השתמש בסנטה הסודית כדי לשפר דו קיום

שפר את הדו קיום עם משחק סנטה הסודי
שפר את הדו קיום עם משחק סנטה הסודי.
פעילות חג המולד הקלאסית הזו היא לא רק מהנה ומסקרנת, היא גם פעילות נהדרת שמשפחות ובתי ספר יכולים להשתמש בה כדי לשפר את הדו קיום.

יצירת סביבה הרמונית - הן בבית והן בבית הספר - היא יסוד להתפתחות מאוזנת של ילדים. לכן, מתוך מחשבה על זה, ישנם מספר כלים שבהם מחנכים יכולים להשתמש כדי לשפר דו קיום, כמו למשל עם המשחק Secret Santa. נספר לכם יותר במאמר שלהלן.

הפעילות הקלאסית הזו מהנה מאוד ומושכת ילדים. יתרה מכך, הוא מציע שפע של יתרונות חברתיים, רגשיים ורגשיים לכל המשתתפים.

דו קיום הוא שם נרדף לכבוד וחינוך. אם דו קיום הרמוני קיים בכל הסביבות שילדים מתייחסים אליהן, אז הם יגדלו להיות מאושרים וילמדו מספר ערכים אתיים וחברתיים.

שפר את הדו קיום עם משחק סנטה הסודי

כדי לבנות דו קיום חיובי, אתה צריך לעבוד על היחסים הבין אישיים של ילדים. לא רק בבית, אלא גם בבית הספר. עם זאת בחשבון, פעילות שתורמת בצורה חיובית ובצורה ישירה היא סוד סנטה. משחק זה יכול להיות מאוד מועיל הן להורים והן לפרופסורים. למה? כי הוא חושף מידע חשוב לגבי הקשרים שנוצרים בין בני משפחה שונים או חברים לכיתה.

יחד עם זאת, המשחק הזה מאפשר לנו להבין את החזון שיש לילדים לגבי הוריהם, אחיהם, חבריהם לכיתה וכו'. עם זאת בחשבון, המשחק Secret Santa הוא אידיאלי בכל הנוגע ל:

  • טיפוח דו קיום חיובי בתוך קבוצה.
  • שיפור התקשורת והיחסים הבין אישיים.
  • ללמד ילדים להרהר בתכונות החיוביות של אחרים.
  • להיות מודע לתכונות החיוביות של האדם עצמו.

מה כולל המשחק?

הורים או מורים יבחרו בכל יום בחודש דצמבר להציג את הרעיון של משחק סנטה סודי
הורים או מורים יבחרו בכל יום בחודש דצמבר להציג את הרעיון של משחק סנטה סודי.

Secret santa הוא משחק מסורתי שאנשים משחקים במהלך עונת חג המולד. זאת, כמובן, בגלל המסורת של מתן וקבלת מתנות כדרך לחגוג את החג.

כדי לשחק נכון את המשחק, תצטרך לקבוע שני תאריכים ספציפיים. ביום הראשון, הורים או מורים יסבירו כיצד פועלים המשחקים ויאפשרו לתלמידים לצייר שמות. בדייט השני המשתתפים יעבירו כרטיסים או הודעות לאדם שאת שמו ציירו ביום הראשון. כדי להיות יותר ספציפי, להלן השלבים שיש לבצע:

  • הורים או מורים יבחרו בכל יום בחודש דצמבר להציג את הרעיון של משחק סנטה סודי. מטרת המשחק היא שכל משתתף יכין קלף המתאר את התכונות החיוביות של בן משפחה אחר או חבר לכיתה.
  • לאחר מכן, המשתתפים מוציאים שמות מתוך כובע או תיק כדי לגלות למי הם יכינו כרטיס. אסור להם לספר לאף אחד את שמו יש להם.
  • על כל משתתף לחשוב על תכונות חיוביות אחת או כמה לגבי האדם הנדון ולכתוב אותן על כרטיס.
  • במועד מאוחר יותר, קרוב יותר לחג המולד, הילדים ימסרו את הקלפים שלהם ויקראו אותם בקול רם.

"קל לראות את הפגמים אצל אחרים כדי לבקר אותם. מה שקשה זה לראות את המעלות אצל אחרים כדי להעריך אותם".

- בעילום שם -

היתרונות של משחק סנטה הסודי

כפי שאמרנו קודם, יישום המשחק Secret Santa יכול להיות מועיל מאוד. הסיבה לכך היא שהיא ממקסמת את קיומם של מערכות יחסים בריאים ונעימים בין בני אותה משפחה או בית ספר.

במובן זה, כאשר ילדים מקבלים מסרים על תכונותיהם החיוביות, הדבר משפר את ההערכה העצמית ואת התפיסה העצמית שלהם. יתרה מכך, ילדים מרגישים אהובים, מוערכים ורואים אותם על ידי האנשים סביבם ללא צורך במתנות חומריות.

בקיצור, המשחק Secret Santa הוא תרגיל מצוין לפיתוח אינטליגנציה רגשית ושיפור הדינמיקה הקבוצתית.

"חיבה אחראית לתשע עשיריות מכל אושר מוצק ועמיד שיש בחיינו."

- קלייב סטייפלס לואיס -