5 סימנים לכך שילדכם אינו מרוצה

אם אתה חושב שילדך לא מרוצה, בדוק את הסימנים האלה
אם אתה חושב שילדך לא מרוצה, בדוק את הסימנים האלה.
אי נוחות פיזית או קשיי שינה הנמשכים לאורך זמן יכולים להוות אינדיקציה לכך שילדכם אינו מרוצה. גלה עוד.

השגת אושר קלה יותר ממה שזה נראה . למרות שרוב הזמן, אנחנו חושבים שאנחנו צריכים להדגים זאת באמצעות התנהגויות מוגזמות, זה לא חייב להיות המקרה. למעשה, תחושה זו יכולה ללבוש צורות רבות וכל אדם חווה אותה בדרכו שלו: עבור חלק זה שם נרדף לשלווה, בעוד עבור אחרים היא מרמזת על אופוריה. עם זאת, כאשר אדם לא ממש בסדר, הסימנים שהוא מראה הם קצת יותר ברורים. אם אתה חושב שילדך לא מרוצה, בדוק את הסימנים האלה.

איך אתה יכול לדעת שהילד שלך לא מרוצה?

כדי לדעת מה שלומו של ילדכם, הדבר העיקרי שעליך לעשות הוא להתבונן בהתנהגותו ולנסות לזהות כל שינוי ממצבו הרגיל.

הנה כמה מהסימנים שכדאי לקחת בחשבון בעת ניתוח ההתנהגות שלהם.

1- הם כבר לא נהנים ממה שנהנו פעם

אמנם זה נכון שתחומי העניין של הילדים משתנים במהלך החיים, אבל חשוב לשים לב לרוח שבה הם מבצעים פעילויות יומיומיות מסוימות. שינוי בדרך שבה הם מתמודדים, כמו אדישות או חוסר אדישות, עשוי להעיד על כך שמשהו קורה להם.

אף אחד לא מכיר את בנך או בתך טוב יותר ממך, אז סמכי על האינסטינקטים האימהיים שלך.

2- אין להם עניין לשחק

במיוחד במקרה של ילדים צעירים, המשחק הוא אמצעי הביטוי והתקשורת העיקריים שלהם, גם כאשר הם צריכים לבצע חוויות לא נעימות.

ילד שמאבד עניין במשחק, אפילו לבדו, הוא תמיד דגל אדום.

3- יש להם בעיות נדודי שינה והם מרגישים חולים לעתים קרובות מאוד

מלבד סיבות אורגניות, קשיי שינה (נדודי שינה) יכולים להופיע כאשר לילד יש בעיה רגשית. באופן דומה, כאשר הם מראים אובדן עניין באוכל, לא אוהבים כל מה שהם אוכלים, מתלוננים על כאבי ראש לעתים קרובות מאוד, או מראים סימנים אחרים של אי נוחות פיזית.

4- הם עצבניים ומתלוננים ללא הרף

לכולנו יכולות להיות עליות ומורדות רגשיות מעת לעת, אך אלו אמורות להתריע בפנינו אם הילד מציג אותן לעתים קרובות או אירועי הכעס, הזעם או הייסורים שלו ניכרים מאוד.

כאשר ילד מרגיש אומלל, הוא בדרך כלל כועס על העולם ומותח ביקורת על כל מה שמסביבו.

5- הם כבר לא מחייכים או שמחים מכלום

במיוחד כשהסביבה בריאה ולילד יש תמיכה טובה, שמח, צוחק ונהנה מהרבה רגעים.

באופן כללי, ילדים קטנים לא תופסים קשיים מסוימים בחיי היומיום בצורה טובה ולכן הם משדרים שמחה בכל מקום שהם הולכים. מצד שני, כשהם מרגישים אומללים, המצב הזה משתנה באופן דרסטי והם הופכים בודדים, שקועים בעצמם ומפסיקים לחייך.

אולי יעניין אותך גם: 8 דברים שמשמחים את הילד שלך

מה לעשות אם הילד שלך לא מרוצה?

איך אתה יכול לדעת שהילד שלך לא מרוצה
איך אתה יכול לדעת שהילד שלך לא מרוצה?

קודם כל, הכי חשוב להגיע ולנסות לדבר איתם בהקשר של אמון ואמפתיה. אולי הם לא ירצו לספר לך מיד, אבל אם יהפכו מודעים לדאגה שלך, הם יוכלו לעשות זאת כשהם ירגישו מוכנים.

ניהול רגשות הוא גם שיעור חשוב בהורות מכיוון שלעתים קרובות מושם דגש רב מדי על ידע אקדמי וחשיבות מועטה ניתנת לחינוך רגשי. מסיבה זו, חשוב ללמד ילדים לזהות את רגשותיהם ולאפשר להם לבטא אותם ללא פחד או בושה. בנוסף, הדבר יאפשר להם לפתח אמפתיה ולפענח את רגשותיהם של אחרים.

היבט נוסף שיש לקחת בחשבון הוא לסקור את ההתנהגות שלך, שכן סגנונות הורות סמכותיים, תובעניים מדי או פרפקציוניסטיים מובילים לכך שילדים מרגישים לחץ ולא יודעים איך ליהנות.

לבסוף, מעבר להמלצות אלו, כדאי לזכור כי ישנם מקרים חמורים הראויים להתערבות מקצועית. לעיתים העצב והייאוש הם כרוניים וגורמים להרעה משמעותית באיכות החיים של אותו אדם. דיכאון הוא דוגמה לכך ודורש גישה פסיכולוגית ספציפית.

אתה יכול גם ללמוד להיות מאושר!

אושר הוא מצב נפשי המושג כאשר אנו מפסיקים לשים ציפיות במקום הלא נכון ולומדים לחבר את הרצונות שלנו עם המעשים שלנו.

מסיבה זו, אנו יכולים ללמוד להיות מאושרים וליישם זאת מיום ליום במעשים היומיומיים הקטנים שאנו לא מעריכים בדרך כלל.

ילדים קטנים רבים טועים באושר בכך שהם יוצאים לחופשה לים, בעלי הצעצועים או הטכנולוגיה העדכניים ביותר, או מקבלים את הציון הטוב ביותר בבית הספר. עם זאת, הם יכולים למצוא אושר בטיול עם סבתא, תוך כדי החלקה במגלשה עם חבר, או במהלך פיקניק בחוץ.

חשוב גם לציין שאושר לא חייב להיות קבוע, מכיוון שהחיים הם ספקטרום של רגשות וכל יום שונה מהאחרים. אנו יכולים לצפות שיהיו ימים אפורים יותר מאחרים כי אלו עוזרים לנו לצמוח, לשפר את עצמנו ולשנות את מה שאנו לא אוהבים או גורם לנו להרגיש רע.

זכרו שלמידת זיהוי והבעת רגשות היא המפתח לבריאות ילדינו ולהורים יש תפקיד חשוב מאוד בהוראה שלהם.

פופולריים