תסמונת עריסה ספיקית

"תסמונת העריסה המשובצת" היא מטפורה המשמשת לתיאור התפיסה הסובייקטיבית של הורים רבים כשהם משכיבים את
"תסמונת העריסה המשובצת" היא מטפורה המשמשת לתיאור התפיסה הסובייקטיבית של הורים רבים כשהם משכיבים את תינוקותיהם לישון במקומות המנוחה שלהם.
"ברגע ששמתי אותו בעריסה שלו, הוא מתחיל לבכות". זוהי אחת החוויות הנפוצות ביותר של אלה שחיים עם תסמונת העריסה המסודרת.

"התינוק שלי נרדם בשלווה, אבל בכל פעם שהנחתי אותו בעריסה שלו, הוא מתעורר כאילו יש במזרן קוצים." זה מה שחווים אמהות ואבות רבים בכל פעם שהם מנסים להרדים את ילדיהם. אין ספק שמדובר במצב שמייצר הרבה ייסורים וחוסר ודאות ומגביר את העייפות הכרונית של ההורים.

להלן, אנו הולכים לספר לך את כל מה שאתה צריך לדעת על "תסמונת עריסה עם קוצים".

מהי תסמונת העריסה המסודרת?

"תסמונת העריסה המשובצת" היא מטפורה המשמשת לתיאור התפיסה הסובייקטיבית של הורים רבים כשהם משכיבים את תינוקותיהם לישון במקומות המנוחה שלהם. לפעמים מצב זה מתפרש גם באשמה מסוימת: האם הילד שלי עדיין רעב? האם אני עושה משהו לא בסדר? רעיונות אלו ועוד רבים מתעמתים עם ההורים ומייצרים חוסר ביטחון.

יחד עם זאת, כל הדאגות הליליות הללו מוסיפות לתשישות הפיזית והנפשית שמגיעה עם גידול ילד צעיר. ולכן לוח השינה של כל המשפחה מופרע לעתים קרובות לילה אחר לילה.

עם זאת, חשוב לציין שזה משתנה לאורך הפיתוח מסיבות ביולוגיות. ובין הסיבות השכיחות ביותר לסוג זה של התעוררות, אנו מוצאים את הדברים הבאים:

  • התינוק שוכב בשלב שינה קל. הורים לפעמים מרדימים את ילדיהם בזרועותיהם וממהרים להכניס אותם לעריסה לפני שהם נכנסים לשינה עמוקה. מסיבה זו, כשהם נוגעים במזרן, הקטנים מתעוררים.
  • הצורך במגע פיזי. תינוקות נרדמים לעתים קרובות חמים, נצמדים לחזה של אמם, מעורסלים ובמגע עור לעור עם המטפלים שלהם. התרחיש הזה נשמע די נעים, לא? לכן, זה לא הגיוני לחשוב שילדים רוצים להאריך את מצב הסיפוק הזה ושהם מתעוררים כשהוא מופרע.
  • פחדי לילה בהתאם לגילם של הקטנים, פחדים או פחדי לילה יכולים להתקיים במקביל, מה שמגביר יקיצות כשהם יודעים שהם לבד. כדאי שתדעו שזו לא אסטרטגיית מניפולציה, אלא החצנה של תחושת ייסורים.

בסופו של דבר, אם אתה שם לב שהתינוק שלך ישן מאוד, צפה בהתנהגותו במהלך היום. אם הם מראים סימנים לשינה לקויה, עדיף לראות את רופא המשפחה שלך.

מהי תסמונת העריסה המסודרת
מהי תסמונת העריסה המסודרת?

זה עשוי לעניין אותך: למה ילדים צריכים ללכת לישון מוקדם?

כמה מפתחות להתגברות על "תסמונת העריסה המסודרת"

הנה כמה טיפים להתגבר על הקושי הזה ולעזור לתינוקך להשיג שינה איכותית יותר.

  • נסו לשמור על שגרת שינה הכוללת זמנים ומקומות. רעיון זה הוא להקל על תנאים מסוימים על מנת לגרום לילד לנוח. זה הגיוני שאם תנסו לישון את ילדכם במקום שאינו מוכר לו, הוא ירגיש חסר מנוחה, חוסר ביטחון או אפילו מאוים.
  • צור חוויות "מעבר". חפשו סיטואציות נעימות שלפני השינה, כמו סיפורים או שירים. כך, אתה לא רק נותן להם רגע משותף נחמד אלא גם עוזר להם להירגע.
  • לייצר את התנאים הסביבתיים הנכונים. לדוגמה, הכנס תאורה חמה ורכה בחדר והפחית את הרעש מסביב. יישום זה ואמצעים אחרים לקידום שינה יכולים להיות לעזר רב.
  • מספק מגע עור לעור כדי לנחם ולהרגיע אותם לפני השינה.
  • אל תתנו להם לבכות את זה. גם אם הם מתעוררים בלילה, זה לא רעיון טוב להשאיר את התינוק שלך לבד בעריסה שלו כשהם בוכים, כי זה לא יסיים את הייסורים שלהם בצורה קסומה. הדבר הטוב ביותר הוא ללוות אותם כדי שיחזרו לישון בשקט. אחרת, הם עלולים לפתח דחייה גדולה עוד יותר כלפי העריסה, ולפרש אותה כמקום שבו הם "נטושים" על ידי המטפלים שלהם.

התאם את ציפיות השינה כדי לא להיות מתוסכלים בניסיונותיך

לבסוף, טיפ שכדאי לזכור הוא שלא קל לחלק מהתינוקות להירדם. לכן, חשוב להכיר את התינוק מולך ולנסות לעקוב אחר הצרכים והמאפיינים שלו. זה מרמז על התאמת עצמך לשלב בו ילדך נמצא.

חשוב לנסות לא להיות נשלט על ידי החוויות שלך עם אחים אחרים או ממה שאמהות אחרות אומרות לך. עדיף לכבד את הילד שלך ולהציע לו את מה שהם צריכים. אף אחד לא ישן באותה צורה, ולזכור זאת תעזור לך לקבל שאין כללים אוניברסליים לכל התינוקות.

לבסוף, עליכם להבין שילדים לא ישנים או נחים כמו מבוגרים, שכן היבט זה של התפתחות עדיין לא בשל לחלוטין.

פעמים רבות, תנומות ושעת שינה הופכות לרגעי אימה עקב ציפיות השווא שאנו מביאים והתסכול הנובע מאי הגשמת משאלותינו. זה חוסם אותנו ומבטל כל אפשרות להיות יצירתיים ולחפש פתרונות משלנו. הניסיון להזדהות עם המצב יכול להיות הקלה עבור כולם.

פופולריים