סיבות מצוינות לקרוא את הספר "פלא"

ניתן לכם כמה סיבות מצוינות לקרוא את הספר פלא
במאמר זה, ניתן לכם כמה סיבות מצוינות לקרוא את הספר פלא.
"פלא", מאת RJ Palacios, הוא ספר שראוי להיקרא על ידי מבוגרים וילדים כאחד.

כשאנחנו מסיימים לקרוא את הספר פלא, אי אפשר להפסיק לחשוב על מה שקראנו זה עתה ולעבור על זה פעם אחר פעם בראש. קריאת פלא היא כמו לצאת למסע נפלא שלוקח אותך לרכבת הרים של רגשות.

זהו ספר הרגשה-טוב אמיתי שיגרום לך לחשוב על החיים. במאמר זה, ניתן לכם כמה סיבות מצוינות לקרוא את הספר פלא.

על מה עוסקת הפלא בספר?

אוגוסט (אגי) הוא בן עשר, אבל הוא לא היה בבית הספר כמו ילדים אחרים. הוא נולד עם אנומליה גנטית ונאלץ לעבור 27 ניתוחים בפניו.

כתוצאה מכך, פניו לא נראות "נורמליות". כשמגיע הזמן שבו סוף סוף ילך לבית הספר, הוא יודע שהוא יצטרך להתמודד עם העולם שמחוץ לאזור הנוחות של ביתו ומשפחתו המסורה.

כילד בן עשר, אוגוסט אוהב לעשות את הדברים הרגילים שילדים אחרים בגילו עושים. הוא אוהב גלידה ולרכוב על האופניים שלו. הוא משחק בכדור ויש לו Xbox, אבל למרות כל הפעולות שלו, הוא לעולם לא ייראה נורמלי.

דברים קשים לאוגוסט, וגם למשפחתו. יש לו אחות מבוגרת מגוננת מאוד, ויה, שמתרגזת כשאנשים בוהים בו וכשהוריו אקספרסיביים מדי באהבתם לאוגוסט. היא לא יכולה שלא להתווכח אם אוגוסט צריכה ללכת לבית הספר, ולתת את דעתה על המצב.

© Lions Gate Entertainment, Mandeville Films, Media Participant Media

סיבות מצוינות לקרוא את הספר פלא

"שמי אוגוסט. אני לא אתאר איך אני נראה. לא משנה מה אתה חושב, זה כנראה גרוע יותר."

כשאוגוסט מתחיל ללמוד, הוא מאוד עצבני. לא רק מאותן סיבות כמו כל ילד חדש שמתחיל בית ספר, אלא גם בגלל שהוא יודע שהוא לא יוכל ללכת במסדרון בלי שכולם יסתכלו עליו או יתאכזרו אליו.

סיבות לקרוא את הספר פלא

זה ספר ממש נועז, ומהנה ומרתק בו זמנית. אם מישהו היה אומר לך על מה הספר עוסק לפני שקראת אותו, בטח היית חושב שזה לא נשמע מעניין מדי. יכול להיות שאתה לא נמשך אליו, וגם לא להוט מדי להיכנס לנושא קשה שאתה לא באמת רוצה לחשוב עליו.

סיבות מצוינות לקרוא את הספר פלא
סיבות מצוינות לקרוא את הספר פלא.

אבל מתגלה כקריאה חיונית, הודות לקסם ולחמימות שבדפיו, גם בחלקים הקשים והעצובים ביותר. כן, אוגוסט הוא מישהו עם תסמונת יוצאת דופן, אבל אנחנו מתחממים לו תוך מספר עמודים.

העצב שהספר גורם לנו מפצה על ידי האהבה והחסד הנוזלים דרך הדמויות ואירועי הספר. הדרך שלו להעריך את הדברים הטובים שמקיפים אותו היא יוצאת דופן.

נראה שהספר פלא נכתב בעיקר לילדים, אבל במציאות הוא מכוון לכולנו. הוא מצליח לחצות את כל קבוצות הגיל אפילו בלי לנסות. כיף לקרוא את הספר, למרות הרבה רגעים קשים שיעציבו אותנו.

הדבר החשוב ביותר הוא שבשום זמן אוגוסט לא מאבד את חוש ההומור המהנה שלו בסיפור ייחודי כמו שהוא רגיל. יש לו 400 עמודים, אבל הוא מחולק לפרקים קצרים, וזה מקל על הקריאה.

לאיזה קבוצת גיל זה מיועד?

ילדים בני תשע או עשר יכולים לקרוא וליהנות ממנו, אך גם בני נוער ואפילו מבוגרים. RJ Palacio מצליח ליצור דמויות מאוד אמינות. ההערות שלהם אמיתיות, וגם הבדיחות והריבים שלהם. זה כל מה שאנחנו רואים בכיתה בחטיבת הביניים של הגיל הזה.

בספר פלא אנו מוצאים מספר מספרים, כמו חבריו לכיתה סאמר או ג'ק, ואחותו אוליביה. זה מקל לראות כיצד האנשים בסביבת אוגוסט מבינים שהוא רק ילד רגיל.

החלק בסיפור שסיפרה אחותו, ויה (אוליביה), בולט במיוחד. היא מסוגלת לתפוס כיצד מתבגרת נאבקת בין האהבה שהיא חשה לאחיה לבין האופן שבו היא חיה יום יום, מכיוון שהאנשים סביבה לא שמים לב אליה במיוחד.

© Lions Gate Entertainment, Mandeville Films, Participant Media

לבסוף, נותרנו עם השתקפות מאוגוסט בסוף הספר, משמעותית ככל שהיא פשוטה:

"כל אחד צריך לקבל מחיאות כפיים סוערות מהציבור לפחות פעם אחת בחייו, כי כולנו מתגברים בעולם הזה".

Wonder זמין גם ב-DVD. אנו ממליצים לך לקרוא קודם את הספר ולאחר מכן להשיג את הסרט!