השליש הרביעי להריון: למה זה חשוב?

התיאוריה של השליש הרביעי קובעת שכל התינוקות
לפיכך, התיאוריה של השליש הרביעי קובעת שכל התינוקות, גם אלו שנולדים לאחר הריון מלא, נולדים פגים בהיבטים רבים.
כדאי לשקול את השליש הרביעי כחלק מההריון. זה לפחות מה שמציעה התיאוריה של השליש הרביעי.

כולנו מודעים לכך שהריון אנושי מחולק לשלושה טרימסטרים. בשלבים אלו התינוק גדל ומתפתח בתוך רחם האם. אבל, מה אם ההריון לא מסתיים לאחר לידת התינוק? מה אם חודשי חייו הראשונים של התינוק היו חשובים כמו שלושת שלבי ההתפתחות הטרום לידתית? למעשה, זה מה שמציעה התיאוריה של השליש הרביעי להריון.

כאשר תינוקות מגיעים לעולם, אנו נוטים להאמין שהם מוכנים להתמודד עם חייהם. לאחר מכן, הורים רבים חשים מתוסכלים כאשר מתמודדים עם תלונות התינוק, כאבים או סיבוכים שעלולים לצוץ.

הורים שואלים את עצמם מה הם עושים לא בסדר או מה קורה עם התינוקות שלהם. עם זאת, אם הם יבינו כמה קשה להסתגל לתינוק, יהיה קל יותר להבין את המצב ולהישאר רגוע.

מהו השליש הרביעי להריון?

הארווי קארפ, רופא ילדים אירופאי, פיתח את התיאוריה של השליש הרביעי. זה מצביע על כך שתינוקות אנושיים מגיעים לעולם מוכנים לשרוד, אבל הם לא יכולים לעשות זאת ללא עזרת המטפלים שלהם. לכן, הם יצטרכו מספר חודשים של אקסטרוגסטרציה (רחם חיצוני) כדי להמשיך ולפתח את היכולות שלהם.

כדי להבין זאת, עליך לבדוק מצבים דומים בטבע. לדוגמה, רוב היונקים מסוגלים לעמוד ואפילו ללכת או לרוץ, ברגע שהם נולדים.

ואילו בני אדם תלויים במטפלים שלהם במשך תקופה ארוכה יותר. לפיכך, התיאוריה של השליש הרביעי קובעת שכל התינוקות, גם אלו שנולדים לאחר הריון מלא, נולדים פגים בהיבטים רבים.

כדאי לשקול את השליש הרביעי כחלק מההריון
כדאי לשקול את השליש הרביעי כחלק מההריון.

כדי לפתח את מערכת העצבים במלואה, העוברים צריכים להישאר זמן רב יותר בתוך רחם אמם. עם זאת, זה יכול לסבך את רגע הלידה, כי לתינוק יהיה ראש גדול יותר. כתוצאה מכך, החודשים הראשונים לחיים צריכים להיחשב כשלב נוסף של ההריון.

מעבר קשה

במהלך החודשים הראשונים, תינוקות מציגים בדרך כלל תסמינים של חרדה, התכווצויות ובעיות שינה.

זה רחוק מלהיות קשור למחלה או לאי סדירות. למעשה, זה נורמלי לחלוטין. זכרו שבשלב זה הם נמצאים בסביבה שונה לחלוטין, בהשוואה לרחם אמם:

  • בתוך הרחם, הטמפרטורה היא סביב 37 מעלות צלזיוס. בחוץ משתנה הטמפרטורה ולפעמים זה די קיצוני.
  • לפני שהם נולדים, הם לא מקבלים יותר מדי גירוי (ריחות, אורות, רעשים חזקים). מחוץ לרחם, הם מתמודדים עם גירויים לא ידועים וסוחפים כל הזמן.
  • במהלך ההיריון, אמהות הן הבית של התינוקות שלהן, ספקי המזון והחברה היחידה. לפיכך, הם אף פעם לא מרגישים רעבים, צמאים או מוטרדים. ברגע שהם נולדים, כל הרגשות הלא נעימים החדשים האלה מתחילים להופיע והתינוק לא יודע איך להתמודד איתם.
  • ומעל לכל, תינוקות היו בקשר קבוע עם אמהותיהם. ברגע שהם מגיעים לעולם, הם חווים בדידות, פרידה ופחד. הם לא יכולים להרגיש את האמהות שלהם כל הזמן, והם צריכים אותם.

כיצד עליך להתייחס לשליש הרביעי של ההריון?

בהתחשב בכל המידע שניתן במאמר זה, כדאי לחוות את השליש הרביעי כהמשך ההריון. לכן, תינוקות לא צריכים להסתגל לעולם המקיף אותם. במקום זאת, הם צריכים להיות פחות או יותר באותם תנאים כמו שהיו בתוך רחם אמם.

לשם כך, עליך לספק לתינוקך מגע עור לעור ומזון בכל פעם שהתינוק דורש זאת. בנוסף, כדאי לנסות להימנע מגירוי יתר. החזק אותם בזרועותיך ככל שאתה יכול, שר להם ונענע אותם. זה ייתן להם את הנוחות ותחושת הביטחון שהם איבדו כשנולדו.

לסיכום, התינוק שלך כבר לא בתוך הרחם שלך, אבל הוא צריך אותך כאילו הוא. אל תקלקלו אותם, כי אם תעזרו להם לעבור כראוי, ההתפתחות הפסיכולוגית והרגשית שלהם תהיה טובה יותר.