איך למנוע מהמתבגר שלך לשתות אלכוהול?

חשוב לדעת איך לעזור למנוע מהמתבגר שלך לשתות אלכוהול
מול הסיכונים של שתייה מוגזמת והרגלים אחרים, חשוב לדעת איך לעזור למנוע מהמתבגר שלך לשתות אלכוהול.
עניין להתקרב לאלכוהול יכול להיות תגובה לסיבות שונות. חלק מבני הנוער מרגישים שהשתייה הופכת אותם לידידותיים יותר, חסרי עכבות ונותנת להם אנרגיה. עם זאת, זו בעיה שהורים חייבים להתמודד איתה בצורה מושכלת.

כיום, צריכת אלכוהול מקודמת מסביב, וצעירים יכולים לבלוע ארבעה או חמישה משקאות אלכוהוליים תוך שעתיים בלבד. חלקם אפילו משתכרים פעמיים עד ארבע פעמים בחודש, וזו הסיבה שהורים שואלים לעתים קרובות: "איך אתה יכול למנוע מהמתבגר שלך לשתות אלכוהול?"

מול הסיכונים של שתייה מוגזמת והרגלים אחרים, חשוב לדעת איך לעזור למנוע מהמתבגר שלך לשתות אלכוהול. ההמלצה הראשונה היא להישאר רגועים.

הורים צריכים לטפל בנושא זה עם ילדיהם, ובסופו של דבר, בעזרת מומחים - כמובן, לא בזמן שהם נמצאים תחת השפעת אלכוהול.

אם המתבגר שלנו מגיע הביתה שיכור, עלינו להבטיח את שלומו ולחכות שההנגאובר יעבור. לאחר מכן, ללא נזיפות או איומים בעונש, עלינו לנהל שיחה.

המתבגר שלי שותה אלכוהול!

מול השאלה כיצד למנוע מהמתבגר שלך לשתות אלכוהול, מומחים מציעים להמציא פתרונות אפשריים בשלבים השונים של הצריכה - כלומר, לפני, במהלך ואחרי צריכת אלכוהול.

כאמצעי מניעה, על ההורים לספק לילדיהם מידע רלוונטי על ההשפעות השליליות שיש לצריכת אלכוהול על גופם. הם יכולים גם לבסס נורמות ומודלים החורגים מצריכה סותרת.

בתוך הבעיה, תקשורת וסובלנות הם בסיסיים. הורים צריכים לדעת אם המתבגר שלהם שותה באופן ספורדי או אם, להיפך, עשה זאת להרגל.

מה הם צורכים, באילו כמויות, איפה ועם מי עושים את זה? כל זה הוא מידע בעל ערך שרק צעירים יכולים להציע. שיחות מתמשכות יעדיפו סביבות נותנות אמון, כבוד ופשרה.

גם אם יאמצו דפוס צריכה, על ההורים לפעול בזמן ובהתאם. כדי לעזור לילדיכם לנהל חיים בריאים, עליכם להכיר אותם היטב ולדעת לזהות את חבריהם.

עלינו להיות ערניים לפעילויות ולסביבות שבהן ילדינו מעורבים. במובן זה, בריתות עם הורים אחרים באותם תנאים הם כלי רב ערך.

קשוב לסימני אזהרה

ללא קשר לסיבת השכרות, בין אם זה חוסר ניסיון או התמכרות להשפעות האלכוהול, ההורים חייבים להקפיד על סימני האזהרה.

התנהגות נוקבת לא תמנע מהמתבגר שלך לשתות אלכוהול
התנהגות נוקבת לא תמנע מהמתבגר שלך לשתות אלכוהול.

אם הריכוז והרפלקסים של הילדים יורדים, או אם הם מאבדים עניין בתחביביהם, מוציאים יותר כסף מהרגיל או מגבירים את התדירות שבה הם יוצאים, עלולות להיות בעיות. יש צורך להיות מודעים ולדעת כיצד למנוע זאת.

אולי חבריו לכיתה של המתבגר זכו לכבוד על ההשתתפות בשתייה, והוא מתכוון להשיג את אותו הדבר. או אולי הוא רוצה להעתיק את ההתנהגות של בן משפחה או מישהו שהוא מעריץ. הגישה שלו לאלכוהול יכולה להיות תגובה לסיבות שונות.

חלק מבני הנוער מרגישים שהשתייה הופכת אותם לידידותיים, חסרי עכבות וחזקים יותר. אחרים משתמשים בו כבריחה מבעיות רגשיות או אישיות.

למרות שבדרך כלל הם לא ירשו לעצמם להיראות עם בקבוק ביד, יהיו להם תסמינים של אופי רע, חוסר עניין והומור רע.

אתה לא צריך לכסות את העיניים. הורים חייבים להכיר ולקבל כאשר ילדיהם שותים. רק כך תוכל לעזור להם. אלכוהול ותסמיניו מתגלים בקלות.

"הורים חייבים לספק לילדיהם מידע רלוונטי על ההשפעות השליליות שיש לצריכת אלכוהול על גופם"

איך למנוע מהמתבגר שלך לשתות

התנהגות נוקבת לא תמנע מהמתבגר שלך לשתות אלכוהול. להיפך, זה יכול ליצור מצב של בידוד וחוסר תקשורת. זה יגרום לנער לסרב לחלוק פרטים כלשהם מחייו האישיים, ויחפש דרכים לשתות בסתר.

איומים ועונשים לא עובדים. כבוד הדדי משיג יותר, יחד עם חיזוק חיובי, מידע רלוונטי ודוגמה טובה של ההורים.

מתבגרים צריכים להיות מודעים להשפעות המזיקות שיכולות להיות לאלכוהול וסמים אחרים על בריאותם, במיוחד במערכת העצבים המרכזית. ההנאה מכמה שעות של בידור יכולה להסתיים תוך דקות עם כשל בחייך או באיברים.

כמו כן, בניגוד למה שרבים חושבים, שתיית אלכוהול לא פותרת את הבעיות שלהם: היא רק מאריכה אותן לאורך זמן.

גורמי סיכון שיש לבחון

הורים לילדים בגיל ההתבגרות צריכים להיות מודעים לגורמי סיכון אינדיבידואליים. ביניהם חוסר מידע על אלכוהול והשלכותיו, צריכה גבוהה ותכופה של אלכוהול בבית, היעדר כללים בבית וחוסר כבוד בקרב בני המשפחה.

כאשר מעורב אלכוהול, עולות תכונות אימפולסיביות, תסכולים, דימוי עצמי נמוך והיעדר חשיבה ביקורתית. כולם היבטים שאסור להורים להתעלם מהם.

גם דאגה היא לא הפתרון - יש צורך לפעול לאחר הצגת השאלה הנוראה כיצד למנוע מהמתבגר שלך לשתות אלכוהול.

פופולריים