10 משפטים שילדים אומרים לעתים קרובות להוריהם

אנו מזמינים אותך לקרוא את 10 המשפטים האלה שילדים אומרים לעתים קרובות להוריהם
אם אתה רוצה לגלות אותם, אנו מזמינים אותך לקרוא את 10 המשפטים האלה שילדים אומרים לעתים קרובות להוריהם.
האם אתה מופתע מכמה דברים שהילדים הקטנים שלך מעלים? אתה לא יכול לפספס את 10 המשפטים האלה שילדים אומרים לעתים קרובות להוריהם.

ילדים עשויים להפתיע אותנו עם כמה מהדברים שהם מעלים, או בגלל שהם נשמעים כמו מבוגרים או בגלל שהם אופייניים לגילם. אם אתה רוצה לגלות אותם, אנו מזמינים אותך לקרוא את 10 המשפטים האלה שילדים אומרים לעתים קרובות להוריהם.

אנחנו בטוחים שחלקם יהיו מוכרים לכם ואולי אפילו אמרתם אותם גם בגילם. תהנה אז מהזכרונות היפים האלה של ילדותך ושל ילדיך!

10 משפטים שילדים אומרים לעתים קרובות להוריהם

כפי שמראה היטב הספר Frases célebres de niños 2 (ביטויי ילדים מפורסמים 2), מאת המנחה הספרדי פבלו מוטוס, מוחו של הילד מסוגל להעביר מבוגרים לעולם אחר. והם עושים זאת עם משפטים מסוימים, שללא קשר להבדלים בין המינים או התרבות, כל הילדים נוטים לומר להוריהם.

להלן, נספר לכם עליהם. למרות שסביר מאוד שאתה כבר מכיר אותם!

1. למה?

השאלה "למה?" זה משהו שכל קטן שאל לפחות פעם אחת... אם לא 10 אלף פעם! למרות שבמקרים מסוימים הם די מתעקשים, האמת היא שילדים צריכים ללמוד על כל מה שמקיף אותם.

לכן, הסקרנות של הקטנים מאפשרת להם להטיל ספק אפילו בתשובות הבסיסיות ביותר. זה גם מחזיר את הנוער להורים ולמורים, כפי שהציע מחקר שפותח על ידי אוניברסיטת Complutense של מדריד.

תמימותם של ילדים מתחת לגיל 6 באה לידי ביטוי במחוות אלו שללא ספק הן שנותנות חיים.

2. משעמם לי

גם אם הם משחקים במתנות החדשות שלהם ונהנים, "משעמם לי" הוא תמיד חלק מהרפרטואר של הילד.

הם עשויים להיראות חרדים לעשות יותר או לחשוב על מה שהם כבר צריכים להיות משעמם. אבל יש בזה יותר מזה. החיוניות של ילדים היא עצומה וגורמת להם לרצות כל הזמן ליהנות מהרפתקאות חדשות.

3. אני תמיד צריך לעשות הכל בעצמי

זהו אחד המשפטים המצחיקים ביותר שילדים אומרים להורים שלהם והוא נובע מהדוגמה שאנו נותנים להם. ילדים קטנים מחקים בצורה מושלמת כל אחת מההתנהגויות שהם רואים אצל הוריהם, כולל כשאנחנו מתלוננים שאנחנו חייבים לעשות הכל ושאף פעם לא מקבלים עזרה או מנוחה.

הילדים שלנו, כמו ספוגים קטנים, יקחו בחשבון את התלונות שלנו וישתמשו בהן ברגעים המתאימים ביותר. לכן, אל תתפלאו אם, לאחר שאמרו להם לערוך את השולחן, להרים את הצעצועים שלהם או לבצע משימות אחרות המתאימות לגילם, הם יחזרו על הביטוי הזה. ומה שעוד יותר מצחיק הוא השכנוע שבה הם עובדים!

4. זה לא הייתי אני

על פי מחקר שפותח על ידי המכון לחקר ילדים, ישנן סיבות שונות מדוע ילד משקר:

  • הצורך להתקבל במעגל החברים שלהם
  • חוסר הערכה עצמית
  • המטרה להסתיר משהו רע שהם עשו או שהם מחשיבים כשגוי או מביך.

