אמא, אל תשכחי להקשיב לי, לנשק אותי וליהנות מהזמן איתי

מצחיקים אותם ובעיקר נהנים מהזמן איתם
הורים אלו מקשיבים לילדיהם, מחבקים אותם, מצחיקים אותם ובעיקר נהנים מהזמן איתם.

כל ההורים הטובים זוכרים שהיום יכול להיות היום הטוב ביותר עבור ילדיהם. בדיוק כמו שאתמול היה הכי טוב וכך גם מחר. הורים אלו מקשיבים לילדיהם, מחבקים אותם, מצחיקים אותם ובעיקר נהנים מהזמן איתם.

בשנים האחרונות, משהו שכולנו שמנו לב אליו הוא שפילוסופיות כמו מיינדפולנס באו להזכיר לנו, ואפילו להזהיר אותנו, שעלינו להאט. הדברים החשובים ביותר מתרחשים תמיד ב"כאן ועכשיו".

אולי בדיוק בגלל זה יותר ויותר משפחות לוקחות מושג חדש ומדויק בכל הנוגע לגידול ילדיהן.

אחד הדברים המאושרים ביותר שיכולים לקרות לך בחייך הוא שתהיה לך ילדות מאושרת" - אגתה כריסטי

כיום אנו שומעים מונח מאוד מעניין: "אמהות זן". הן קבוצת נשים שהחלה תנועה שהיא מעבר לשיעורי יוגה ומדיטציה. הם מקדמים פיתוח של גישה רגועה, סבלנית ובעיקר ממוקדת בלהיות נוכח יותר עם ילדיהם.

זה המקום שבו הם לומדים להקשיב ושם הם לומדים שכל מחווה חשובה. שכל מילה, ליטוף, שתיקה או ריחוק יכולים להשאיר חותם קבוע במוחו של הילד.

חיוני להימנע מדינמיקה נפוצה כמו לגרום להם להפסיק להשתמש בחיתולים מהר ככל האפשר, לגרום להם לאכול מזון מוצק מוקדם מדי, ללמד אותם להתלבש מוקדם מדי, לגרום להם לסיים את ארוחת הבוקר ללא דיחוי ואפילו לגרום להם להניח. כישורי אוריינות בגיל 3!

יש הורים שללא ספק שכחו איך זה להיות ילד. ילדים הם לא מבוגרים קטנים. הם בני אדם שצריכים שהכל יסופק להם מהוריהם, אבל הדבר הכי חשוב עבורם הוא מה שקורה עכשיו.

היום הוא היום הטוב ביותר לשמח את ילדכם, אבל... האם אתם יודעים איך?

היום הוא יום נהדר לקחת את ילדכם ביד כדי ליהנות מהזמן בפארק או בחוף הים
היום הוא יום נהדר לקחת את ילדכם ביד כדי ליהנות מהזמן בפארק או בחוף הים.

כדי לשמח את ילדכם, אינכם צריכים לתת לו מתנות, לקחת אותו ליריד או לתת לו מקדמה למסיבת יום ההולדת שתהיה בעוד חודש. זה יותר פשוט מזה; זה הכל על "לדעת איך להיות נוכח". ניתן להשיג זאת גם אם עובדים שעות ארוכות כי הזמן שאנו מקדישים לילדינו צריך להימדד באיכות, לא בכמות.

במאמר זה ניתן לכם טיפים על מה כדאי להרהר על מנת להבטיח שתבלו זמן איכות כדי שתוכלו ליצור קשר עם ילדיכם.

תן להם אהבה, בואו נראה

  • דגדוג קטן על הבטן שמצחיק אותם.
  • תן להם את תשומת הלב שלך. תן להם לראות שכל מה שהם אומרים, חושבים או מעלים, חשוב לך.

אתה אף פעם לא גדול מכדי לשחק

היום יכול להיות יום נהדר לשחק בפיראטים. אפשר גם להתלכלך קצת תוך כדי שתילת זרעים שיהפכו בהמשך לעצי ענק ויקחו אותנו לעולם של פרחים וצבעים.

היום הוא יום נהדר לקחת את ילדכם ביד כדי ליהנות מהזמן בפארק או בחוף הים. אתה יכול אפילו להשתעשע בבית לצייר תמונה יפה עם צבעי מים. אתה יכול לנסות לעשות דיוקנאות עצמיים או לצייר את חיית המחמד שלך.

היום נעשה דברים קטנים גדולים

היום, בדיוק כמו אתמול וגם מחר, תגרמו לילדכם לראות שהדברים הקטנים הם תמיד הכי חשובים. כך תלמדו אותם על ענווה, כבוד וכיצד להעריך את מתנת הידידות, האהבה והטבע. הם ילמדו את הערך של חיוך, יגידו "תודה", "אני שומע אותך", "אני מכבד אותך" ו"אני מבין את נקודת המבט שלך".

מה שאדם אוהב בילדותו נשאר בליבו לנצח" - ז'אן ז'אק רוסו

לחנך את ילדינו לאומנות "זן", היכן אנו חיים כאן ועכשיו, בו נוכל ליהנות מהזמן איתם, כמו גם מגע עור לעור, והיכן אנו יכולים להרגיש את הנשימה והצחוק של הקטנים שלנו מקרוב. כיצד אנו יוצרים חיים מאושרים עבור ילדינו. חיים שבהם אנו יכולים לראות את אור השמש והאנרגיה בעיני ילדינו שאנו כל כך אוהבים.

זכרו שהיום הוא היום החשוב ביותר עבור ילדיכם. היום צריך לשמוע אותם, ליהנות ולאהוב אותם. אל תתאפקו במתנות רגשיות עבורם, מתנות שבונות ביטחון ואושר בנפשם ובלבם.

פופולריים