סולידריות: אחד הלקחים הגדולים ביותר של נגיף הקורונה

המגיפה איתה מתמודד העולם עקב נגיף הקורונה מלמדת את האנושות את אחד השיעורים הגדולים בכל הזמנים
המגיפה איתה מתמודד העולם עקב נגיף הקורונה מלמדת את האנושות את אחד השיעורים הגדולים בכל הזמנים.
היום אנחנו רוצים לדבר על אחד הלקחים הגדולים ביותר של נגיף הקורונה: סולידריות. נכון לעכשיו כל העולם חייב להתאחד כדי להדוף את הנגיף הזה.

המגיפה איתה מתמודד העולם עקב נגיף הקורונה מלמדת את האנושות את אחד השיעורים הגדולים בכל הזמנים. אנו רואים כיצד וירוס זעיר וחסר חשיבות יכול להיות כל כך חזק ונוכח בכל מקום. ולמרות שאיש לא ראה את זה מגיע, המצב העולמי הנוכחי מלמד אותנו על חשיבות הסולידריות.

כולנו, כאזרחי העולם, לומדים ומאשרים שסולידריות בין בני אדם היא המוצא היחיד. אם אנחנו רוצים להתקדם ולהשתפר כחברה, אנחנו צריכים להתאחד ולתמוך אחד בשני.

סולידריות, אחד הלקחים הגדולים ביותר של נגיף הקורונה

חינוך ולמידה הם נושאים שגורמים להרבה מחלוקות. אנשים מתלבטים כל הזמן לגבי היעדים, איך צריך לארגן את החינוך ואיך זה צריך להתקיים.

עם זאת, בשלב זה, יש היבט שהורים ומומחי חינוך מתחילים להסכים עליו. וזה קשור לחשיבות התרגול והניסיון בכל הנוגע ללימוד ידע חדש.

ועם זה בחשבון, המצב שהעולם כולו עובר היום הוא משהו שלעולם לא יכולנו להבין מבלי לחוות אותו בעצמנו. נאלצנו להתמודד עם חוויה קיצונית כדי שנוכל, כבני אדם, להבין באמת את המשמעות של סולידריות. יתרה מכך, אנו יכולים להבין מה משמעות המילה הזו וכיצד היא מועילה לכולנו.

במסגרת תכנית לימודים מגוונת, מחנכים מתעקשים ללמד ילדים ובני נוער שיעורים הקשורים לערכים. ובין הערכים הללו, רעיון הסולידריות הוא יסוד. לכן, המורים מתכננים את השיעורים, השיעורים והסדנאות שלהם מתוך מחשבה על כך. וזה לא נוגע רק לסטודנטים, אלא לחברה בכלל. לעולם לא יכולנו לדמיין שאנחנו הולכים ללמוד על סולידריות בצורה כל כך מעשית וממקור ראשון.

אז כולנו נלמד מניסיון כיצד ליישם את מושג הסולידריות בחיים האמיתיים. בתיאוריה, סולידריות תמיד פירושה תמיכה בלתי מותנית באינטרסים ובסיבות של אחרים... במיוחד אלו במצבים קשים או מסובכים. אבל נגיף הקורונה קירב את הרעיון לבית. זה כבר לא קשור רק לאחרים, זה קשור לכולנו.

מה נגיף הקורונה מלמד אותנו על סולידריות?

אחד הלקחים הגדולים ביותר של נגיף הקורונה
סולידריות, אחד הלקחים הגדולים ביותר של נגיף הקורונה.

כמה מהשיעורים הברורים והגדולים ביותר על סולידריות שמלמד אותנו נגיף הקורונה הם הבאים:

  • כולנו תלויים זה בזה, ולכל מעשה אינדיבידואלי יש השפעה ישירה על אחרים וגם עלינו.
  • אל לנו לזלזל בכוחם של אנשים לעשות דברים ביחד. מדי פעם, זו האסטרטגיה היחידה שתאפשר לנו להגיע ליעד שלנו.
  • אף אחד אינו אינסופי, בן אלמוות, עליון או "הטוב ביותר". ומה שיש לי היום וזה שגורם לי להרגיש בטוח יכול להיעלם בשנייה. מה שכן, זה נכון שבזמן מסוים בחיינו כולנו צריכים את הידיים והמחוות של אחרים כדי להמשיך.
  • עלינו להבין שסולידריות אמיתית חייבת להתבסס על רגישות ואמפתיה. זה בנוי על האפשרות לשפר את חייהם ונסיבותיהם של הנזקקים... ללא קשר לצבע, גיל, יכולת או מצב כלכלי.
  • צבירת סחורות חומריות, כסף, בתים, מכוניות ובגדים היא חסרת ערך. בסופו של דבר, כל מה שאנחנו לוקחים מהחיים האלה הם הזמנים שאנחנו מבלים עם חברים ובני משפחה.

"[סולידריות] אינה תחושה של חמלה מעורפלת או מצוקה רדודה על חוסר המזל של כל כך הרבה אנשים, קרובים ורחוקים כאחד. להיפך, זו נחישות איתנה ומתמשכת להתחייב לטובת הכלל; זאת אומרת., לטובה של כולם ושל כל אדם, כי כולנו באמת אחראים על כולם".

- יוחנן פאולוס השני -

לחשוב על מה שהקורונה מלמדת אותנו

אל מול המגיפה הנגרמת על ידי נגיף הקורונה COVID-19, עלינו לשקף במספר דרכים כחברה... הן באופן אישי והן ביחד. עלינו לחשוב על חשיבות הטיפול בכדור הארץ ובניית מערכת בריאות יעילה לכולם.

יחד עם זאת, עלינו להבטיח את ההגנה על החברים והמגזרים הפגיעים ביותר בחברה שלנו. במילים אחרות, קשישים, ילדים, נכים, עניים וכו'.

יתרה מכך, איננו יכולים להזניח את הביטחון וההגנה של אותם אנשים שפועלים לכיסוי הצרכים הבסיסיים שלנו כאזרחים. לא רק צוות רפואי, אלא גם שוטרים, אוספי אשפה, צוות חנויות מכולת ועוד רבים אחרים.

ללא ספק, הלקח הגדול ביותר שנגיף הקורונה מלמד אותנו הוא סולידריות. אבל עדיין לא עברנו את הבחינה הסופית. לשם כך, כולנו חייבים ללמוד לתמוך אחד בשני, בנסיבות הנוכחיות שלנו ותמיד.

יום אחד, נתגבר על נגיף הקורונה ונחזיר לנו את החופש לנוע. נחדש את האינטראקציות החברתיות שלנו ואת חיי היומיום שלנו. אבל כשזה יקרה, לעולם לא נשכח את מה שלמדנו על סולידריות. ושלא נבודד את עצמנו שוב לעולם - לא רק פיזית, אלא באנוכיות שלנו, חוסר ביטחון, גזענות, חוסר גמישות, אפשרויות ומלחמות חסרות טעם.

שנמשיך, כחברה, לפעול היום ותמיד על בסיס סולידריות. ושנראה שהעולם שהוא מכולם ולמען כולם הוא עולם שבו אנשים צריכים ותלויים זה בזה.