האם מסוכן לתינוק שלי להיות מבט ריק?

מבט ריק, עיניים מופנמות ובעיות תפיסה
מבט ריק, עיניים מופנמות ובעיות תפיסה.
האם לתינוק שלך יש מבט ריק? אילו השלכות יכולות להיות לכך על ההתפתחות האישית שלך? המשך לקרוא כדי לגלות.

מבט ריק, עיניים מופנמות ובעיות תפיסה. אם אתה מבחין שתינוקך מגלה כל אחד מהתסמינים הללו, עליך להיות בכוננות. כל אלה הם אינדיקציות אפשריות לכמה מומים נפשיים, אם כי הכל יהיה תלוי בגיל הילד.

מבט ריק חוזר בילדים יכול להיות אינדיקציה לנוכחות של שני סוגים של מחלות, המשפיעות על הראייה של הילד או על מערכת העצבים שלו. מסיבה זו, רופאי ילדים מייעצים לשמור על שליטה אקטיבית על ההתנהגות החזותית של תינוקות.

כדי לקבל מידע הולם, עליך לדעת שלאיברי הראייה יש זמן הסתגלות לתפקודם הנכון. גם לאחר הלידה, כל עין ממשיכה להסתגל לקליטת גירויים עד שהיא מגיעה למצבה האופטימלי.

סימפטום 1: תנועות מוזרות בעיניים

ניתן לראות זאת כאשר יש לנו מגע ישיר עם הקטנים שלנו. אם ילדכם אינו מתמקד כאשר אתם מכניסים בקבוק לפה, עלולה להיות בעיית פזילה. מראה מעט מפוזר יכול להיות נורמלי, אבל עד לנקודה מסוימת.

כשהילדים צעירים מאוד, העיניים שלהם עלולות לבלוט פנימה מעט. זה רק מצביע על כך שאיברי הראייה עדיין מסתגלים למילוי תפקידם; למעשה, אנחנו ההורים יכולים לעשות תרגילים כדי לעזור לילדים שלנו.

עם זאת, הדבר הנכון הוא שילדים יתגברו על בעיה זו לפני או אחרי החודש השישי לחייהם. במקרה שזה לא קורה, הרופא יכול לאבחן מחלה ולהתחיל טיפול רפואי; ככל שיעבור יותר זמן, כך יהיה קשה יותר לבצע את התיקון.

סימפטום 2: לילד יש מבט ריק

כשלים חזותיים יכולים להניע את התינוק להסיט את מבטו בזמן שאתה מתקשר איתם. עם זאת, תמיד קיימת האפשרות שהקטן חווה בעיה במערכת העצבים שלו.

נכון לעכשיו, הסימפטום של מבט ריק קשור לנוכחות של מידה מסוימת של אוטיזם אצל ילדים. לכן, אם יש לנו חשדות, עדיף להתייעץ עם רופא ילדים מהימן.

המומחה יהיה אחראי ללוות אתכם בבדיקות הרפואיות שיעבור הקטן בביתכם. סביר להניח שרופא הילדים יבקש בדיקת עיניים כדי להגיע לאבחנה נכונה.

סימנים נוספים שכדאי לשים אליהם לב

  • התינוק לא מסב את מבטו: ילדים מגיל שלושה חודשים חייבים להיות מסוגלים לקבע ולתאם את מבטם. אם הם לא יכולים והעיניים שלהם כל הזמן זזות, ייתכן שיש בעיה.
  • הילד לא עוקב בעיניים אחר חפצים: כפי שאתה יכול לראות, זה נורמלי עד גיל מסוים ואפשר לעבוד על תרגילים. אבל בבוא החודש הרביעי לילד, הפתרון עלול להסתבך.
  • הם לא יכולים להזיז את העיניים שלהם לכיוון מסוים: סימפטום זה מציין גם שליטה לקויה באיברי העין, כמו גם חוסר יישור.
  • קריעה: מתרחשת כאשר לילד יש דמעות תמידיות בעיניים, גם כאשר הוא לא בכה. יכול להיות שמשהו לא בסדר בפונקציה המהבהבת.
הסימפטום של מבט ריק קשור לנוכחות של מידה מסוימת של אוטיזם אצל ילדים
נכון לעכשיו, הסימפטום של מבט ריק קשור לנוכחות של מידה מסוימת של אוטיזם אצל ילדים.

מבט ריק חוזר בילדים יכול להוות אינדיקציה לנוכחות של שני סוגים של מחלות, המשפיעות על הראייה של הילד או על מערכת העצבים שלו "

כיצד עלינו לאמת את התסמינים הללו?

עדיף שגם ההורים לא ידאגו יתר על המידה. אם לומר את האמת, ישנם שלבים בחיי התינוק שבהם זה נורמלי שילד לא ישלוט במבטו לחלוטין. לדוגמה, במהלך החודש הראשון, ילודים מבחינים רק בצורות מטושטשות במקצת.

מהשבוע החמישי עד השבוע השישי ואילך, תינוקות צריכים להיות מסוגלים למקד את הראייה שלהם. מה שיכול לקרות הוא שהעיניים שלהם לא מיושרות כמו שצריך. בדרך כלל, כשל עיני קטן זה מתרחש רק באחת מעיניהם.

אם הבעיה נמשכת לאחר חודשיים או שלושה, עדיף להיבדק אצל רופא מומחה. ילד בגיל 3 חודשים אמור כבר להיות מסוגל לשלוט בעיניים שלו כמעט כמו מבוגר.

מתי עלי לפנות לרופא?

כל התסמינים שהוזכרו לעיל נחשבים נורמליים בחודשי החיים הראשונים. עם זאת, אם הילד גדל ובעיות ראייה כגון מבט ריק נמשכות, תצטרך לראות רופא בהקדם האפשרי.

אחד מסימני האזהרה הראשונים הוא שילדך בן החודש אינו מסוגל לנעוץ את מבטו בחפץ שלפניו למשך מספר שניות. סימן נוסף לכך שמשהו לא בסדר עם הקטן שלך הוא שהם לא מסוגלים לעקוב אחר חפצים בעיניים בגיל 3 חודשים.

התסמינים שהוזכרו מצביעים על כך שההתפתחות הפסיכוטית של הילד אינה מתקדמת כראוי. לכן, הערכה על ידי מומחה חיונית במקרים אלו על מנת לאבחן ולתקן את הבעיה בזמן.

הורים יכולים לעזור לילדיהם על ידי ביצוע תרגילים

לאנשים מבוגרים יש תפקיד חשוב מאוד בהתפתחות הראייה של התינוקות שלנו. זה לא רק על התבוננות אם משהו לא בסדר, אלא אנחנו גם יכולים לעזור להם באמצעות תרגילים מעוררים.

אחד התרגילים היעילים ביותר ניתן לעשות עם צעצועים בצבעים עזים. הרעיון הוא להזיז שני חפצים שונים הצידה ולוודא שהילד מסוגל לעקוב אחריהם.

צעצועים ניידים שמונחים בעריסה טובים גם לעבודה על התפתחות אופטית של ילדים. לסיכום, הנושא המרכזי הוא להיות מודע במהירות לכל חריגות.