יתרונות וחסרונות של חיתולי בד

אין כמעט הבדל בין חיתולי בד לחיתולים חד פעמיים
לגבי גודל, אין כמעט הבדל בין חיתולי בד לחיתולים חד פעמיים.

חיתולים חד פעמיים היו הבחירה הראשונה עבור ההורים בעשורים האחרונים. עם זאת, יש עוד אפשרות זולה יותר שהיא ידידותית יותר לסביבה. אנחנו מדברים על חיתולי בד, ששימשו פעם את האמהות והסבתות שלנו, ועוצבו עבורנו מחדש במאה ה-21.

המשך לקרוא וגלו את כל סוגי חיתולי הבד השונים הזמינים, יחד עם היתרונות והחסרונות שלהם.

סוגי חיתולי בד

לגבי גודל, אין כמעט הבדל בין חיתולי בד לחיתולים חד פעמיים. שני הסוגים מסווגים לפי גילו ומשקלו של התינוק. עם זאת, אנו יכולים גם לסווג חיתולי בד באופן הבא:

  • פלנל: אלה רכים במיוחד, ובדרך כלל מגיעים עם כפתורים או תפס להדק אותו.
  • סוג מתקפל: אלה מורכבים ממספר שכבות, המשפרות את יכולת הספיגה שלהן. הם קצת יותר עבים מהשאר.
  • שטוח או מעוצב: הראשון הוא פשוט פיסת בד שמחוברת עם אטבים מאחור; האחרון דומה אך בעל צורה מעוקלת יותר כדי להתאים טוב יותר לגוף התינוק.
  • חיתול מתכוונן: צורתו דומה מאוד לזו של חד פעמי. יש לו מותניים אלסטיות ורוכסן.
  • ניתן למילוי חוזר: הדגם המוזר הזה מכיל פתח להוספת הסופג. היתרון העיקרי שלו הוא שהוא מתייבש מהר יותר מאחרים.

לכל הדגמים הללו מאפיין אחד משותף: הם מגיעים עם מגן, שתפקידו למנוע את העברת הלכלוך אל הבגדים. אלו, כמו חיתולים רגילים, מגיעים גם בגדלים שונים ועם סוגים שונים של סגירות.

יתרונות חיתולי בד

היתרון הראשון הוא החשוב מכולם לגבי חיתולים: עלות. חיתולי בד חסכוניים יותר מחד-פעמיים, שמחירם עלה משמעותית בשנים האחרונות.

כמובן, אתה צריך לשלם יותר בהתחלה כדי לקנות אותם. אבל מכיוון שאתה יכול להשתמש בהם שוב ושוב, הם בסופו של דבר יהיו הרבה יותר זולים בטווח הארוך. אתה תעבור מקניית מאות חיתולים חד פעמיים לכ-30 או 40 חיתולים מבד בלבד בזמן שהקטנה שלך צריכה אותם.

בנוסף, חיתולים אלה שימושיים מאוד כדי להילחם בגירויים בעור אצל תינוקות, במיוחד ביילודים. אחת הסיבות לכך היא שהם מכילים פחות כימיקלים. הם גם גורמים פחות לשפשוף כי הם רכים יותר. וגם, מכיוון שהם סופגים פחות, הם מוחלפים בתדירות גבוהה יותר במהלך היום.

ישנו גם יתרון נוסף שאינו קשור ישירות לבריאות ילדכם. אנו נתרום תרומה עצומה לרווחת הסביבה. מומחים מעריכים כי תינוק יכול להשתמש ביותר מאלפיים קילו של חומר בלתי מתכלה בצורת חיתולים עד להשגת שליטה בשלפוחית השתן שלו.

חסרונות של חיתולי בד

חיתולים חד פעמיים הם מאוד פרקטיים וסופגים יותר מחיתולי בד
חיתולים חד פעמיים הם מאוד פרקטיים וסופגים יותר מחיתולי בד.

החיסרון העיקרי של חיתולי בד הוא שבאופן הגיוני אנחנו צריכים לשטוף אותם מעת לעת. עם זאת, בניגוד למה שאתה עשוי לחשוב, רק מעט מים וסבון ניטרלי יהפכו אותם לשמישים שוב. אין צורך להשתמש בכל סוג של חומר ניקוי מיוחד, במיוחד לא אקונומיקה.

אבל כאן יש לנו נושא שנוי במחלוקת. האם בעולם שבו מים מועטים יותר ויותר, האם עלינו להשתמש בהם כדי לכבס חיתולים? על השאלה הזו מדברים יותר ויותר בוויכוח על החיתולים.

מה גם שחיתולי בד שלא מגיעים עם ספיגה טובה ידלפו לחות ופסולת. כתוצאה מכך, כמעט כל הבגדים של התינוק יצטרכו להחליף, וכנראה יצטרכו לרחוץ אותו.

" חיתולי בד דורשים השקעה בהתחלה, אבל בגלל שאתה יכול לעשות בהם שימוש חוזר, הם בסופו של דבר סבירים יותר בטווח הארוך"

חיתולי בד לעומת חיתולים חד פעמיים

חיתולים חד פעמיים הם מאוד פרקטיים וסופגים יותר מחיתולי בד. אז למרות שהם יקרים, זה גם נכון שהם נשארים יבשים יותר.

הכישלון העיקרי של חיתולים חד פעמיים קשור להשפעתם על הסביבה, כפי שהזכרנו קודם. זה ברור הן מתהליך הייצור שלהם, שבו צורכים משאבי טבע רבים, והן לסילוקם לאחר מכן.

כרגע אי אפשר למחזר אותם, למרות שמפותחים שיטות לעשות זאת, וההתפרקות שלהם איטית ביותר.

בקיצור, הכל מסתכם בשאלה של העדפות, נסיבות אישיות ועלות. כל הורה יעריך ויבחר את האפשרות שהוא או היא חושבים הכי טוב.

עם חיתולי בד אנחנו בהחלט יכולים לחסוך כסף ולשמור על איכות הסביבה. אבל, יחד עם זאת, נצטרך להקדיש יותר זמן ומאמץ בשמירה על ניקיון החיתולים ובהחלפת התינוק בתדירות גבוהה יותר.