במקרה האחרון הזה מופיע ה"זה לא הייתי אני" המפורסם וזה נובע מתוצאה שמשקפת את הפחד מעונש או את חוסר האמון כלפי ההורים. כדי להימנע מהתחושה הזו, עדיף לחנך אותם בסבלנות וללא שיפוטיות.

5. האם אנחנו כבר שם?, אחד המשפטים שילדים אומרים לרוב להוריהם

אתה לא יכול לפספס את 10 המשפטים האלה שילדים אומרים לעתים קרובות להוריהם
אתה לא יכול לפספס את 10 המשפטים האלה שילדים אומרים לעתים קרובות להוריהם.

קשה לצאת לטיול ברכב ולא לשמוע את המשפט הזה שוב ושוב מהילדים שלך? או אולי הם חוזרים על זה כשאתה יוצא עם ילדך לטיול ועדיין לא הגעת ליעדך. בכל מקרה, צריך לדעת שזה נפוץ בגיל הזה ואין צורך לדאוג. רק סבלנות!

את ערך הסבלנות יש להנחיל גם מילדות וזו דרך שעברה בה לאט לאט.

6. אני רעב

בדומה לביטוי הקודם הוא "אני רעב" המפורסם, גם אם אתם בדיוק עומדים לסיים את הכנת הארוחה. אבל זה בסדר. זה נותן להם זמן ללמוד לחכות.

7. אני לא אוהב ירקות

ילדות היא השלב שבו אתה מתחיל לגלות מה אתה אוהב ומה לא. ועם זאת נאמר, יש אמת כללית פחות או יותר החלה על ילדים: ירקות ופירות נתפסים לפעמים כאויבים.

עם זאת, חשוב לא לוותר וליצור הרגלי אכילה טובים כבר מההתחלה כדי להרגיל אותם לדאוג לעצמם. למרות שהם אומרים שהם לא אוהבים את זה, תזונה מאוזנת כוללת את כל מרכיבי הפירמידה התזונתית.

8. אני לא רוצה ללכת לבית הספר

ילדים גם מרגישים עצלנים כשהם קמים מוקדם ולכן מעדיפים להישאר במיטה במקום ללכת לבית הספר. עם זאת, אם אתה רואה שילדך חוזר על הביטוי הזה כל הזמן, אנו מציעים לך לחקור לעומק.

כפי שמאמר שפורסם ב-2014 מציין בבירור, ביטוי זה הוא סימן אפשרי לכך שילדכם סובל מבריונות. לכן, דברו בפתיחות עם ילדכם על כך ודווחו לבית הספר כדי שהמורים יהיו מעודכנים.

9. כשאני מבוגר..., אחד המשפטים שילדים אומרים להורים הכי הרבה

לעתים קרובות, כמבוגרים, אנו חולמים לחזור להיות ילדים. אבל הקטנים רוצים לגדול כמה שיותר מהר. די אירוני, לא? לכן, זה נורמלי לשמוע את הילדים שלנו דנים בתוכניות עתידיות לכשיגדלו.

החלומות והמטרות שלך מתחילים להתגבש בשלב זה והכל מתחיל במשפט קטן.

10. תראי, אמא!

כמה גאים ילדים כשהם מסיימים כל פרויקט ורצים להראות אותו לאמא ואבא! מכאן האמירה הזו שגורמת לנו להתמוסס בכל פעם שאנו שומעים אותה.

כשתשמע אותו, היה גאה להיות חלק מהצמיחה של ילדך. בזמן שהם משיגים את מטרותיהם, אתה לצידם כדי לתמוך בהם תמיד.

האם 10 המשפטים האלה שילדים אומרים להוריהם מוכרים לך?

אנו מקווים שהביטויים האלה גרמו לך לחייך והודיעו לך אפילו יותר על הסיבה להתנהגויות מסוימות בילדות. ללא ספק, ההבנה שלך חיונית כדי לעזור להם לצמוח בביטחון.

ומה לגביך? אמרת אותם גם בילדות? או שאתה כבר לא זוכר? כתבו בתגובות איזה מהם אתם שומעים הכי הרבה בכל יום.

פופולריים