היתרונות והחסרונות של חיתולי בד לשימוש חוזר

הידוע גם בשם חיתולי בד רב פעמי
שגשוג בחיתולים לשימוש חוזר, הידוע גם בשם חיתולי בד רב פעמי, נמצא במגמות ברחבי העולם.
כשזה מגיע להחלטה אם להשתמש בחיתולים חד פעמיים או רב פעמי, מדובר על יותר מסתם פרקטיות. אתה גם צריך להתחשב בעור הקטן שלך.

שגשוג בחיתולים לשימוש חוזר, הידוע גם בשם חיתולי בד רב פעמי, נמצא במגמה ברחבי העולם. למרות שהם עשויים להיראות יקרים כאשר אתה רוכש אותם לראשונה, הם מהווים חיסכון משמעותי לאורך זמן. זו אחת הסיבות העיקריות לכך שחלק מההורים מחליטים לפחות לנסות אותם.

היתרונות של חיתולי בד רב פעמי קשורים ליותר מסתם חיסכון כספי. עם זאת, יש להם גם חסרונות.

להלן, נדון בכמה מהיתרונות והחסרונות של חיתולים אלו כדי שתוכלו לשפוט בעצמכם.

המאפיינים של חיתולי בד

חיתולי בד עשויים משילוב של חומרים מתכלים. שלא כמו חיתולים חד פעמיים נפוצים, חיתולים לשימוש חוזר שוללים לחלוטין את השימוש בניחוחות סינטטיים ומוצרים כימיים. הם לא רק מפחיתים את ההשפעה על הסביבה, אלא גם עדינים יותר על עור התינוק שלך.

אז אילו חומרים מתכלים אנחנו יכולים למצוא בחיתולי בד לשימוש חוזר? עיסת במבוק, מיקרו פליס (סוג של פוליאסטר רך), פוליאוריטן, כותנה וכו'.

באופן כללי, הבד הנוגד את עורו של התינוק הוא מיקרו פליס בעוד השכבה החיצונית מורכבת מפוליאוריתן עמיד למים. בין שתי השכבות הללו עוברים בדים סופגים כמו כותנה, במבוק, קנבוס או מיקרופייבר.

מאפיינים נוספים של חיתולי בד:

  • חיתולי בד מתכווננים ונפתחים ונסגרים בצורה דומה לחיתולים חד פעמיים: עם סקוטש או צמדנים.
  • הם רכים יותר מחיתולים חד פעמיים נפוצים הודות לבדים הרכים בהם נעשה שימוש, במיוחד במבוק.
  • הם סופגים לחות טוב מאוד ואינם מחזיקים ריחות הודות לעובדה שבמבוק מכיל חומרים אנטיבקטריאליים.
  • חיתולים לשימוש חוזר מאפשרים לעור התינוק לנשום. כך הם נותנים לתינוקות להרגיש רעננים ונוחים גם בקיץ וגם בחורף.
  • הם היפואלרגנים, כלומר הם מושלמים לעור רגיש.
  • הם קלים לשימוש, ואין צורך בהרתחה. אתה פשוט שוטף אותם במכונת הכביסה. לאחר הניקוי, ניתן לייבש אותם במייבש או על קו הכביסה.
  • חיתולי בד מגיעים במגוון צבעים ועיצובים.

אז מה מייחד את חיתולי הבד המודרניים מהסמרטוטים האלה שהסבתות שלנו השתמשו בהן כדי לעטוף את הקטנים שלהן לפני שנים? ראשית, נתחיל במה שמשותף להם.

כמו אותם חיתולי בד מיושנים, גם החיתולים הניתנים לשימוש חוזר של היום ניתנים לכביסה. עם זאת, בעידן מכונות הכביסה, הם דורשים הרבה פחות זמן ומאמץ לתחזוקה.

יתרה מכך, ניתן אפילו לבחור בחיתולי בד עם תוספות חד פעמיות מתכלות. במקרה זה, פשוט לוקחים את התוסף המלוכלך ושוטפים אותו, או מוסיפים לקומפוסט, לפי האינדיקציות של כל מותג.

