5 טיפים ללימוד נימוסים טובים לילדים

טיפים ללימוד נימוסים טובים לילדים
טיפים ללימוד נימוסים טובים לילדים.
כאמהות, כולנו רוצות שהילדים שלנו יהיו מנומסים ובולטים בנימוסיהם הטובים. במאמר הבא, אנו אגיד לך מה אתה יכול לעשות להפוך את זה למציאות. לקחת הערה!
ללמד ילדים להיות מנומסים זו אחריות חשובה להפליא שיש לנו כהורים. ללא ספק, הבנה ושימוש בנימוסים טובים מספקים לילדים מאפיינים חיוביים כמו אדיבות ואמפתיה כלפי אחרים.

נימוסים טובים גם מקדמים ערך עצמי גדול יותר אצל ילדים וגם הערכה רבה של סביבתם. הורים צריכים להתחיל להנחיל נימוסים טובים מגיל צעיר, וזה צריך להיות חלק מהלמידה היומיומית.

בחברה הטכנולוגית של היום, הוראת נימוסים לילדים היא קריטית מתמיד. ללא ספק, אחת המשימות החשובות ביותר שהורים צריכים להתמודד היא זו של לימוד ילדיהם מיומנויות חברתיות.

ילדים צריכים ללמוד כיצד להתייחס לאחרים בנימוס ולהתחשב בהם ולהתחשב בהם.

5 טיפים ללימוד נימוסים טובים לילדים

הורים צריכים לקחת בחשבון את ההצעות הבאות כאשר מלמדים נימוסים טובים לילדיהם:

1. היו מודל להתנהגות טובה

העצה החיונית הראשונה להוראת נימוסים לילדים היא שאתה מדגמן את ההתנהגות שאתה רוצה לראות. ילדים נוטים לעקוב אחר הדוגמאות שהם רואים במודלים לחיקוי שלהם, אז תנו דוגמה טובה.

יחד עם זאת, עליך לדבר בנימה ידידותית כאשר אתה פונה לילדיך ולאחרים. אם תבקשו מהילדים שלכם לעשות משהו, עשו זאת מבלי לאיים.

לא תמיד קל לתרגל סבלנות. עם זאת, כמבוגר, באחריותך להדגים התנהגות הולמת.

2. רגישות

נימוסים טובים נובעים מתחושת כבוד כלפי אחרים. הדרך לכבוד היא, בעצם, רגישות. אם אתה יכול ללמד את ילדך להיות רגיש ומתחשב באחרים, אז אתה נותן מתנה נפלאה.

השורש של נימוסים טובים הוא כבוד כלפי אחרים, ושורש הכבוד הוא רגישות. רגישות היא אחת התכונות החשובות ביותר שתוכלו להנחיל לילדיכם מגיל צעיר. ילד רגיש יתחשב ברגשות הזולת ובאופן טבעי יהפוך לאדם מנומס.

"חינוך הוא החבר הכי טוב. אדם משכיל זוכה לכבוד בכל מקום. חינוך מנצח יופי ונעורים".
-צ'אנקיה-

3. "בבקשה" ו"תודה"

ללמד ילדים לומר "בבקשה"ו"תודה" הוא הבסיס להוראת נימוסים טובים. המילים הללו, כמובן, הן אבני היסוד של נימוסים טובים. כשהילדים גדלים, הוריהם יכולים לעודד אותם על ידי כתיבת מכתבי תודה - רצוי ביד.

ללמד ילדים לומר "בבקשה" ו"תודה" הוא הבסיס ללימוד נימוסים טובים
ללמד ילדים לומר "בבקשה" ו"תודה" הוא הבסיס ללימוד נימוסים טובים.

מובן מאליו שילדים צריכים ללמוד להגיד תודה כשהם מקבלים מתנה. אבל עלינו גם ללמד אותם להיות מנומסים ולהודות למי שעוזר להם ומשרת אותם.

זה כולל מלצרים ומלצריות, קופאיות, נהגים וכו'. זה כולל גם אמירת תודה לבני המשפחה שעושים עבורם דברים בשגרה.

4. תתחילו לדבר

למד את ילדך את ההרגל לא להפריע, אלא לחכות לתורו לדבר. זו בעיה שכיחה, במיוחד עם ילדים. זה קורה כי הם רוצים לבטא את עצמם ברגע שמשהו נכנס להם לראש.

ילדים הם אגוצנטריים באופן טבעי וזקוקים לתזכורות לא להפריע. חשוב ללמד אותם לחכות לדבר עד שהאדם השני יסיים לדבר.

כדי לעזור לילדיכם ללמוד מיומנות זו, תוכלו להשתמש בתזכורת ויזואלית. לדוגמה, אתה יכול להשתמש בחיה מפוחלצת או בשרביט כדי לציין מתי הגיע הזמן של מישהו לדבר.

5. אל תהיו כוחניים כאשר מלמדים נימוסים

שפה היא יכולת שצריך ליהנות ממנה, לא לכפות עליה. כן, טוב להזכיר מדי פעם לילדיכם לומר "בבקשה" לפני קבלת הבקשה. עם זאת, עליך להימנע מלהיות כוחני או שתלטני.

למעשה, אתה צריך להיות זהיר. ילדים יכולים בקלות להתעייף מהמילים האלה עוד לפני שהם לומדים את משמעותן. עדיף להיצמד לתזכורות עדינות מדי פעם, ושוב, לדגמן את ההתנהגות שאתה רוצה לראות. זה יהיה הרבה יותר יעיל מאשר נדנוד מתמיד.

אל תהפכו את המילה "בבקשה" לתנאי להיענות לבקשותיו של ילדכם. במילים אחרות, אמירת "בבקשה" היא לא מילת הקסם להשגת מה שהם רוצים, אלא חלק חשוב בהיותם מנומסים.

כך תעבדו ביעילות את המילים הללו לתוך אוצר המילים של ילדכם באופן טבעי, מבלי ליצור רושם שהשימוש בהן מזכה את ילדכם בתגמול.

לבסוף, ברצוננו להזכיר לכם שאתם צריכים הרבה סבלנות כאשר מלמדים ילדים להיות מנומסים. ללא ספק, זה משהו שתצטרכו לעבוד עליו כל יום על מנת להשיג תוצאות.

עם זאת, אנו בטוחים שתשמחו שעשיתם את המאמץ!