איך להתמודד עם אהבת העשרה הראשונה של ילדך?

פחדים אלו עלולים לצאת מכלל שליטה כאשר האהבה הראשונה של ילדנו בגיל ההתבגרות מופיעה
פחדים אלו עלולים לצאת מכלל שליטה כאשר האהבה הראשונה של ילדנו בגיל ההתבגרות מופיעה.
אהבת העשרה הראשונה של מישהו יכולה לגרום לו להרגיש על גג העולם, או בביב. אבל בכל מקרה, זה בהחלט גורם לזה להדגיש את כולנו. תפקידנו כהורים יהיה כה חשוב בסיוע למתבגר שלנו בחוויה זו.

גיל ההתבגרות הוא תקופה של שינויים גדולים, וזה קשה גם להורים. לראות את הקטן שלנו מתחיל להיות כל כך עצמאי יכול להפעיל את כל האזעקות, אינסטינקט ההגנה והפחד שהוא או היא יסבול. פחדים אלו עלולים לצאת מכלל שליטה כאשר האהבה הראשונה של ילדנו בגיל ההתבגרות מופיעה.

אהבת העשרה הראשונה של ילדנו

עם בוא גיל ההתבגרות, צעירים חווים שינויים ברמה הפיזית והפסיכולוגית כאחד. זה שלב חיוני. הם יפגשו פנים אל פנים, בפעם הראשונה, עם רגשות ותחושות מורכבות שלא נאלצו להתמודד איתם מעולם.

בגיל ההתבגרות, הרגשות מוגברים ונחווים בעוצמה רבה. לכל אירוע קטן בחייו של צעיר יש השפעה חזקה על מצבו הפנימי ועל תפיסת החיים שלו. זו בדיוק הסיבה שהאהבה הראשונה שלהם בגיל העשרה היא כל כך חשובה.

למרות העובדה שהם בדרך כלל רומנים קצרי טווח, חוויה זו תהפוך לנקודת ההתייחסות שלהם למערכות יחסים עתידיות. במקרים רבים, זו תהיה גם החוויה המינית הראשונה של ילדנו. מסיבה זו, תהיה לכך השפעה על הבנתם את האינטימיות.

אהבת העשרה הראשונה של ילדנו
אהבת העשרה הראשונה של ילדנו.

יתר על כן, סוג ואיכות הקשר שהם מקימים ישפיעו על ההערכה העצמית שלהם, על מצבם הנפשי ואפילו על טעמם. זוגיות טובה יכולה להעצים את הילד שלנו. זה יכול לעזור להם להתבגר ולהביא להם יתרונות גדולים.

מצד שני, מערכת יחסים חסרת כבוד ואף פוגענית יכולה לפגוע בדימוי העצמי שלהם ולהסב להם סבל רב.

למד אותם לעוף ולסמוך על הכנפיים שלהם

כהורים, כולנו בוודאי נזכור את שם האהבה הראשונה שלנו בגיל ההתבגרות. אנחנו גם זוכרים את החותם שהותירה מערכת היחסים בחיינו. ובדיוק בגלל זה פחד וספק יכולים להציף אותנו כשאנחנו מבינים שהילד שלנו הגיע לרגע החשוב הזה בחייו.

אנחנו יודעים שמרגע זה ואילך, הקטן שלנו יצטרך להתמודד עם רגשות עזים כמו קנאה, אכזבה וחוסר ביטחון. אנחנו גם נפחד מהם להתנסות במין מוקדם מדי או מהתעללות במערכת היחסים. במילים פשוטות, אנו נפחד שאדם אחר זה יפגע בדרך כלשהי בישות היקרה ביותר בחיינו.

עם זאת, חשוב מאוד שבבוא הזמן ההורים יוכלו לקחת צעד אחורה ולתת לילדם לעבור את החוויה. אתה פשוט צריך לסמוך על כך שהנחלת להם חינוך טוב, מוסר, ערכים וכלים שיעזרו להם באהבתם המתבגרת הראשונה.

זה לא רעיון טוב שהורים יתערבו יותר מדי בקשר. עם זאת, הם צריכים להיות שם כדי לספק הדרכה ותמיכה בעת הצורך. הערכה עצמית חזקה היא הכלי הטוב ביותר לחיים, אך תמיכה ותחושת שייכות משפחתית יכולה לעזור לאדם צעיר להתמודד עם מצבים קשים.

איך להתמודד עם אהבת העשרה הראשונה של ילדך

  • הישאר בשליטה. יכול להיות שאתה לא אוהב את האדם שילדך בחר. אתה עלול להיות מוטרד כשתגלה כמה מההחלטות שהם קיבלו. עם זאת, נסה לא לאבד שליטה על הרגשות שלך - אל תשפוט, תצעק או תציק לילדך. אתה רוצה שהם ירגישו שהם יכולים לסמוך עליך, ושהם מרגישים שהם יכולים לבוא אליך לעזרה. כדי לעשות זאת, אתה צריך להראות להם הבנה ותמיכה.
  • שוחח עם ילדך על המשמעות של אהבה וסקס. הזכירו לילדכם שמערכת יחסים תמיד צריכה להיות מכבדת, מאוזנת ומספקת. הדגישו שבזוגיות בריאה, אין מקום לאלימות מכל סוג שהוא, ושלא תעמוד לצד מי שפוגע בך.
    תוביל בדוגמה. אם ילד רואה מערכת יחסים לא מתפקדת בין שתי דמויות ההתקשרות העיקריות שלו, אז קל יותר לחזור על כך בחייו שלו. נסו להיות מודל של אהבה עצמית, כבוד וסובלנות.
  • קבע כללים עקביים. למרות שיש להם כעת חבר או חברה, אסור לנו לאפשר להם להזניח את החובות והאחריות שלהם. מסיבה זו, עלינו להבטיח שכדי לראות את הבן/חברה שלהם, הם יצטרכו להשלים את כל עבודתם בבית הספר ותפקידי הבית.
  • למד אותם לנהל את הזמן שלהם. עדיף לשמור על אותם לוחות זמנים והרשאות שהיו להם לפני שהתחילו לצאת עם הבן/חברה שלהם. חשוב שבני הנוער יחלקו את זמנם בין חברים, תחביבים ובן זוגם. הדגישו בפניהם את החשיבות של לא לוותר על המהות שלהם או לוותר על תחומים אחרים בחייהם עבור אף אחד.

פופולריים