסיבות הנפוצות ביותר לכך שילדים לא מקבלים מספיק מנוחה.

הולך לישון מהר מדי

לילדים לא קל להירדם, גם אם הם עייפים וישנוניים. לכן אתה צריך להימנע ממעברים פתאומיים כדי ללכת לישון. שגרות השינה עוזרות לילדים להירדם בקלות. שגרות אלו מאפשרות לילד להירגע ולהירדם מוקדם יותר.

אם לא תאפשרו לילדכם זמן להירגע לפני השינה, סביר להניח שהוא לא יוכל להירדם מיד. תן לילדך קצת זמן לעבור מהיותו ער לשינה, וודא שיש שקט ושלווה עם זמן רחצה, צחצוח שיניים וקריאת ספר.

חוסר שגרה וחוסר עקביות בזמן השינה מפריעים לשנת הילדים

בעיה נוספת שעלולה להפריע לשנת הילדים היא לא ללכת לישון בשעה מסוימת בכל לילה. כדי להקל על מנוחה קבועה והירדמות מהירה, בנוסף לשגרה לפני השינה, ילדים צריכים ללכת לישון באותה שעה בכל לילה.

חוסר שגרה וחוסר עקביות בזמן השינה מפריעים לשנת הילדים
חוסר שגרה וחוסר עקביות בזמן השינה מפריעים לשנת הילדים.

ילדים שלא תמיד הולכים לישון באותו זמן מתקשים יותר להירדם ואף ישנים גרוע יותר. לכן יש להיות איתנים ולכבד את שעת השינה על בסיס קבוע כדי להבטיח את מנוחתו של הילד. קחו בחשבון שלמרות שיום אחד הם עלולים להישאר קצת יותר במיטה, ילדים עדיין יתעוררו מוקדם, כך שהם גם יצברו חוסר שינה.

צריכת מזונות ומשקאות השומרים אותם ערים

סיבה נוספת שעלולה להפריע לשנת הילדים היא קפאין. החומר הזה קיים לא רק במשקאות הקלים המפורסמים של הקולה, אלא גם בחומרים אחרים הפופולריים והנפוצים יותר בקרב ילדים, כמו שוקולד. מקורות נסתרים אחרים של קפאין שילדים יכולים לשתות אחר הצהריים או בערב כוללים תה בבקבוקים בטעם פירות, משקאות אנרגיה, משקאות ספורט, חטיפי אנרגיה, ואפילו כמה משקאות מוגזים שאינם קולה.

זה גם לא רעיון טוב עבורם לצרוך כמויות גדולות של סוכר מזוקק לפני השינה, שכן הדבר יגרום להתרגשות יתר שתקשה עליהם להירדם. לכן עדיף להימנע, בנוסף לשוקולדים, גם מקינוחים מתוקים, ממוצרים בתוספת סוכר וגם ממוצרי מאפה תעשייתיים.

שינה ליד מכשירים אלקטרוניים

טלוויזיות, טלפונים ניידים, טאבלטים, מחשבים או משחקי וידאו הם חלק מהמכשירים האלקטרוניים שעלולים להפריע לילד לישון. הסטטיסטיקה מלמדת שגם ילדים צעירים מחוברים למכשירים אלו, שלא רק סופגים את תשומת הלב של הילד ומסיחים את דעתו, אלא גם יכולים להפריע לאיזון, לאיכות ולמשך השינה.

כדי לעזור לילדים לישון זמן רב יותר וטוב יותר, עליכם לוודא שאין מכשירים אלקטרוניים בחדרם. אם זה לא אפשרי, כדאי לפחות להרחיק אותם מהילד ככל שהחדר מאפשר ולוודא שהם כבויים לא רק בשעות השינה שלהם אלא אפילו שעה-שעתיים לפני כן.