למד הכל על פורמולות לתינוקות

פורמולות הידרוליזט חלבון ופורמולות מיוחדות
ישנם מספר סוגים של פורמולות, כגון פורמולות חלב פרה, פורמולות המבוססות על חלבון סויה, פורמולות הידרוליזט חלבון ופורמולות מיוחדות.
יש מגוון גדול של פורמולות לתינוקות לבחירה. גלה הכל על הסוגים השונים שקיימים במאמר מאוד מעניין זה!

הנקה היא הצורה האופטימלית של האכלה של יילודים. אבל כשאמהות לא או לא יכולות להניק, הן בדרך כלל בוחרות בפורמולות לתינוקות. במאמר זה נסביר את הסוגים השונים של פורמולות לתינוקות שקיימים. עליך לבחור אחד בהתאם לצרכי התינוק שלך.

הסוגים השונים של פורמולות לתינוקות שקיימים

פורמולות לתינוקות הן מזונות מתאימים לתינוקות כדי להחליף חלב אם כולו או חלקו, המספקים את הצרכים התזונתיים הרגילים של התינוק.

כולם מגיעים בדרך כלל בצורת אבקה להמסה במים (בדרך כלל 13%, ורצוי להרתיח אותם קודם) או כבר מוכנים לשימוש ישיר בצורה נוזלית.

לכן, חשוב לבחור את המוצר המתאים לתינוקך, הן כדי לענות על צרכיו, לא להאכיל אותו יתר על המידה, והן לאפשר לו להגיע לגדילה והתפתחות מיטבית.

הוועדה לתזונה של ה-AAP (האקדמיה האירופית לרפואת ילדים), ESPGHAN (החברה האירופית לגסטרואנטרולוגיה ילדים הפטולוגיה ותזונה), והוועדה המדעית למזון (SCF) של הנציבות האירופית קבעו המלצות על המאפיינים האיכותיים והכמותיים של תינוקות נוסחאות צריכות להחזיק.

ישנם מספר סוגים של פורמולות, כגון פורמולות חלב פרה, פורמולות המבוססות על חלבון סויה, פורמולות הידרוליזט חלבון ופורמולות מיוחדות.

נוסחאות למתחילים

הם עונים לחלוטין על צרכי התינוק. הם משמשים מלידה עד גיל ארבעה עד שישה חודשים. למרות שהם מגיעים מחלב פרה, הם מחקים את הרכב חלב האם.

נוסחאות המשך

אלה מיועדים לשימוש מגיל ארבעה עד שישה חודשים, ותמיד כחלק מהאכלה משלימה. הורים יכולים להאכיל אותם לילדיהם מתחת לגיל שלוש. באשר להרכבם, אין הגבלות קפדניות על תכולת האנרגיה שלהם, שכן הילד צורך גם מזונות אחרים.

פורמולות מיוחדות לתינוקות

פורמולות מיוחדות אלו מיועדות לתינוקות וילדים צעירים שיש להם בעיות או מגבלות בתהליכי הספיגה או העיכול שלהם או שאינם יכולים לבצע חילוף חומרים מסוימים. לצורך הרחבה שלהם, היצרנים פשוט מבצעים שינויים בנוסחאות הרגילות.

פורמולה ללא לקטוז

בפורמולות אלו לתינוקות, הלקטוז הוחלף באופן מלא או חלקי בדקסטרינומלטוזה או בפולימרים של גלוקוז. זה מיועד לתינוקות עם חסרי לקטאז מולדים או נרכשים. בנוסף, זה גם עבור אלה הסובלים מגלקטוזמיה (הפרעה מונוגנית של חילוף החומרים של פחמימות).

סוג נוסף של פורמולות לתינוקות הוא פורמולות חלבון הידרוליזט
סוג נוסף של פורמולות לתינוקות הוא פורמולות חלבון הידרוליזט.

בשל ההשפעה המיטיבה של הלקטוז על ספיגת הסידן והמגנזיום, כדאי להמשיך להאכיל אותו לתינוק באופן זמני עד שיחזור לפעילות האנזימטית שלו.

פורמולות סויה לתינוקות

פורמולות אלו משתמשות בסויה מטוהרת כמקור חלבון. במובן זה, סויה זו מטופלת כדי להפחית את פעילותם של מעכבי טריפסין והמגלוטינין. התינוקות הבאים צורכים אותו:

  • תינוקות העוקבים אחר דיאטה נטולת לקטוז או גלקטוז.
  • אלה של הורים טבעונים.
  • אלו שאלרגיים לחלבונים בחלב פרה.
  • אלו הסובלים משלשולים.
  • אלו הסובלים מאקזמה.

פורמולה לפגים (פורמולת פג)

אם תינוקך נולד פג, ייתכן שהוא יצטרכו לשתות פורמולה מיוחדת הנקראת פורמולה מוקדמת, מכיוון שהיא מכילה יותר חלבונים, פחמימות ושומנים. לכן, הוא מכיל יותר קלוריות בפחות נפחים מאשר פורמולות סטנדרטיות.

פורמולות הידרוליזה של חלבון

סוג נוסף של פורמולות לתינוקות הוא פורמולות חלבון הידרוליזט. בתכשירים אלו החלבונים מתעכלים מראש על ידי הידרוליזה תרמית ואנזימטית. בהתאם למידת ההידרוליזה, הם מחולקים לשתי קבוצות: פורמולות היפואלרגניות והיפואנטיגניות. אנשי מקצוע רפואיים מציינים אותם עבור תינוקות הסובלים מ:

נוסחה על בסיס חומצות אמינו או נוסחה יסודית

נוסחה מבוססת חומצות אמינו, הידועה גם כנוסחה יסודית, קיימת גם כן. בתכשירים אלו, החלבונים מסופקים בצורה של חומצות אמינו סינתטיות, הקובעות את האוסמולריות הגבוהה שלהן, את העומס המומס הכלייתי הגבוה שלהן ואת טעמן הרע. עם זאת, הפוטנציאל האנטיגני שלהם בטל. האינדיקציות של נוסחה מסוג זה הן מאוד מגבילות:

  • אלרגיה חמורה לחלבון חלב פרה.
  • כשל בטיפול בפורמולות שעברו הידרוליזה.
  • תת תזונה חמורה.
  • לאחר תזונה פרנטרלית ממושכת.

פורמולות לתינוקות לבעיות קלות

פורמולות נגד רגורגיטציה

המרכיבים שהפורמולות מכילות מיועדות לטיפול בתינוקות עם רגורגיטציה. לצורך כך מוסיפים להם היצרנים חומר מעבה שיכול להיות קמח זרעי חרובים או עמילן תירס או אורז.

פורמולות נגד עצירות או נגד קוליק

היצרנים משנים את הטריגליצרידים שלהם כדי לקבל חומצה פלמיטית במצב β, הרכב דומה לזה של חלב אם. בנוסף, חלקם מכילים יותר מגנזיום עם השפעה משלשלת.

פופולריים