פעילויות לילדים בבית

פעילויות לילדים בבית מגיל 6 עד 7
פעילויות לילדים בבית מגיל 6 עד 7.
אפשר ללמוד ולהנות עם ילדיכם מבלי לצאת מהבית. כל מה שאתה צריך זה קצת דמיון. גלה כמה פעילויות נהדרות לילדים בבית במאמר זה.

ילדים זקוקים לפעילות מתמדת על מנת לשרוף אנרגיה, ליהנות, ולאכול טוב, בין היתר. פעילויות אלו לילדים בבית יסייעו למנוע משעמום וכאוס לפלס את דרכם לחיי היומיום שלכם.

אתה לא צריך תוכניות מסובכות או יקרות כדי שהילדים שלך יבדר את עצמם. עם קצת דמיון, הם יכולים ליהנות שעות על גבי שעות. לצאת מהשגרה ולהירגע קצת ביחד יעזור לכם לחזק את הקשר שלכם וגם ליהנות.

בבחירת פעילויות לילדים בבית, צריך לזכור שזה תלוי בגיל, בתחומי העניין, באישיות ובצרכים שלהם. תוך התחשבות בגורמים הללו, אתה יכול לעשות פעילויות שהם יאהבו ושמתאימות להם.

פעילויות לילדים בבית

מגיל שנה עד 3 שנים

שלב זה יכול להוות אתגר, שכן זה כאשר ילדים מתחילים לראשונה לפתח יכולות גופניות ורוצים להשתמש בהן. כידוע, אין דבר שיעצור אותם. ילדים בטווח גילאים זה פעילים מאוד, מלאי סקרנות ורוצים לחקור את העולם סביבם.

גם כשהם מתחילים להיות עצמאיים יותר, הם עדיין לא יודעים איך להתייחס לילדים אחרים. לכן הם מעדיפים לשחק עם מבוגרים אחרים. ילדים לומדים להתרועע באמצעות התבוננות, ולכן הפעילויות הטובות ביותר הן:

בובות ותחפושות

אספו כמה בגדים או תחפושות ישנים והכניסו הכל לקופסה. מצא סיפור שדורש תלבושות מיוחדות כדי שכולם יוכלו להיות דמות ולהנות הרבה.

כמו כן, בובות הן כלי חינוכי נהדר. אתה יכול לנהל שיחות קטנות, ליהנות ולהנחיל ערכים. כל מה שאתה צריך זה כמה אביזרים ישנים, שקיות נייר והרבה דמיון כדי לתת חיים לדמויות.

לבנות ולפרק

למדו את ילדיכם איך חפצים עובדים, והבדיל אותם לפי צורתם וגודלם. אתה לא צריך לקנות צעצועים, מכיוון שאתה יכול למצוא דרכים רבות לעשות את הפעילות הזו בבית של הכנסת דברים לתוך חורים שמתאימים להם.

למשל, אפשר להשתמש במסננת וספגטי לא מבושל כדי להכניס לתוך החורים הקטנים. בנוסף, זוהי פעילות מצוינת לעזור להם לפתח מיומנויות מוטוריות עדינות.

מ 4 עד 6 שנים

פעילויות לילדים בבית
פעילויות לילדים בבית.

בשלב הגן, הם משחקים הרבה משחקים כדי לעורר למידה. בעזרתם תוכלו להגביר או להקטין את הקושי בהתבסס על הכישורים האישיים של כל ילד.

גם לאישיות הילדים יש תפקיד חשוב. בעוד חלק אוהב לשבת בשקט, חלק אוהב פעילות גופנית.

אם אתם רוצים לפתח את האוריינטציה החזותית או המרחבית של ילדיכם, הנה כמה פעילויות לילדים בבית שיאפשרו להם ליהנות בזמן שהם לומדים:

משחקי קלפים

קח כרטיס ובקש מהילד שלך לעשות את אותו הדבר. מי שיש לו את הערך הגבוה ביותר מנצח. סוג זה של משחק יכול לעזור לשפר את הזיכרון והקשב.

הוספה והשוואה של כרטיסים הם כלים נהדרים ללמידה מהנה. כמו כן, בזמן שהם מדשדשים ומתמודדים, הם מפתחים מיומנויות מוטוריות עדינות.

ציד נבלות

אספו כמה חפצים קטנים והחביאו אותם בחלקים שונים של הבית. לאחר מכן, הכינו מפה ורשימת בדיקה עבור כל דבר שילדכם מוצא. לאחר הכנת הכל, תנו לילדכם את ההוראות.

אתה יכול לעזור לו בכך שתגיד לו שהוא "קר" (רחוק) או "חם" (קרוב מאוד) לאורך כל המשחק. בסופו של דבר, הפרס יכול להיות סוג של ממתק שמשמש לו כאוצר.

פעילויות לילדים בבית מגיל 6 עד 7

מגיל 6 משחקים הופכים לחיזוק של כל מה שהם לומדים בבית הספר. לכן, הם עוזרים לילדים לשלוט ברגשותיהם, לפתח את האישיות שלהם, לבנות עצמאות ולשפר את ההערכה העצמית. כמה פעילויות שאתה יכול לעשות עם ילדיך בגיל זה הן:

מלאכת יד

התחילו פרויקט לטווח קצר או ארוך עם ילדיכם בבית, ולמדו אותם פעילויות שבהן הם יכולים להשתמש בידיים כדי ליצור ולהביע את עצמם.

נצל את הרגע הזה כדי לחלוק איתם זמן מיוחד. ישנם אלפי רעיונות שאתה יכול לקבל באינטרנט שהם זולים ומשתמשים בחומרים שכבר יש לך בבית.

משחקי לוח

זה הגיל הטוב ביותר להתחיל לשחק במשחקי לוח, מכיוון שילדים יכולים להבין ולשחק לפי הכללים. כמה מהיתרונות הטובים ביותר של משחקי לוח הם: ללמוד לחכות לתורם (זה נראה פשוט אבל יכול להיות אתגר עבור חלק מהילדים), כמו גם חשיבה אסטרטגית ופתרון בעיות.

אלו הן רק חלק מהפעילויות הרבות לילדים בבית שתוכלו לעשות שהן זולות מאוד. באמצעות הדמיון שלך, אתה יכול לתכנן אחר צהריים מהנה מלא בלמידה שבו כולם מנצחים בסוף היום. תעשה חיים!

פופולריים