גידול ילדים בביקוש גבוה

המטרה של ילדים בביקוש גבוה היא למשוך את תשומת הלב של ההורים והמבוגרים
המטרה של ילדים בביקוש גבוה היא למשוך את תשומת הלב של ההורים והמבוגרים.
העלאת ילדים בביקוש גבוה יכול להיות מתיש. במאמר זה תלמדו על דרכים לעזור להתמודד עם מצב זה. תמשיך לקרוא!

זה נורמלי שילדים צעירים יהיו מאוד תובעניים ומתמידים. עם זאת, כאשר מגדלים ילדים בביקוש גבוה, זה יכול להרגיש כאילו הם אף פעם לא מרוצים, לא משנה מה אתה עושה, והם כל הזמן דורשים את תשומת הלב שלך, מבלי לתת לך הפסקה.

מה המאפיינים של הילדים האלה? מה ההורים צריכים לדעת כשמדובר בגידול ילדים בביקוש גבוה? איך הם יכולים לעזור להתמודד עם המצב הזה?

מאפיינים של ילדים בביקוש גבוה

לילדים עם ביקוש גבוה יש טמפרמנט קשה והם מאוד תובעניים עם הוריהם. המאפיין העיקרי של ילדים אלו הוא שהם דורשים כל הזמן את תשומת הלב של הוריהם ושל מבוגרים אחרים. לפיכך, גידול ילדים בביקוש גבוה הוא מתיש.

ילדים אלו זקוקים למגע פיזי מתמשך. לכן, זה נפוץ שהם מגלים חרדת פרידה. ילדים אלה נבהלים בקלות. לפיכך, הם לא אוהבים להיות לבד.

עם זאת, למרות מזגם הקשה, לרוב הם גם ילדים רגישים מאוד. מסיבה זו, הורים צריכים להיות זהירים במיוחד כאשר הם מדברים על ילדם, מכיוון שהם נוטים להיות די קשובים לביקורת.

למה הם כל כך תובעניים?

מה ההורים צריכים לדעת כשמדובר בגידול ילדים בביקוש גבוה
מה ההורים צריכים לדעת כשמדובר בגידול ילדים בביקוש גבוה?

לדברי הפסיכולוגית הקלינית Ursula Perona, הדרישות של הילד אינן גחמות. ילדים אלה תובעניים מאוד מכיוון שהם דורשים יותר תשומת לב, חיבה ומגע עם מבוגרים.

פרונה מתעמק בכמה מתיש יכול להיות גידול ילדים עם ביקוש גבוה. בנוסף, היא מסבירה שדרישותיהם לתשומת לב לא צריכות תמיד להיות מסופקות על ידי דמויות התקשרות. למעשה, היא מעודדת להיות מקור תמיכה, שכן מה שהילד צריך במיוחד הוא תשומת לב מתמשכת של מבוגרים.

"הילדים האלה מצפים להבנה, חיבה, שבחים ואישור גם כשהם טועים. הם מאמינים שאנשים אחרים קיימים כדי לגרום להם להרגיש טוב. אף פעם אין מספיק כדי למלא אותם. הם מרגישים שהחיים שלהם לא הוגנים באופן עמוק אם הם הרצון של הרגע אינו מגיע. אם לא יאושרו ללא הרף, הם עלולים להידרדר לחרדה, דיכאון ובושה".

-לין נמקה -

איך להתעמת עם ילדים בביקוש גבוה

כפי שכבר הסברנו, הדרישות של ילדים בביקוש גבוה אינן גחמות. במקום זאת, הטמפרמנט והאופי שלהם משחקים תפקיד. לכן, הדרך שבה אתה צריך לגשת לחינוך שלהם היא ללמד אותם איך לנהל את הדרישות שלהם.

  • לדעת לקבל "לא" כתשובה. מכיוון שהם צעירים מאוד, ילדים צריכים ללמוד שהם לא יכולים להשיג את כל מה שהם רוצים ושהדחייה היא חלק מהחיים. תן לילדך להבין שחלק מהדרישות שלו יתקבלו היטב בהזדמנויות מסוימות, אך לא תמיד.
  • תשאל, לא תדרוש. עליכם להבין שילדים זקוקים לתשומת לב וטיפול ושאינסטינקט ההישרדות שלהם מתריע בפניהם שהם תלויים בך. ככל שהילד צעיר יותר, כך הוא יהיה תובעני יותר. עם זאת, עליהם להבין שהם חייבים לבקש את תשומת לבכם ולבקש מכם את רצונותיהם וצרכיהם בצורה מנומסת ומכבדת (באמצעות בבקשה ותודה). תן להם לדעת שהם חייבים לשנות את הטון שלהם.
  • נסה להימנע מהתלוננות או לשון הרע כשהם יכולים לשמוע אותך. אתה חייב להיות זהיר מאוד עם הערות כגון "די היה לי מספיק" או "הילד הזה הוא בלתי אפשרי". כפי שמזהיר פרונה, קיים סיכון של נבואה שמגשימה את עצמה.
  • הראה תשומת לב מיוחדת לילדך כאשר הוא מתנהג כראוי. המטרה של ילדים בביקוש גבוה היא למשוך את תשומת הלב של ההורים והמבוגרים. לפיכך, אם הם יבינו שהם מקבלים את תשומת הלב שלך כשהם מתנהגים יפה, הם ימשיכו לעשות זאת.
  • אל תיכנע לדרישות שלהם. שימוש בטכניקת הרשומות השבורות, אדישות או יצירת הסחת דעת הן כמה מהדרכים הטובות ביותר להימנע מלהיכנע לילדים בביקוש גבוה.

העלאת ילדים בביקוש גבוה יכול להיות מאוד מתסכל והוריהם כנראה ירגישו אשמה לפעמים. הם חושבים שזה בגלל שהם מפנקים אותם יותר מדי או בגלל שהם עושים משהו לא בסדר, כשזה פשוט האופי והאישיות של הילד.

פופולריים