הפופולריות העולה של חיתולי בד מתרחשת במקביל לזו של רפידות מחזור נשיות לשימוש חוזר. נשים ברחבי העולם נוטשות רפידות וטמפונים מסחריים ובוחרות באופציה בת קיימא יותר.

רפידות בד לשימוש חוזר מאפשרות לנשים להשתלט על המחזורים שלהן, לדאוג לסביבה ולחסוך כסף.

היתרונות של חיתולי בד לשימוש חוזר

חיתולים אקולוגיים ומוצרים נשיים הם חלק מהמודעות הגוברת לחשיבות של כל מעשה אינדיבידואלי ויומיומי. אמהות ואבות החלו להעריך את מספר החיתולים החד פעמיים שהם זורקים על בסיס שבועי, חודשי ושנתי.

היתרונות של חיתולי בד לשימוש חוזר
היתרונות של חיתולי בד לשימוש חוזר.

באשר לעיצוב, ישנן מספר "מערכות" חיתולי בד לבחירה. לכל מערכת יש את היתרונות והחסרונות שלה, בהתאם לצרכים ולהעדפות של כל משפחה.

חיתולי בד ניתנים להתאמה, כלומר הם כמעט בגודל אחד מתאים לכולם. במילים אחרות, חיתולי בד גדלים עם תינוקך ומלווים אותו עד לאימון בסיר.

הבדים החלקים מעניקים לתינוקות יותר חופש להתנייד, מכיוון שהם מסתגלים בעדינות לעור הקטן שלכם. ואם אתם מודאגים מכביסה מתמדת, מצאו הקלה בעובדה שהשכבות הפנימיות של חיתולי הבד סופגות מאוד. למעשה, הם אפילו יותר סופגים מחפצים חד פעמיים.

רמת הספיגה הגבוהה של חיתולי בד בשילוב עם הרכות שלהם מגינה על עור תינוקך. משמעות הדבר היא שהסיכוי לקטן שלך לפתח תפרחת חיתולים נמוכה בהרבה. העובדה שחיתולי בד נקיים גם מכימיקלים קשים שעלולים לגרות את עורו של תינוקך היא גם יתרון מרכזי.

החסרונות של חיתולי בד לשימוש חוזר

אמהות ואבות רבים נרתעים מהמחשבה על שטיפת החיתולים של ילדם. בעוד שכביסת חיתולי הבד של היום דורשת הרבה פחות זמן ומאמץ מבעבר, זו עדיין יכולה להיות משימה יומיומית לא נעימה.

בעוד ששטיפת חיתולי בד אכן לוקחת קצת זמן, אם באמת תנתח את המצב, סביר להניח שתראה שהם שווים את זה. אם לא משהו אחר, אתה תטפל בעור התינוק היקר שלך.

מנקודת מבט כלכלית, חיתולי בד לשימוש חוזר הם לא בדיוק זולים. עם זאת, בטווח הארוך, ההשקעה תמיד תצא לטובתך.

אם יש לכם ספק, הוציאו מחשבון והשוו את העלויות של סוג אחד לשני. אתה תבין כמה אתה באמת חוסך עם חיתולי בד.

זכור כי אתה יכול גם לבחור להשתמש בשילוב של חיתולי בד חד פעמיים. לדוגמה, אתה יכול להשתמש בחיתולי בד בבית, ולהשתמש בכלים חד פעמיים בזמן שאתה בחוץ. כמו כן, אם אתה משתמש במעון או בייביסיטר, ייתכן שהם יעדיפו להשתמש בציוד חד פעמי.

חיתולי בד עשויים להיראות מרתיע בהתחלה. עם זאת, עם הזמן, תגיעו למסקנה שעדיף לא להיות תלוי במוצרים מסחריים מלאים בכימיקלים מזיקים.

ואחרון חביב, חיתולים לשימוש חוזר זמינים במגוון אינסופי של צבעים ועיצובים. אתה וילדיך בטוח תתאהבו באפשרויות.