תסמיני חרדה של ילדים שאסור להתעלם מהם

ילדים שיש להם תסמיני חרדה במהלך הילדות כנראה יסבלו מבעיות חרדה בעתיד
ילדים שיש להם תסמיני חרדה במהלך הילדות כנראה יסבלו מבעיות חרדה בעתיד.
לפעמים, אנו מתעלמים מעמדות מסוימות שעשויות להיות סימפטומים של בעיות גדולות יותר, כגון חרדה. במאמר זה תמצאו טיפים שיעזרו לכם להבחין בהם.

קשיים פסיכולוגיים מסוימים שילדים חווים במהלך הילדות ניכרים ומורגשים יותר מאחרים. למשל, כאשר יש להם בעיות התנהגות. עם זאת, תסמיני חרדה עשויים להיות סובייקטיביים יותר, ולכן מבוגרים עשויים להתקשות יותר להבחין בהם.

מכיוון שילדים לא תמיד יכולים להביע את רגשותיהם בצורה ברורה, חשוב להיות מודעים לתסמיני החרדה השונים שאולי לא שמים לב אליהם.

פעמים רבות אנו מתעלמים מהתנהגויות מסוימות, ואומרים שהן חלק משלב או סתם "דברים של ילדים".

כאשר למעשה, הדרך בה אנו חושבים והרגשות שאנו חשים במהלך הילדות הופכים לחלק מעצמנו בעתיד. זו הסיבה שעלינו לוודא שהרגשות הללו חיוביים וטובים. כי בסופו של דבר הם מעצבים את האישיות הבוגרת שלנו.

ילדים שיש להם תסמיני חרדה במהלך הילדות כנראה יסבלו מבעיות חרדה בעתיד. זה בהחלט יקרה אם לא נלמד אותם כיצד לנתב מחדש את המחשבות והרגשות הללו. לכן, עלינו להיות מודעים ולעשות משהו כאשר אנו מבחינים לראשונה בתסמינים הללו.

תסמיני חרדה של ילדים

תסמינים סומטיים

קל יותר לזהות תסמינים סומטיים מכיוון שילדים מבטאים את רגשותיהם בצורה ברורה כאשר הם סובלים מכאב פיזי. סוג זה של תסמינים הם ביטויים פיזיולוגיים של בעיות שקורות בפועל במוחם. הם יכולים להיות כאבי ראש, כאבי בטן, מתח שרירים או כל כאב אחר שאין לו הסבר רפואי.

חשוב לזכור שילדים לא פיתחו את האינטליגנציה הרגשית שלהם במלואה. לכן, הם מתקשים לזהות ולטפל ברגשות שלהם. בהיעדר משאבים להתמודד עם הרגשות שלהם, בסופו של דבר יש להם תסמינים גופניים.

לאחר מכן, הילדים שלכם עלולים לסבול מכאבי ראש חזקים לפני שהם הולכים לבית הספר ולהקיא לפני מבחנים או תחרויות ספורט. שימו לב לזה. הם כנראה זקוקים לעזרתכם כדי להתגבר על בעיות החרדה המדהימות הללו.

שלמותנות

פרפקציוניזם אצל ילדים הוא סימפטום חרדה נוסף. זה קורה בדרך כלל כאשר ילדים קשוחים מדי עם עצמם וקפדנים מדי בכל מה שהם עושים. לפיכך, הם לא מרשים לעצמם להיכשל, והם אף פעם לא מרוצים מהתוצאות שלהם. טעויות הן קטסטרופליות, והן נעשות ממש נסערות כשהן טועים. זוהי דוגמה מובהקת לרמות חרדה שיש לטפל בהן.

תסמיני חרדה של ילדים
תסמיני חרדה של ילדים.

תסמינים אלה עשויים להופיע במהלך מטלות בית הספר או אפילו כאשר הם משחקים. כדאי לבדוק אם הם מתקשים לסבול תסכול כשמשהו משתבש. בנוסף, שימו לב לאופן שבו הם מגיבים לביקורות או הישגים.

מאפיין נוסף של ילדים אלו הוא שהם מחפשים כל הזמן אישור של אנשים אחרים. בנוסף, הם די רגישים כשזה מגיע לדעות של אנשים אחרים.

אם הם נכשלים, זה משפיע על ההערכה העצמית שלהם, ושום הישג לא מספיק טוב. יתר על כן, הם נמנעים מלקיחת סיכונים ובוחרים תמיד בפעילויות שהם מכירים, כי אחרת, הם עלולים לא לעמוד במשימה.

דאגה מוגזמת

לבסוף, סימפטום החרדה הנפוץ ביותר הוא דאגה מוגזמת. ילדים אלה עלולים להרגיש טרודים יתר על המידה במצבים שלילדים אחרים מוצאים שהם לא רלוונטיים או אפילו חיוביים.

לדוגמה, הם עשויים להיות מודאגים לגבי טיול בית ספר או שינה. אז, הפעילויות האלה שצריכות לרגש אותם, בעצם גורמות להם לחוש חרדה. אולי התסמינים האלה מסתירים חרדת פרידה, פוביה חברתית, דימוי עצמי נמוך והפרעות אחרות שכדאי לשים לב אליהם.

מה לעשות כששמים לב לתסמיני חרדה

לסיכום, אם אתה מבחין באחד מהתסמינים הללו, אל תתעלם מהם. מחשבות או אמונות לא מתפקדות שונות גורמות לבעיות חרדה, ועליכם לעזור לילדיכם לשנות אותן. אתה יכול גם ללמד אותם פעילויות ויסות רגשות, כגון הרפיה ומדיטציה.

לבסוף, אם אתה חושב שזה נחוץ, בקש עזרה מקצועית. זכרו שהרגלים מסוימים במהלך הילדות הופכים לחלק מהחיים הבוגרים שלהם. אז, אל תתנו לזה לקרות עם תסמיני החרדה שלהם, ותן להם את המשאבים הדרושים כדי להילחם בהם.

פופולריים