תחילתם של חיים חדשים: מתי זה קורה?

תחילתם של חיים חדשים: זרע וביצית
תחילתם של חיים חדשים: זרע וביצית.
עבור רבים, תחילתם של חיים חדשים מתרחשת ברגע ההתעברות. עבור אחרים, זה מתחיל כאשר אמא מרגישה את הרפרופים בבטן. יש אפילו הטוענים שהחיים מתחילים כשאדם נולד.

מי לא רוצה לדעת איך היו דקות, שעות וימי החיים הראשונים שלו בבטן אמו? זה משהו שמרתק מדענים שרוצים להבין את הפרטים הקטנים שמתרחשים מההתעברות ועד הלידה. ההתחלה של חיים חדשים היא, ללא ספק, משהו מדהים.

תחילתם של חיים חדשים: זרע וביצית

מעבר לרעיון הקסום והאידילי של תחילת חיים חדשים, ישנן "דרישות" מסוימות שצריכות להתקיים כדי שזה יתרחש. לדוגמה, צריך להיות ביצית וזרע. יתר על כן, יש לבצע הפריה, כמו גם השתלה מוצלחת של העובר ברחם.

היום אנחנו רוצים להסתכל מקרוב על תהליך זה, מכיוון שמשימת הזרע היא די מסובכת. כדי לייצר התעברות, הזרע חייב לעזוב את הנרתיק, לעלות דרך צוואר הרחם ולעבור דרך חלל הרחם. לבסוף, עליהם להגיע לחצוצרות ולבוא במגע עם הביצית של האישה.

אבל זה לא הכל. כעת זרע חייב לפרוץ את השכבה החיצונית של הביצית על מנת להפרות אותו. כל זה, לפני שזרע נוסף יגיע לשם ראשון!

וכמובן, זה לא כאילו הזרע מתאמן במשך חודשים כדי להיות המהיר ביותר. במקום זאת, ישנם גורמים נוספים המובילים לזכייה של זרע ב"פרס הגדול!" הביצית שולחת סימני ריח מסוימים כדי להנחות את הזרע בדרך הנכונה כדי להגיע ליעדו .

הפריה

גם ברגע שהביצית והזרע נפגשים, הפריה היא תהליך נוסף שדורש יכולות מסוימות. כדי שזה יקרה, נדרשת עבודת צוות.

מספר זרעונים מנסים במקביל לחדור לשכבת ההגנה של הביצית, המכונה zona pellucida - זרע בר מזל אחד יצליח לפרוץ ולהפרות את הביצית.

אבל רגע - יש עוד יותר. כדי לייצר חיים חדשים, השתלה חייבת להתרחש כעת. לאחר השלמת תהליך ההפריה, הביצית תבלה את 5 הימים הבאים בדרכו לאט אל הרחם, שם היא תתחיל לקנן. תהליך זה יהיה תלוי ברמות ההורמונים השונים, כמו פרוגסטרון ואסטרוגן, שהעובר מייצר.

אם הכל ימשיך כמו שצריך, ההריון יימשך וכעבור כ-40 שבועות, תינוק ייוולד. עם זאת, במהלך הזמן הזה, האורגניזם החדש יתפתח ויגדל עד פי מאות מגודלו תוך מספר שבועות בלבד.

"משימת הזרע היא די מסובכת. כדי לייצר התעברות, הזרע חייב לעזוב את הנרתיק, לעלות דרך צוואר הרחם, לעבור דרך חלל הרחם. לבסוף, עליהם להגיע לחצוצרות ולבוא במגע עם הביצית של האישה".

אז מתי בעצם מתחילים חיים חדשים?

ההתחלה של חיים חדשים היא, ללא ספק, משהו מדהים
ההתחלה של חיים חדשים היא, ללא ספק, משהו מדהים.

השאלה הזו היא למעשה די שנויה במחלוקת, והתשובה תלויה במי אתה שואל. הקהילה המדעית אומרת דבר אחד, והקהילה הדתית אומרת משהו אחר.

לפי הביולוגיה, כאשר הפריה מתרחשת בין ביצית לזרע, נוצר יצור חי חדש. לאורגניזם הזה כבר יש DNA משלו. זהו תא בעל מבנה גנטי ייחודי משלו, שונה מזה של ההורים.

הישות החדשה הזו - העובר - מתחלקת לשני תאים, אחר כך ארבעה, אחר כך שמונה וכן הלאה, ולבסוף יוצרים אורגניזם שלם ומובנה. כל עוד התפתחותו תמשיך ללא הפרעה, היא תמשיך לגדול ולהתפתח עד שתהפוך לאדם.

נקודות מבט שונות על תחילתם של חיים חדשים

היצור הקטנטן הזה, העובר, כבר שייך למין האנושי, בהתחשב בכך שהוא מגיע משני בני אדם ו"לוקח" מידע גנטי מכל אחד. אז אז, חיים חדשים, לפי המדע, מתחילים ברגע ההפריה. הכנסייה הקתולית ומוסדות דתיים אחרים קובעים זאת.

עם זאת, יש הרבה קבוצות אחרות שלא מסכימות עם התיאוריה הזו. לדוגמה, כשזה מגיע לאסלאם, עובר יכול להיחשב כאדם רק לאחר שהוא מגיע ל-120 יום.

לפני כן, לפי אמונה זו, אין לעובר נשמה. לפני ואחרי נקודה זו, הפלה מותרת רק אם נשקפת סכנה לחיי האם.

כמו כן, חשוב לקחת בחשבון סוגיות משפטיות מסוימות. במדינות רבות, לאנשים יש זכויות מרגע לידתם, ולא לפני כן.

אז, במהלך ההיריון, תינוקות שטרם נולדו "מיוצגים" על ידי אמהותיהם. זה משנה את התרחיש לחלוטין, שכן האורגניזם ברחם האם אינו נחשב לחיים עד שהוא נולד.

לסיכום, נוכל לומר שיש שלוש תיאוריות עיקריות ביחס לרגע בו מתחילים החיים:

  • 1. מרגע ההתעברות.
  • 2. לאחר 3 חודשי הריון.
  • 3. ברגע שנולד תינוק.

לסיכום, חשוב לציין שהחיים נפלאים. הנס שמתרחש לאחר כל כך הרבה מאמץ של הביצית והזרע הוא באמת מדהים.