תפקידה של מטפלת לגבי ילדים

מנחם ומטפח את ילדינו כשאיננו שם
המטפלת היא האדם שמלווה, מנחם ומטפח את ילדינו כשאיננו שם.
המטפלת היא האדם שמלווה, מנחם ומטפח את ילדינו כשאיננו שם. חשוב לבחור אדם ששותף לערכים שלנו.

יותר ויותר משפחות מורכבות משני ההורים העובדים מחוץ לבית. השילוב בין חיי העבודה והמשפחה הוא אתגר אמיתי ועל ההורים להשאיר את ילדיהם בטיפולו של אדם אחר. זה כאשר תפקיד המטפלת הופך להיות חשוב מאוד, כמעט הופך לעוד חבר במשפחה.

תפקיד של מטפלת

בבוא העת לחזור למקום העבודה, קיימות מספר אפשרויות בנוגע לטיפול בילדים. משפחות רבות בוחרות לשכור מטפלת או בייביסיטר כדי לשמור על ילדיהן. היתרון הדיפרנציאלי העיקרי על פני גן ילדים הוא תשומת לב אישית.

בשל כך, מטפלות הופכות לדמויות חשובות מאוד עבור ילדים. הם אנשים שאיתם הילדים שלנו חולקים את חיי היומיום שלהם. הם מקשיבים להם, מרגיעים אותם ומספקים תמיכה רגשית. בנוסף, הם מאכילים אותם, מרפאים את הפצעים שלהם, ואפילו מקלחים את הילדים ומרדימים אותם לפעמים אם הוריהם עדיין לא בבית.

הקשר שילדים יוצרים עם המטפלת שלהם יכול להיות מאוד חזק ומועיל עבורם. אם יש קשרים רגשיים בריאים, ההערכה העצמית של ילדינו תגדל, זה יעזור להם להפוך לאנשים חברותיים יותר, וזה יהפוך תקופות של היעדרות הורית לנסבלות יותר.

איך לבחור מטפלת טובה

בהתחשב בחשיבות תפקידה של המטפלת, ראוי להרהר בתכונות שצריכות להיות לאדם זה. המטפלת תתפוס מקום מהותי בחיי ילדיכם.

משפחות רבות שוכרות את אותו אדם לטפל בילדים ובמטלות הבית. זה מרמז בדרך כלל שלאדם אין הסמכה ספציפית לגבי טיפול בילדים. אם יש לך את האמצעים, זה תמיד הרבה יותר נוח להפריד בין שתי המשימות ולבחור מטפל עם הכשרה בפסיכולוגיה, פדגוגיה או חינוך לגיל הרך.

האחראי צריך להיות בעל ידע הולם, במיוחד כאשר הילדים צעירים או כאשר יש להם צרכים מיוחדים. באופן אידיאלי, המטפלת צריכה להיות מסוגלת להבין את השלבים האבולוציוניים של ילדים וללוות אותם בצורה הטובה ביותר בזמן שהם עוברים כל שלב.

ערכים משותפים בין הורים למטפלת

הקשר שילדים יוצרים עם המטפלת שלהם יכול להיות מאוד חזק ומועיל עבורם
הקשר שילדים יוצרים עם המטפלת שלהם יכול להיות מאוד חזק ומועיל עבורם.

גורם בסיסי נוסף שיש לקחת בחשבון בעת בחירת מטפל הוא להיות בטוח שאדם זה חולק את הערכים והחזון שלך לגבי איך לגדל ילדים. לכל הפחות, אדם זה צריך לכבד את דרך החינוך שלך ואת הנורמות שלך. הסכם זה חיוני כדי שהקטנים ירגישו בטוחים ומאושרים יותר.

להלן כמה מהערכים החשובים ביותר שהאומנת האידיאלית צריכה לחלוק:

דמוקרטיה בתפקיד מטפלת

זה חיוני לאדם הזה להציע לילדים שלך את ההזדמנות לקבל החלטות ולהגיע להסכמות, במקום לכפות. לדוגמה, מתן חופש לאחים לבחור ולנהל ביניהם משא ומתן באיזה משחק לוח הם ישחקו יחד, ייצור בהם דמות בטוחה ואסרטיבית יותר.

אמפתיה

כשמדובר במילוי תפקיד המטפלת, האדם הנכון חייב להיות מסוגל להכיל רגשית את הילדים הקטנים שלך כשהם סובלים. מטפלת חייבת להיות מישהי שמעורבת ומצליחה לגרום לילדים להרגיש שמעו, מוערכים ואהובים.

חיוביות היא אחד הערכים החיוניים בתפקיד המטפלת

עדיף לפנות לילדים בצורה חיובית, להגיד להם מה עליהם לעשות במקום מה אתה לא רוצה שהם יעשו. "נא לאחסן את הצעצועים שלך בקופסה" במקום "אל תשאיר צעצועים שוכבים".

בנוסף, אם הפקודות מלוות בהסברים, זה יעזור לילדים לפעול לפי הרשעה ולא לפי ציות עיוור. "אם הצעצועים על הרצפה, מישהו יכול לדרוך עליהם ולשבור אותם בלי כוונה".

שליטה עצמית

תכונה הכרחית בהתמודדות עם ילדים היא רגוע וסבלנות. אתה צריך מטפלת שלא מאבדת את זה כשילד זורק התקף זעם; מישהו שנותן לילדים מרחב להביע את עצמם ומחזיר אותם לשגרה בכבוד ובלי צעקות.

הראיון הוא הזמן המושלם לגלות אם האדם שרוצה להיות המטפלת שלך חולק איתך את הערכים החשובים האלה. שאל על מצבים יומיומיים כדי לדעת איך אדם זה יגיב, ובעיקר, שימו לב לפרטים על עבודות קודמות. אדם בעל ייעוד ידבר ברגש ובחיבה על משפחות קודמות.

פופולריים