סל האוצר: משחק לגירוי תינוקך

סל האוצר הוא משחק שהוצע על ידי המחנכת אלינור גולדשמיד
סל האוצר הוא משחק שהוצע על ידי המחנכת אלינור גולדשמיד, המקדם למידה וגירוי.
כיום, קיים מגוון רחב של משחקים וצעצועים עבור התינוקות שלנו לשחק איתם. עם זאת, לפעמים הדברים הפשוטים ביותר מושלמים כדי לעורר אותם. היום, נספר לכם מהו סל האוצר.

כהורים, אנו רוצים להעניק לילדים שלנו את מיטב הפעילויות החינוכיות והמשחקיות. לכן, אנו רוצים לקנות את הצעצועים החדשניים ביותר, שכן נראה שכולם נחוצים עבור ילדינו. עם זאת, לפעמים הדברים הפשוטים ביותר הם מושלמים כדי לעורר את התינוקות שלנו. על זה עוסק סל האוצר.

כיום, טכניקות הוראה רבות מבססות את לימודיהן על יכולתם של ילדים לחקור את סביבתם ועל שימוש בחומרים טבעיים. סל האוצר כולל את שני המאפיינים החשובים הללו. אז, אם אתה רוצה ללמוד עוד על המשחק הזה וכיצד להכין אותו בבית, המשיכו לקרוא.

מהו סל האוצר?

סל האוצר הוא משחק שהוצע על ידי המחנכת אלינור גולדשמיד, המקדם למידה וגירוי. בתי ספר רבים עם גישות חלופיות לחינוך, כמו בתי ספר מונטסורי, התאימו ושילבו את המשחק הזה.

משחק זה אידיאלי לתינוקות מגיל 6 עד 12 חודשים. גיל זה מושלם בגלל שתי סיבות עיקריות: תינוקות יכולים לשבת בעצמם, אבל הם עדיין לא הולכים.

לכן, הם ממקדים את כל תשומת הלב שלהם בדברים שיש להם סביבם. והדאגה העיקרית שלהם היא לחקור ולחוות משחק עם החפצים שיש להם בהישג יד.

איך אפשר להכין את סל האוצר בבית?

סל האוצר כולל את שני המאפיינים החשובים הללו
סל האוצר כולל את שני המאפיינים החשובים הללו.

כדי להכין סל אוצר צריך סל או קופסה מחומרים טבעיים כמו נצרים. לאחר מכן, אתה צריך לשים בו חפצים שונים. אתה יכול להשתמש בחפצים חיצוניים, כגון אבנים, עלים, ערמונים וכו'. כמו כן, אתה יכול להשתמש בחפצים ביתיים, כגון פקקים, מלקחיים, כפיות, נרות וקראנצ'יות.

בהתאם לגודל הסל, תבחר את גודל החפצים. זכור שהמטרה היא לעורר את החושים של התינוקות שלך.

לכן, עליך לבחור חפצים מגדלים, צורות, צבעים ומרקמים שונים. כדאי גם לוודא שבחרתם חפצים בטוחים וסלסילה יציבה, כדי שהתינוק שלכם יוכל לשחק איתו בנוחות.

ברגע שהסל שלך מוכן, אתה רק צריך להניח אותו ליד התינוקות שלך, כדי שהם יוכלו לחקור ולשחק בקצב שלהם. כדאי לתת להם לבחור ולשחק עם החפצים שהם מעדיפים. זה צריך להיות בטוח עבורם להכניס את החפצים האלה לפה שלהם. מבוגרים לא אמורים להתערב. לכן, אתה צריך פשוט להיות איתם ולוודא שהם בטוחים.

מה היתרונות של המשחק הזה?

למרות שזה משחק פשוט מאוד, זה יכול להיות די מעניין ומהנה עבור תינוקות. חוץ מזה, זה מקדם את ההתפתחות שלהם. לאחר מכן, תראה מדוע:

  • מקדם את עצמאותם, בכך שהוא נותן להם לחקור ולמצוא דברים בעצמם.
  • בשל הגדלים והצבעים השונים של החפצים, משחק זה מגרה את חמשת החושים של התינוקות.
  • משחק מושלם לעבודה על הפסיכומוטריות והקואורדינציה של תינוקות.
  • עוזר לארגן את המחשבות שלהם ואת היכולת שלהם לבחור מבין אפשרויות שונות.
  • על ידי שימוש בחפצים יומיומיים אלה, תינוקות מכירים את הסביבה שלהם.
  • זה משחק שתמיד יגרה אותם, כי אתה יכול לחדש את החפצים מהסל בכל זמן שתרצה.

לסיכום, זוהי אלטרנטיבה חינוכית מעניינת, המקדמת את התפתחות הילדים. למרות שבבית הספר, המורים משתמשים בסל אחד שבו כל הילדים יכולים לשחק, בבית אתה יכול להמציא עיצוב משלך למשחק. בסך הכל, מדובר במשחק פשוט, זול וטבעי עם יתרונות גדולים.

בדרך כלל, אנו נוטים לשלוט בדחפים הטבעיים של ילדים, כמו ללקק ולהכות בחפצים. במקרה זה, ההגבלות נעלמות ותינוקות חופשיים לחקור את הסביבה שלהם. נסה את המשחק הזה. אתה לא תצטער על זה!