6 יתרונות של פיזיותרפיה פרינאום בהריון

כל הנשים ההרות צריכות לעבור לפחות ייעוץ פיזיותרפיה פרינאלי אחד
כל הנשים ההרות צריכות לעבור לפחות ייעוץ פיזיותרפיה פרינאלי אחד, החל מהטרימסטר השני.
כל הנשים ההרות צריכות להתייעץ עם מומחה לרצפת אגן מתחילת ההריון. היום, נדבר איתך על החשיבות של פיזיותרפיה פרינאום.

האם שמעת על פיזיותרפיה פרינאום במהלך הריון? אם עדיין לא עשית זאת, הגיע הזמן שתגלה במה מדובר.

פיזיותרפיסטים של רצפת האגן הם אנשי המקצוע שאחראים למניעת מצבים מסוימים לאחר לידה, כגון צניחה או בריחת שתן. בנוסף, הם משתתפים בטיפולים במצבים אלו לאחר הלידה.

לכן, טיפול מסוג זה משפר את איכות החיים של נשים בהריון החל מהחודשים הראשונים להריון ועד מספר חודשים לאחר הלידה.

מהי רצפת האגן?

המבנים המכילים את איברי האגן נקראים רצפת האגן (או פרינאום). הוא מורכב משרירים, רצועות וחלקים רכים אחרים, הנתמכים על ידי עצמות הקוקסאליות (או הירך) ועצם העצה.

הפרינאום עושה עבודה רבה במהלך ההריון כך שהלידה יכולה להתבצע ללא סיבוכים. וכדי להימנע מהאחרון, חשוב לשמור על היישור והפונקציונליות הנכונים של האזור המדובר. פיזיותרפיה פרינאום היא אסטרטגיה מצוינת להשגת מטרה זו.

למה מיועדת פיזיותרפיה פרינאום בהריון?

פיזיותרפיה פרינאום משמשת כטיפול בהפרעות אורולוגיות וגינקולוגיות שונות. במהלך ההיריון הוא גם מציע יתרונות רבים, הן במניעה והן בפתרון בעיות מקומיות באזור זה בגוף.

1. משפר את מצב רצפת האגן

לאחר הערכה מותאמת אישית, הפיזיותרפיסט יכול להעריך את בריאות רצפת האגן של האישה ההרה. לאחר מכן, על פי ממצאיהם, הם קובעים אם הם צריכים לבצע עבודת מניעה או להעניק טיפול לבעיות בתפקוד ספציפי.

2. מונע סיבוכים במהלך הלידה

ישנן ראיות מדעיות לטובת פיזיותרפיה פרינאלית כאסטרטגיה להפחתת שכיחות של קרעים ואפיזיוטומיות במהלך הלידה.

3. מגביר את הידע של הגוף עצמו

באמצעות תרגילי פרופריוספציה, ניידות וגמישות, הפיזיותרפיסט מלמד את האישה לזהות את גופה שלה. בנוסף, הוא מחנך את היציבה שלה ומספק טכניקות נשימה שמשפרות את מודעות הגוף שלה.

4. ייעול איכות החיים במהלך ההריון

על ידי שיפור היציבה הסטטית והדינמית של נשים, זה גם מעדיף את דרך ההליכה שלהן ביום-יום. לכן, זה פותר את אי הנוחות של ההריון, כמו כאבי גב.

5. מפחית הפרעות ברצפת האגן לאחר הלידה

ללא קשר לדרך הלידה, לאחר לידת התינוק עלולים להופיע הפרעות בתפקוד שונות בפרינאום. אלה כוללים צניחה, בריחת שתן או צואה, הפרעות בתפקוד המיני, כאבים בעצם הזנב ועוד.

למה מיועדת פיזיותרפיה פרינאום בהריון
למה מיועדת פיזיותרפיה פרינאום בהריון?

פיזיותרפיה טרום לידתית יכולה למנוע רבים מהמצבים הללו, אשר ללא ספק מייצרים אי נוחות עצומה אצל נשים.

6. מציע כלים חשובים לטיפול בכאב

הדרכה על טכניקות נשימה, תנוחות ותרגילים פעילים מספקים לאם לעתיד כלי לניהול הריון, לידה וכאבים לאחר לידה.

מתי חשובה פיזיותרפיה פרינאום?

כל הנשים ההרות צריכות לעבור לפחות ייעוץ פיזיותרפיה פרינאלי אחד, החל מהטרימסטר השני. זה מומלץ מכיוון שהגידול בגודל הרחם גורם לעומס על שרירי המותניים ולהזזת מרכז הכובד קדימה.

בנוסף, העלייה במשקל התינוק, המתווספת למשקל השליה וכל שאר השינויים הלוגיים הפיזיים של ההריון, משפיעים ישירות על מצב רצפת האגן.

לכן, יש לרשום פיזיותרפיה פרינאלית כאמצעי מניעה להפרעות באגן, כמו גם לטיפול בהן.

נפוץ שנשים מגיעות למומחה מספר ימים או שבועות לאחר הלידה, לאחר שסבלו מדמעות או סיבוכים כתוצאה מאפיסיוטומיה. עם זאת, עדיף לקדם פעולות מניעה על פני פעולות מרפאות.

על פיזיותרפיה פרינאום ויתרונותיה

הפיזיותרפיה הפרינאלית הפכה לגלויה יותר בשנים האחרונות. כיום, דיסציפלינה זו משלבת את הצוותים הרב-תחומיים המטפלים באגן בכל מין וקבוצת גיל.

גישתו של הפיזיותרפיסט משתנה ממטופל למטופל, וקיימות מגוון רחב של טכניקות: תרגילים ידניים, היעדר לחץ, מודעות לגוף, תרגילי חיזוק ותנועתיות אגן.

עבור נשים בהריון, יישום עיסוי פרינאום הוא אסטרטגיה פשוטה לשיפור גמישות האגן. כמו כן, הוא מספק את כל המידע הדרוש על אזור זה בגוף כך שהאם תלמד לזהות את האנטומיה שלו לפני הלידה.

עיסויים אלה יכולים להיעשות בבית וניתן לבצע אותם בעצמך או על ידי מישהו שאתה סומך עליו. לפני שמתחילים איתם, חשוב לקבל את ההערכה הנכונה של הרופא או הפיזיותרפיסט שלך.

לסיכום, פיזיותרפיה פרינאלית משפרת את איכות החיים של אנשים הסובלים ממצבים של אזור האגן ומהווה אסטרטגיה יעילה לשיפור מצבה הבריאותי של האישה ההרה לפני הלידה.