5 טיפים להתאוששות מדיסטזיס בבטן

דיאסטזיס בבטן עלול לגרום לבליטות להימשך באזור במשך שבועות שונים
לאחר הלידה, דיאסטזיס בבטן עלול לגרום לבליטות להימשך באזור במשך שבועות שונים.

דיסטזיס בבטן מתרחשת בכל הנשים במהלך ההריון. עם זאת, אצל חלק מהנשים זה מתרחש בצורה חמורה יותר מאשר אצל אחרות. לכן, ההחלמה לאחר הלידה יכולה להימשך מעט יותר זמן במצבים מסוימים. כשמדברים על דיסטזיס, חשוב לדעת שזו לא רק בעיה אסתטית.

שחזור הגזרה שלך לאחר ההריון יכול להיות תהליך ארוך. למרות שבהתחלה זה נראה מסובך וכמעט בלתי אפשרי להשגה, ישנם אמצעים מסוימים שניתן לנקוט מיד לאחר הלידה.

כולנו יודעים שהגעתו של תינוק מובילה את ההורים להתחייב יותר לחייו של התינוק מאשר לחייהם. עם זאת, אל תשכח שההחלמה שלך חשובה גם לילדך. הילד שלך לא צריך רק שתטפל בהם; הם גם צריכים שתרגיש טוב עם עצמך. כשתרגיש טוב עם עצמך איכות החיים של המשפחה תשתפר גם כן.

על מנת למנוע דיכאון, חשוב ליולדת להחזיר את השליטה על חייה לאחר הלידה. זה בדרך כלל לדאוג לתינוק אבל גם האם חשובה מאוד.

להיפרד לדיסטזיס בבטן

הבעיה הקשורה לדיאסטזה בבטן היא שכיחה מאוד. זה גורם להתרחבות של שרירי הישר של הבטן כדי לפנות מקום לתינוק. הרחם מתחיל להתרחב עם התפתחות ההריון וזה גורם להפרדה של שרירי הבטן.

שרירים אלו אינם חוזרים למצבם הרגיל מיד לאחר לידה של אישה. התהליך מתרחש באופן שונה מאשר עם רקמות אחרות כגון חללי הרחם והנרתיק. שרירים מפושטים זקוקים לשיטות התאוששות מיוחדות - העצות הבאות יכולות להיות שימושיות:

דיאטה בריאה

בדיוק כמו בהריון ואחרי לידה, תזונה היא גורם מפתח. עדיף לבחור בתזונה בריאה. כמו כן, חשוב להקפיד על תזונה מאוזנת בהנקה על מנת לספק את כל אבות המזון שהתינוק שלך צריך.

הידרציה

שמירה על לחות נכונה של הגוף חשובה במיוחד בעת התמודדות עם מצב זה. שתו הרבה מים ונוזלים כדי לעזור להתאוששות השרירים.

הבעיה הקשורה לדיאסטזה בבטן היא שכיחה מאוד
הבעיה הקשורה לדיאסטזה בבטן היא שכיחה מאוד.

מים גם עוזרים לשפר את ייצור החלב. אתה יכול גם לחות לעור מבחוץ על ידי שימוש בשמנים טבעיים. הם גם עוזרים להתאוששות של גמישות.

תרגיל ספציפי

לאחר הלידה, דיאסטזיס בבטן עלול לגרום לבליטות להימשך באזור במשך שבועות שונים. כך אפשר לקבל בטן דומה לזו של אישה בחודש השלישי להריונה.

ההתרחבות המתרחשת במהלך 9 חודשי ההריון אינה חוזרת מיום אחד למשנהו. זכור שלא כל התרגילים מומלצים להתאוששות.

הפיזיותרפיסט רפאל ויצ'טו אומר לנו שלא כדאי לעשות כפיפות בטן. התרגיל הזה גורם לשרירי הבטן להיפרד וזה לא מה שאנחנו רוצים.

הוא ממליץ על פעילות גופנית קלה שיש לה השפעה נמוכה על האזור. קפיצה או ריצה אינם טובים לרצפת האגן בשלב זה של ההתאוששות. עדיף לצאת להליכה קלה יומית של 45 דקות.

"אולי תרגישי שמנה למשך 9 חודשים, אבל האושר בלהיות אמא נמשך לנצח". - ניקי דלטון

הערכה רפואית

לפני תחילת כל סוג של טיפול או פעילות גופנית, חשוב להתייעץ עם המומחה לאחר חודש וחצי של לידה. לעיתים דיאסטזיס בבטן גורם לפציעות כמו קרע של קו האלבה. כאשר פתולוגיה זו מתרחשת, ישנם תסמינים לא נעימים כגון כאב, בעיות עיכול, איבוד שתן וכו'.

לאחר ההערכה הרפואית שלך, ניתן להמליץ על טיפול מותאם אישית. עם זאת, פעילות גופנית אינטנסיבית המעמיסה יותר מדי על הבטן אינה מומלצת. בהתאם לחומרת הדיאסטזה הרופא שלך עשוי גם להצביע על טיפול ספציפי.

להפסיק דיסטזיס

במשך זמן רב, השיטה הנפוצה ביותר לטיפול בדיסטזיס הייתה ניתוח. עם זאת, מערכת חדשה המכונה stopdiastasis פותחה לאחרונה. זהו טיפול לא פולשני המסייע להתאוששות השרירים באמצעות שיטות רבות. לפעמים הם מצביעים על שימוש בחגורה מיוחדת.

הם גם ממליצים לבצע תרגילים בסיסיים שתוכלו לשלב בפעילות היומיומית שלכם. הרעיון המרכזי הוא ליצור הרגלים הקשורים לאופן שבו אנו זזים, יושבים, עומדים או מחזיקים את התינוק. רוב האנשים מוצאים כי ל-stopdiastasis יש תוצאות חיוביות בשבועות הראשונים של היישום. כאשר נעשה בצורה נכונה, זה יכול לעזור לספק התאוששות גלויה ב-21 הימים הראשונים.

פופולריים