איך בוחרים חלב פורמולה?

וזו הסיבה שיכולה לקחת לך שעות לבחור חלב פורמולה
הסופרמרקטים מלאים בפורמולה לתינוקות, וזו הסיבה שיכולה לקחת לך שעות לבחור חלב פורמולה.
הסופרמרקטים מלאים בפורמולה לתינוקות, וזו הסיבה שיכולה לקחת לך שעות לבחור חלב פורמולה. איך מחליטים? המשך לקרוא לקבלת טיפים מועילים!

הגעתו של תינוק חדש מביאה הרבה שמחה, ספקות ואתגרים. יילודים צריכים להאכיל כל כמה שעות, מחלב אם או חלב פורמולה. אבל מה ההבדלים בין סוגי חלב הפורמולה? איך כדאי לבחור חלב פורמולה? המשיכו לקרוא כדי לגלות עצות מועילות.

המלצות רשמיות

ארגון הבריאות העולמי (WHO) ממליץ על הנקה בלעדית ולפי דרישה במהלך ששת החודשים הראשונים לחייו של התינוק. לאחר זמן זה, הם ממליצים להכניס בהדרגה מזונות אחרים תוך כדי הנקה עד לגיל שנתיים ומעלה.

נתונים רשמיים על חלב אם וחלב פורמולה

מחקר של כתב העת של איגוד הדיאטה האירופי ניתח שינויים בגישה של הציבור לגבי האכלה של יילודים בין השנים 1999 ו-2003. הנתונים שהמומחים השיגו הראו כי 25% מהנשאלים סבורים כי חלב פורמולה טוב כמו חלב אם. תוצאה זו ייצגה עלייה בהשוואה ל-14% שנרשם באותו מחקר ב-1999.

על פי נתוני המכון הלאומי הספרדי לסטטיסטיקה, במדינה זו, ההנקה גוברת על פני הנקה מעורבת והאכלה מלאכותית במהלך שלושת החודשים הראשונים לחייו של התינוק.

המגמה משתנה לאחר שישה חודשים, כאשר רק 24.72% מהנשים ממשיכות להניק את תינוקיהן. באותה תקופה, האכלה מלאכותית צוברת פופולריות, המייצגת 61%, בעוד שהאכלה מעורבת מייצגת 14%. ייתכן ששינוי זה נובע משילוב של אמהות טריות בסביבת העבודה שלהן.

מאפייני חלב אם

חלב אם הוא נוזל חי המשתנה ומתאים לצרכי התינוק. חלב האם מיד לאחר הלידה ידוע כקולוסטרום, שהוא צהוב. חלב זה מכיל את כל מה שהתינוק צריך בימים הראשונים. לאחר מכן, החלב הופך לבן יותר, מיוצר בכמות גדולה יותר ובעל מרקם קליל יותר. זה ידוע בשם חלב בוגר.

חלב אם מכיל את כל הדרוש שיילוד צריך כדי לגדול. בנוסף לאספקת מאקרו-נוטריינטים ומיקרו-נוטריאנטים, הוא מכיל תרכובות נוספות המקדמות את התפתחות המערכת החיסונית של היילוד.

איך כדאי לבחור חלב פורמולה
איך כדאי לבחור חלב פורמולה?

בזמן הנקה של האם, עליה להגביר את צריכת הקלוריות שלה (פרט לאלכוהול). היא חייבת לשקול שהצרכים הקלוריים שלה ממשיכים לעלות, וזו הסיבה שזה לא הזמן להגביל את הקלוריות.

אחד הפחדים הגדולים ביותר של אמהות מניקות שצריכות לקחת תרופות לעתים קרובות הוא האם התרופות משפיעות על איכות החלב שלהן. אתה יכול לבדוק בדף אינטרנט כדי לראות אם התרופה שאתה לוקח תואמת להנקה.

מאפייני חלב פורמולה

חלב פורמולה מכיל את כל מה שיילוד צריך כדי לגדול ולהתפתח. כולם בטוחים ומוסדרים על ידי חוק המזון, התרופות והקוסמטיקה הפדרלי, 21 USC 321 ואילך, ותקנות ה-FDA המיישמות את החוק.

לגבי הרכבו, אין הרכב סטנדרטי; לכל מותג יש את שלו. באופן כללי, יש להם תכולת חלבון גבוהה יותר מחלב אם, ולרוב מכילים יותר מיקרונוטריינטים, כמו ויטמינים ומינרלים. זה קורה בגלל שלמרות העובדה שיש להם יותר חומרים מזינים, הם פחות זמינים ביולוגית מאלו בחלב אם.

מצד שני, אחד החסרונות של הנקה הוא שלפעמים תינוקות צורכים יותר ממה שהם צריכים. הסיבה מאחורי זה היא שתינוקות לא צריכים להתאמץ כל כך כדי להאכיל דרך פטמות הבקבוק מאשר על ידי מציצת החזה של אמם. למרות זאת, כל תינוק גדל בקצב שלו, ויש לכבד זאת.

מה לקחת בחשבון כדי לבחור חלב פורמולה או חלב אם

חלב אם וחלב פורמולה נבדלים, בעיקר, בכמות ובסוג החלבונים שהם מכילים ובאופן בו הם מספקים פחמימות, כפי שניתן לראות בטבלה זו.

כדי לבחור חלב פורמולה, עליך לשים לב לשלושה דברים:

  1. החלבונים שהם מכילים והקשר בין קזאין לחלבון בסרום, שני החלבונים העיקריים בחלב.
  2. הדרך שבה הם מספקים פחמימות. הלקטוז שולט בחלב אם, ולכן יש לחפש אותו בחלב פורמולה. בנוסף, יש להימנע מסירופים או מלטודקסטרינים בחלב פורמולה.
  3. מקורות שומן. שמן דקלים קיים בחלב אם. למרות העובדה שזו בחירה לא בת קיימא, היא בטוחה מבחינה תזונתית.

ללא קשר לשיטת ההנקה שתבחר, ודא שהיא מכבדת את העמודים הבאים:

  • שניהם חייבים להיות בלעדיים עד שישה חודשים ולפי דרישה.
  • התינוק צריך לקבוע את הקצב.
  • זה לא מפתיע שלפעמים תינוקות מאכילים פחות או יותר, ובעיקר לא צריך להכריח את התינוק לאכול.
  • לכל תינוק יש קצב גדילה משלו.

פופולריים